Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kurš atbildīgs par atkritumu savākšanu pie Memoriāla?

Nesen ziņojām, ka Valmierā, teritorijā pie Memoriāla  jau ilgāku laiku neviens nav rūpējies par teritorijas sakopšanu. Vērsāmies pilsētas pašvaldībā, lai uzzinātu, kādēļ radusies šāda situācija.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa  informēja, ka Valmieras pilsētas Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes speciālisti, piesaistot algota pagaidu sabiedriskā darba veicējus, nodrošina pilsētas teritoriju apsekošanu. Vietās, kur nepieciešams, šie cilvēki veic atkritumu savākšanu. Savukārt pilsētā izvietotās atkritumu urnas saskaņā ar noteiktu grafiku tukšo SIA “ZAAO” (ZAAO) darbinieki, tās apbraukājot ar specializēto transportu.

Atpūtas parka un Dīvaliņu pļavu, tai skaitā arī memoriāla II Pasaules karā kritušajiem, apkārtnē esošo atkritumu urnu tukšošana ziemā tiek nodrošināta vienu reizi nedēļā. Pavasarī, vasarā un rudenī, kad cilvēku plūsma šajās vietās ir lielāka, – divas reizes nedēļā. ZAAO tehniskie darbinieki, kas nodrošina atkritumu urnu tukšošanu, informē, ka šajā apkārtnē esošās atkritumu urnas nav pārpildītas. Tādēļ nav nepieciešams atkritumu urnu tukšošanas grafiku pārskatīt.

“Ņemot vērā, ka portāla fotogrāfijās redzamas izmētātas vienreizējo trauku paliekas, atkritumu urnu satura izmētāšanu varētu būt veicis kāds viegli pieejamas pārtikas meklējumos esošs dzīvnieks vai putni. Izmētātie atkritumi varētu būt saistīti arī ar uzsnigušās sniega segas nokušanu. Laikā, kad ir mainīgi laikapstākļi, sniegam uzsniegot, atkritumus vairs nav iespējams pilnvērtīgi apsekot un savākt,”

skaidroja L.Bieziņa.

Pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem tīras vides uzturēšanā savā pilsētā un sniegt informāciju, kurās vietās pilsētā ir nepieciešami sakopšanas darbi. Efektīvai pilsētvides problēmu risināšanai aicinām iedzīvotājus izmantot kādu no vairākām saziņas iespējām ar atbildīgajiem dienestiem un saņemt atbildi no pilsētas pašvaldības:

  • ziņot par problēmu var, zvanot pa vienoto pilsētas bezmaksas atbalsta tālruni 8484 Operatīvās informācijas centram. No turienes informācija nonāks pie dienesta vai speciālista, kas atbild par konkrētās problēmas risināšanu;
  • mobilās lietotnes “Mana Valmiera” sadaļā ”Ierosinājumi” iespējams ziņot par problēmu, saņemt speciālista atbildi un informāciju par risinājumu. Izmantojot mobilo lietotni, ērti var iesūtīt arī problēmu ilustrējošas fotogrāfijas;
  • arī Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas valmiera.lv sadaļā “E-ziņojums par problēmu infrastruktūrā” iespējams ziņot par problēmām pilsētvidē. Valmieras kartē var norādīt vietu, kur problēma konstatēta, kā arī iesūtīt fotogrāfiju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri