Valmieras Ziņas

Auto apgaismojuma nākotne – spilgtāks un efektīvāks

Lasīšanas laiks: 5 min

Automašīnu apgaismojuma tehnoloģijas nepārtraukti attīstās. LED konstrukcijas sasniegumu rezultātā tiek radīti lukturi ar vēl lielāku spilgtumu un uzlabotu gaismas kūļa kontroli. Pētnieki pēta arī adaptīvo priekšējo lukturu izmantošanu, kas var pielāgot gaismas kūli atkarībā no ceļa apstākļiem un citu transportlīdzekļu klātbūtnes.

Tāpēc, kad nākamreiz ieslēgsiet lukturus, veltiet brīdi, lai novērtētu zinātnes sasniegumus, kas nodrošina jūsu drošību uz ceļa. Sākot ar elektrības un gaismas fizikas pamatprincipiem un beidzot ar atjautīgu atstarotāju un lēcu izmantošanu, automobiļu apgaismojums ir aizraujošs piemērs tam, kā tehnoloģijas var uzlabot mūsu braukšanas pieredzi.

Spuldzēm ir būtiska nozīme mūsu ikdienas dzīvē, bet jo īpaši, kad runa ir par drošību. Mūsu mājās un darbavietās izmantotās spuldzes veids var būtiski ietekmēt to, cik labi mēs redzam un orientējamies apkārtējā vidē. Gadu desmitiem ilgi kvēlspuldzes bija visizplatītākā izvēle. Tās darbojas, uzkarsējot kvēldiegu, radot siltu dzeltenīgu gaismu.

Halogēnspuldzes piedāvā uzlabojumus salīdzinājumā ar kvēlspuldzēm. Tās izmanto halogēna gāzi spuldzes iekšpusē, kas ļauj kvēlspuldzei sasniegt augstāku temperatūru un radīt spilgtāku, baltāku gaismu.

LED (gaismas diodes) spuldzes strauji kļūst par vispopulārāko izvēli. LED gaismas diodes lielāko daļu enerģijas pārvērš gaismā, kas ļauj ievērojami ietaupīt izmaksas. Tās rada spilgtāku un koncentrētāku gaismu, uzlabojot redzamību mājās un darbavietās. LED spuldzes kalpo vairākas reizes ilgāk nekā kvēlspuldzes vai halogēna spuldzes, tādējādi samazinot to nomaiņas biežumu. Tās rada minimālu siltumu, tāpēc ir drošākas pie audumiem un citiem materiāliem.

CFL: Kādreiz populāra, bet tagad izzūdoša iespēja. Kompaktās luminiscences spuldzes (CFL) bija populāra izvēle to energoefektivitātes dēļ. Tomēr tām ir daži trūkumi: CFL satur nelielu daudzumu dzīvsudraba, kas bojājumu gadījumā rada problēmas ar utilizāciju. Lai sasniegtu pilnu spilgtumu, tām ir nepieciešams zināms laiks, kas dažās situācijās var būt neērti.

Izvēloties spuldzi, ņemiet vērā šos faktorus:

Uzdevums un atrašanās vieta: Spilgtākas un vēsākas LED spuldzes ir ideāli piemērotas darbiem, kuriem nepieciešama laba redzamība, piemēram, virtuvēs un darba telpās. Siltākas LED var radīt relaksējošu gaisotni dzīvojamās telpās. Energoefektivitāte:

Energoefektivitāte: izvēloties LED gaismas diodes, var ietaupīt naudu par elektrību un samazināt ietekmi uz vidi.

Krāsu temperatūra: Izvēlieties vēlamajai atmosfērai piemērotu krāsu temperatūru (silti balta, vēsā baltā u. c.).

Izprotot dažādu spuldžu ietekmi uz redzamību un drošību, jūs varat izdarīt apzinātu izvēli, kas rada gaišāku un drošāku vidi jūsu mājās vai darbavietā, vai arī izmantot informāciju par lukturu spuldzēm autodoc.lv.

Blīvi lukturi rada drošības apdraudējumu un var padarīt braukšanu naktī stresainu. Par laimi, atkarībā no problēmas ir divi risinājumi: pašu spuldžu nomaiņa vai duļķainu lukturu lēcu atjaunošana.

Priekšējie lukturi nav atkarīgi tikai no spuldzes jaudas. Galvenais komponents ir atstarotāja korpuss aiz spuldzes. Šis atstarotājs, kas parasti ir izgatavots no izliektas metāla virsmas, izmanto atstarošanas principus, lai koncentrētu un virzītu gaismu uz priekšu, maksimāli palielinot apgaismojumu uz ceļa.

Ne visai spuldzes radītajai gaismai ir jāplūst taisni uz priekšu. Lai bloķētu gaismu, kas spīdētu uz augšu un potenciāli apžilbinātu pretimbraucošos autovadītājus, priekšējā luktura korpusā tiek izmantoti īpaši aizsargi vai starpsienas. Tādējādi tiek nodrošināta laba redzamība visiem, kas atrodas uz ceļa.

Priekšējie lukturi ir tikai viena no automobiļa apgaismojuma sistēmas daļām. Bremžu lukturi izmanto līdzīgu tehnoloģiju, lai signalizētu aizmugurē braucošajiem autovadītājiem. Pagrieziena signālos, kuros bieži vien izmanto LED gaismas diodes, lai nodrošinātu to asumu, tiek izmantotas krāsas un mirgošanas modeļi, lai paziņotu par jūsu pagrieziena nodomiem. Pat aizmugurējiem lukturiem ir nozīme redzamības nodrošināšanā.

Priekšējo lukturu spuldžu nomaiņa

Jums būs nepieciešamas rezerves spuldzes (pareizo tipu meklējiet automašīnas rokasgrāmatā), uzgriežņu atslēgu vai skrūvgriežu komplekts un, iespējams, cimdi (halogēna spuldzes ir karstas!). Atveriet motora pārsegu un atrodiet priekšējo lukturu komplektu. Lai iegūtu īpašus norādījumus, skatiet automašīnas rokasgrāmatu, jo piekļuve priekšējiem lukturiem dažādos transportlīdzekļos ir ļoti atšķirīga. Lai piekļūtu spuldzei, var būt nepieciešams noņemt vāku vai atvienot skrūves. Esiet saudzīgi pret visām plastmasas detaļām. Atvienojiet elektrisko savienotāju no spuldzes korpusa aizmugures.

Viegli pagrieziet vai izvelciet spuldzīti no tās ligzdas. Izvairieties pieskarties stiklam ar kailām rokām, jo ādas eļļa var samazināt spuldzes kalpošanas laiku. Jauno spuldzīti turiet pie pamatnes. Spiediet to ligzdā stingri, bet uzmanīgi un pēc vajadzības pagrieziet vai nostipriniet to vietā.

Ievietojiet elektrisko savienotāju atpakaļ spuldzes korpusā. Salieciet visu atpakaļ apgrieztā secībā, pārliecinoties, ka visi savienojumi ir droši. Ieslēdziet priekšējos lukturus, lai pārliecinātos, ka tie darbojas pareizi. Atkārtojiet šo procesu ar otru lukturi.

Laika gaitā priekšējo lukturu lēcas var kļūt miglainas un dzeltenas, tādējādi samazinot gaismas atdevi. Lūk, kā atjaunot skaidrību:

Jums būs nepieciešama maskēšanas lente, smilšpapīrs, priekšējo lukturu atjaunošanas komplekts un urbjmašīna ar pulēšanas spilventiņa uzliku. Ar maskējošo lentu pārklājiet automašīnas krāsu ap lukturiem. Vispirms ar slapjo smilšpapīru ar rupjāku smilšpapīru noslīpējiet priekšējo lukturu lēcas, pēc tam pārejiet uz smalkāku smiltis, veicot kustības uz priekšu un atpakaļ, izmantojot lielu daudzumu ūdens. Tas noņem oksidēto virsmas slāni.

Uzklājiet pulēšanas maisījumu (vai izmantojiet priekšējo lukturu atjaunošanas komplektu), ievērojot produkta instrukcijas. Tas novērš slīpēšanas skrāpējumus un atjauno dzidrumu. Noslēdziet ar UV aizsardzības līdzekli, lai novērstu turpmāku dzeltēšanu. Tas bieži vien ir iekļauts lukturu atjaunošanas komplektos.

Padomi un drošības pasākumi

Iepazīstieties ar automašīnas lietošanas instrukciju: Lai uzzinātu, kā piekļūt konkrētiem lukturiem un kā uzstādīt gaismu lukturi,vienmēr skaties autodoc.lv.

Strādājiet labi vēdināmā vietā: Priekšējo lukturu atjaunošanas produkti var būt ar dūmiem.

Nesteidzieties: Spuldžu nomaiņa un lukturu atjaunošana prasa pacietību un rūpību.

Apsveriet profesionālu palīdzību: Ja jums ir neērti, spuldžu nomaiņu vai lukturu atjaunošanu var veikt mehāniķis vai autoservisā.

Ievērojot šos soļus un drošības pasākumus, jūs varat saglabāt optimālu lukturu darbību un nodrošināt labu redzamību drošai braukšanai naktī.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri