Valmieras Ziņas

Strenčos svinēs 27. Gaujas plostnieku svētkus

Lasīšanas laiks: 4 min

Gada lielākais notikums Strenčos jau daudzu gadu garumā ir Gaujas plostnieku svētki. Šogad tie norisināsies 27. reizi ar skaistu nosaukumu “Šūpo, Gauja, pāri krācēm straujām…”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Svētki iesāksies 17. maijā ar aktivitāti “Valmieras novada ielu stāsti”, kad interesentiem gida pavadībā būs iespēja izbraukt pa ievērojamākajām Strenču ielām ar elektromobili “Līvens” un ieklausīties ielu stāstos. Tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, aicinām pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu tic@valmierasnovads.lv vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1). Dalība pasākumā ir 5 EUR (pirmsskolas vecuma bērniem dalība bez maksas).

17. maija vakarā plkst. 19.00 Strenču brīvdabas estrādē būs iespējams noskatīties laikmetīgā teātra “Volatus” jaunāko izrādi – Laras Mercas dramatisko komēdiju “Rūgts” par savstarpējo attiecību sarežģījumiem.

Dienas izskaņā plkst. 21.00 pie laivu piestātnes aicinām baudīt vakara mūziku kopā ar Didzi Sosti un Nauri Rolavu jeb duetu “Jauda un bauda”.

Galvenā svētku diena, 18. maijs, plkst. 12.00 iesāksies ar tradicionālo Plostnieku svētku amatnieku un mājražotāju tirdziņu, kas norisināsies brīvdabas estrādes teritorijā. Tirgotāju pieteikšanās dalībai tirdziņā līdz 30. aprīlim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu Valmieras novada pašvaldības tīmekļvietnē www.valmierasnovds.lv.

Plkst. 13.00 pie estrādes sāksies Plostnieku sporta spēles, kurās ikviens varēs pārbaudīt savu fizisko sagatavotību un izturību, bet plkst. 15.00 visus aicinām pulcēties pie laivu piestātnes, lai sagaidītu plostu, kas veiks savu noslēdzošā posma ceļojumu un tiks “noarts” Strenčos. Kā allaž, plosta siešana sāksies 15. maijā atpūtas vietā pie Spicu tilta un 16., 17. maijā tas mēros plosta ceļu ekspedīcijā lejup pa Gaujas līkumiem.

Plkst. 15.30 pludmalē pie Gaujas notiks plostnieku sumināšana, bet no plkst. 15.40 turpat Plostnieku teltī ikviens varēs iegādāties īpašo aploksni ar Gaujas plostniekiem veltīto pastmarku, ko teju laidis apgrozībā Latvijas Pasts, un apzīmogot to ar īpašo svētku zīmogu.

Plkst. 16.00 ar Gaujas krastu lakstīgalām sacentīsies Vidzemes novada pūtēju orķestri koncertā “Re, kur muzikanti spēlē”, kas izskanēs pludmalē pie Gaujas. Pūtēju orķestriem savu balsi pievienos Māris Grigalis, kas būs arī Plostnieku svētku vadītājs.

Reizē ar vareno saspēlēšanos un sadziedāšanos plkst. 16.00 turpat lielajā pludmalē biedrība “Šūpolēs” organizēs akciju “Kūku Kūka 2024”. Akcijā aicinātas piedalīties visas darbīgās saimnieces – kūku cepējas, piedāvājot savus gardumus svētku apmeklētājiem, kuri, atvēlot nelielu ziedojumu kūku degustācijai, atbalstīs bērnu deju kolektīva “Tīnīte” tērpu izgatavošanu.

Plkst. 17.00 notiks brīvdabas pirmizrāde dokumentālajai filmai “Plostam jāiet plosta ceļš”. Filma ir 57 minūtes gara un tās galvenie varoņi ir Gauja un Gaujas plostnieki – gan tie vīri, kuri līdz 20. gadsimta 70. gadiem strādājuši uz Gaujas kā koku pludinātāji, gan tie, kuri šo tradīciju ir atjaunojuši un uztur mūsdienās. 

Dokumentālo filmu veidojuši režisori Rolands Polītis un Anna Šteinberga. Mūziku sacerējis komponists Arturs Maskats. Filmas producenti – Rolands Polītis un Ieva Vītola.

Plkst. 18.30 varēs izdzīvot līdzi mūzikla “Plostnieka dēls” notikumiem, kuri norisināsies pludmalē uz lielās skatuves. Mūzikls ir jaunrades darbs, kas top speciāli Gaujas plostnieku svētkiem. Stāsts būs par mīlestību un beigsies laimīgi. Mūzikas autors ir Ēriks Upenieks, teksta autors Mārtiņš Kanters, horeogrāfija Ginta Upeniece. Mūzikla tēlos kopā ar dziedātājiem Mārtiņu Kanteru, Inetu Rudzīti iejutīsies jaunās šova “X Faktors” zvaigznes – Luka (Elizabete Lukaševiča) un Patrīcija Spale, kā arī Valmieras novada jaunie talanti Regnārs Nerips, Niks Judenkovs, Aleksandrs Aleksis Tuņķelis. Mūziklā piedalīsies sieviešu vokālais ansamblis “Melo`dia”, deju grupa “Melody”, vijolniece Rūta Ulmane un flautiste Linda Vēvere.

Plkst. 20.00 pie laivu piestātnes azartiskākie svētku apmeklētāji savu laimīgo roku varēs izmēģināt “Gaujas bingo” spēlē, kas notiks sadarbībā ar Valmieras novada fondu, bet brīvdabas estrādē svētkus iekrāsos tautas deju kolektīvi koncertā “Gaujas lokus izdejot”.

Pludmalē uz lielās skatuves plkst. 21.00 izskanēs Ivo Fomina koncertprogramma “Mans ceļš”, kurā mākslinieks atskatīsies uz savu radošo daiļradi vairāk nekā 30 gadu garumā.

Kad vakars noklās pār Strenčiem savu krēslas plīvuru, iedegsies gaismas parks, radot romantisku noskaņu un aicinot izstaigāt Gaujas krastu takas, bet svētki izskanēs ar balli Strenču brīvdabas estrādē grupas “Zelta kniede” pavadībā. Ieeja uz balli 7 EUR.

Visas svētku dienas garumā pie estrādes notiks koka skulptūru veidošanas konkurss “Plostnieku kopiena”, kuru vērot aicināts ikviens interesents. Konkursa dalībnieku veidotās skulptūras papildinās iepriekšējo skulptūru plejādi, bet labāko skulptūru autori saņems naudas balvas.

Pludmalē būs aplūkojama Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona militārā transporta, ieroču un ekipējuma izstāde, kā arī būs informatīvas un izglītojošas aktivitātes visā svētku laikā.

Plānojot kultūras pasākumu apmeklēšanu drīzumā, svētku laikā par īpašu cenu 7 EUR tiks piedāvāts iegādāties biļetes uz muzikālo izrādi R. Blaumanis “Īsa pamācība mīlēšanā”, kas notiks 22. jūnijā Strenču brīvdabas estrādē. Aicinām izmantot iespēju ietaupīt, jo vēlāk biļetes maksās 10 EUR.

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā 790 000 klientu pieslēgumu visā  Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju   (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12B Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1410,00 EUR līdz 1580,00 EUR bruto mēnesī Mēs Tev uzticēsim veikt elektropārvades līniju trašu tīrīšanas darbus ar speciālo tehniku un instrumentiem veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos darbs saistīts ar komandējumiem. Piesakies, ja Tev ir • vēlme un interese strādāt ar dažāda veida specializēto tehniku • vispārējā vidējā izglītība • B, BE, C un CE kategorijas autovadītāja apliecība un braukšanas pieredze • profesionālā transportlīdzekļu vadītāju kategorija (95.kods) • TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība un braukšanas pieredze • pieredze tehnikas remontā • valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) • prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 04.06.2024. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu:darbs@sadalestikls.lv vai piesakies mājaslapā: www.sadalestikls.lv/lv/darba-iespejas Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS "Sadales tīkls" veikto personas datu apstrādi var iepazīties mājas lapas www.sadalestikls.lv sadaļā "PERSONAS DATU APSTRĀDE"- "Personas datu apstrāde pretendentu atlases procesā". Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB "Enerģija", www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz epastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-04 Kontaktpersona: Personāla daļa darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri