Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kurš atbildīgs par atkritumu savākšanu pie Memoriāla?

Nesen ziņojām, ka Valmierā, teritorijā pie Memoriāla  jau ilgāku laiku neviens nav rūpējies par teritorijas sakopšanu. Vērsāmies pilsētas pašvaldībā, lai uzzinātu, kādēļ radusies šāda situācija.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa  informēja, ka Valmieras pilsētas Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes speciālisti, piesaistot algota pagaidu sabiedriskā darba veicējus, nodrošina pilsētas teritoriju apsekošanu. Vietās, kur nepieciešams, šie cilvēki veic atkritumu savākšanu. Savukārt pilsētā izvietotās atkritumu urnas saskaņā ar noteiktu grafiku tukšo SIA “ZAAO” (ZAAO) darbinieki, tās apbraukājot ar specializēto transportu.

Atpūtas parka un Dīvaliņu pļavu, tai skaitā arī memoriāla II Pasaules karā kritušajiem, apkārtnē esošo atkritumu urnu tukšošana ziemā tiek nodrošināta vienu reizi nedēļā. Pavasarī, vasarā un rudenī, kad cilvēku plūsma šajās vietās ir lielāka, – divas reizes nedēļā. ZAAO tehniskie darbinieki, kas nodrošina atkritumu urnu tukšošanu, informē, ka šajā apkārtnē esošās atkritumu urnas nav pārpildītas. Tādēļ nav nepieciešams atkritumu urnu tukšošanas grafiku pārskatīt.

“Ņemot vērā, ka portāla fotogrāfijās redzamas izmētātas vienreizējo trauku paliekas, atkritumu urnu satura izmētāšanu varētu būt veicis kāds viegli pieejamas pārtikas meklējumos esošs dzīvnieks vai putni. Izmētātie atkritumi varētu būt saistīti arī ar uzsnigušās sniega segas nokušanu. Laikā, kad ir mainīgi laikapstākļi, sniegam uzsniegot, atkritumus vairs nav iespējams pilnvērtīgi apsekot un savākt,”

skaidroja L.Bieziņa.

Pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem tīras vides uzturēšanā savā pilsētā un sniegt informāciju, kurās vietās pilsētā ir nepieciešami sakopšanas darbi. Efektīvai pilsētvides problēmu risināšanai aicinām iedzīvotājus izmantot kādu no vairākām saziņas iespējām ar atbildīgajiem dienestiem un saņemt atbildi no pilsētas pašvaldības:

  • ziņot par problēmu var, zvanot pa vienoto pilsētas bezmaksas atbalsta tālruni 8484 Operatīvās informācijas centram. No turienes informācija nonāks pie dienesta vai speciālista, kas atbild par konkrētās problēmas risināšanu;
  • mobilās lietotnes “Mana Valmiera” sadaļā ”Ierosinājumi” iespējams ziņot par problēmu, saņemt speciālista atbildi un informāciju par risinājumu. Izmantojot mobilo lietotni, ērti var iesūtīt arī problēmu ilustrējošas fotogrāfijas;
  • arī Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas valmiera.lv sadaļā “E-ziņojums par problēmu infrastruktūrā” iespējams ziņot par problēmām pilsētvidē. Valmieras kartē var norādīt vietu, kur problēma konstatēta, kā arī iesūtīt fotogrāfiju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri