Valmieras Ziņas

Valmieras novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties Valmiermuižas ciema un Pilātu ciema transporta infrastruktūras plānojuma publiskajā apspriešanā

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras novada Pilātu ciema un Valmiermuižas ciema transporta infrastruktūras attīstības tematiskā plānojuma publiskā apspriešana notiks no 2024. gada 15. aprīļa līdz 2024. gada 14. maijam, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Iedzīvotāji ar tematiskā plānojuma redakciju var iepazīties:

(Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) iestādes darba laikā.

Publiskās apspriešanas sanāksme norisināsies 2024. gada 2. maijā plkst. 17.00 hibrīdrežīmā – Lāčplēša ielā 2, Valmierā, 1. stāva zālē ar iespēju pieslēgties attālināti, izmantojot tiešsaistes video sapulces saiti: https://meet.google.com/kdk-rbvv-bpc.

Rakstiskus priekšlikumus, adresētus Valmieras novada pašvaldībai, var iesniegt līdz 2024. gada 14. maijam:

  • elektroniskā veidā Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā (Ģeoportālā) https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_25575
  • vai iesniegumu, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e-pasta adresi: pasts@valmierasnovads.lv,
  • ar roku parakstītu papīra formāta iesniegumu, nosūtot pa pastu uz adresi Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201,
  • vai iesniedzot klātienē dzīvesvietai tuvākajā Valmieras novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā.

Paralēli publiskajai apspriedei plānojums ir nodots dažādām institūcijām atzinumu saņemšanai.

Valmieras novada Valmiermuižas ciema un Pilātu ciema transporta infrastruktūras plānošana bija nepieciešama, lai pašvaldība efektīvi varētu uzsākt risināt publiskas infrastruktūras – ielu un inženierkomunikāciju (centralizēta ūdensapgāde un kanalizācija) – plānošanu un izveidi.

Pirms administratīvi teritoriālās reformas šajās teritorijās ilgstošā laika periodā bija veicināta apbūve un šo teritoriju apdzīvotība. Bez atbilstošas publiskas infrastruktūras izveides no pašvaldības puses tas iedzīvotājiem rada piekļūstamības problēmas īpašumiem, savukārt decentralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas – vides un veselības riskus. Esošā situācija nav labvēlīga arī pašvaldībai, jo privātajos īpašumos nav juridiski iespējama infrastruktūras izveide un uzturēšana par publiskiem, t.i., pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Visi minētie jautājumi ir risināmi, veicot teritorijas plānošanu, un tie ir pašvaldības kompetencē, tāpēc pašvaldības mērķis ir iesaistīties juridiski un praktiski, lai teritorija būtu iedzīvotājiem pieejama un spētu nodrošināt labāku dzīves kvalitāti ilgtermiņā. 

Valmiermuižas ciema un Pilātu ciema transporta infrastruktūras plānojumu atbilstoši līgumam izstrādāja SIA “Grupa93”. Izstrādātāju uzdevums bija izvērtēt esošo transporta infrastruktūras situāciju, identificēt problēmsituācijas un izstrādāt detalizētu transporta infrastruktūras attīstības plānu ar konkrētiem risinājumiem efektīvas un ilgtspējīgas transporta infrastruktūras veidošanai un mobilitātes nodrošināšanai, kā arī izvērtēt apvedceļa savienojuma veidošanas iespējas ap Valmieras valstspilsētu. 

Plānojuma izstrādes procesā notika vairākas tikšanās ar pašvaldības speciālistiem. Tāpat pašvaldība izstrādātājiem iesniedza  11 iedzīvotāju priekšlikumus, ko saņēma no 2023. gada 23. oktobra līdz 2023. gada 30. novembrim.

Ņemot vērā, ka tematiskais plānojums būs pamatā Valmieras novada teritorijas plānojuma risinājumu izstrādei, šobrīd aicinām iedzīvotājus iesaistīties izstrādātā Pilātu ciema un Valmiermuižas ciema transporta infrastruktūras attīstības tematiskā plānojuma publiskajā apspriedē.

Pēc publiskās apspriešanas Valmieras novada Pilātu ciema un Valmiermuižas ciema transporta infrastruktūras attīstības tematisko plānojumu apstiprinās Valmieras novada pašvaldības dome.

Informācija par teritorijas plānošanas dokumentiem, to publiskās apspriešanas pasākumiem un sabiedrības līdzdalības iespējām publicēta Valsts vienotā ģeotelpiskās informācijas portālā (Ģeoportālā) geolatvija.lv, sadaļā “Teritorijas attīstības plānošana”, kā arī pašvaldības tīmekļvietnē valmierasnovads.lv, sadaļā “Attīstība” – “Teritorijas plānošanas dokumenti” – “Tematiskie plānojumi” vai  “Aktualitātes” – “Jaunumi”, vai “Sabiedrība” – “Sabiedrības līdzdalība” – “Publiskās apspriešanas” – “Aktuālās publiskās apspriešanas” (https://www.valmierasnovads.lv/sabiedriba/sabiedribas-lidzdaliba/publiskas-apspriesanas/aktualas/)

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā 790 000 klientu pieslēgumu visā  Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju   (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12B Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1410,00 EUR līdz 1580,00 EUR bruto mēnesī Mēs Tev uzticēsim veikt elektropārvades līniju trašu tīrīšanas darbus ar speciālo tehniku un instrumentiem veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos darbs saistīts ar komandējumiem. Piesakies, ja Tev ir • vēlme un interese strādāt ar dažāda veida specializēto tehniku • vispārējā vidējā izglītība • B, BE, C un CE kategorijas autovadītāja apliecība un braukšanas pieredze • profesionālā transportlīdzekļu vadītāju kategorija (95.kods) • TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība un braukšanas pieredze • pieredze tehnikas remontā • valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) • prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 04.06.2024. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu:darbs@sadalestikls.lv vai piesakies mājaslapā: www.sadalestikls.lv/lv/darba-iespejas Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS "Sadales tīkls" veikto personas datu apstrādi var iepazīties mājas lapas www.sadalestikls.lv sadaļā "PERSONAS DATU APSTRĀDE"- "Personas datu apstrāde pretendentu atlases procesā". Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB "Enerģija", www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz epastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-04 Kontaktpersona: Personāla daļa darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri