Valmieras Ziņas

Velo dzīvesstils un kino māksla vienuviet – pievienojies Kino Pedālim!

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau devīto gadu Valmiera kļūs par velo un kino dzīvesstila galvaspilsētu, dodot jaudīgu startu vasaras aktīvajai festivālu sezonai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Piektdien, 10. maijā, norisināsies kino nakts pop up kinoteātros Valmierā un tās apkārtnē, savukārt 11. maijā – interaktīvs velo brauciens, kas, turpinot pagājušā gadā veiksmīgi iesākto tradīciju, startēs no Valmiermuižas parka. 

10. maijs – kino nakts

Uz vienu vakaru Valmierā un tās apkārtnē durvis vērs četri unikāli pop up kinoteātri.

Kad bija pēdējā reize, kad skatījies kino garāžā, mākslas paviljonā, pilsdrupās vai vienkārši dabiņā? Precīzas vietas un adreses izziņosim jau pavisam drīz, bet, iespējams, jau nojaut, kur varētu mājot šī gada kinoteātri.

Arī šogad kino programma veidota sadarbībā ar īsfilmu festivālu “2Annas“, un, kā katru gadu, filmu programmā iekļautajās filmās velosipēds ieņem nozīmīgu lomu. 

11. maijs – Kino Pedāļa velo brauciens

Kino Pedālis lepojas, ka nu jau kopā ar festivālu izaugušas jaunas velo entuziastu paaudzes. Tie, kuri vēl pirms deviņiem gadiem ripinājās “Tip Tap” pedālī vai kopā ar ģimeni pievārēja pirmos “lielos” kilometrus “Ģimenes pedālī”, nu jau pavisam brīvi nomīs “Puspedāli” un ar kāru aci skatās, vai jau šogad pieveiks “Dižpedāli”.

Kino pedāļa velo brauciens pulcē ģimenes, draugus un visus tos, kam ikdienā patīk pabraukāties ar velosipēdu. Šis ir velo brauciens – festivāls, te nav svarīgi, cik ātri veic maršrutu, galvenais ir piedzīvot, izzināt un izbaudīt.

Festivāla laikā būs pieejami trīs dažāda garuma, spēju un vēlmju maršruti:

  • Ģimenes pedālis – 12 km vedīs Valmierā, ar slaidu līkumu pār Dzelzs tiltu (Dzelzīti) un, izmantojot svaigi būvētos veloceliņus, ieriposim Valmieras romantiskākajā rajonā Kārlienā. Šeit būs gan pikniks Gaujas krastā pie Krācītēm, gan velo veiklības stafetes jaunajā trasītē.
  • Puspedālis – 22 km vedīs uz Mežvidiem. Kurš zina, kur tas ir? Arī Puspedālis izvedīs vēl nebrauktus ceļus, būsiet pārsteigti par piknika vietu pie slepena ezera ar maģisko pirtiņu. Mājupceļā lūkosim seno Iršu parka ceļu, kur Rātsupītei pāri ved vairākus gadsimtus sens tiltiņš. 
  • Dižpedālis – 50 km vedīs caur Pirdriķi uz Burtnieku. Kino Pedāļa vēsturē Burtnieku apciemosim pirmo reizi, un, kas līdz Burtniekam tiks, tam būs savu Gaismas pili ieraudzīt! Protams, neiztiksim bez pāris jaukiem piknikiem un dižās pēcgaršas finišā.

Jau otro gadu visi maršruti sāksies un noslēgsies Valmiermuižas parkā. Kopīgais starts – sestdien, 11. maijā, plkst. 12.00. Maršrutos dalībniekus vedīs interaktīva spēle, spēlējot to dalībnieku viedtālruņos. Spēles kartē būs redzams gan brauciena maršruts, gan spēles jautājumu kontrolpunkti. Iesakām spēles lietotni “Loquiz” lejupielādēt jau iepriekš. Spēles pieejas kodus festivāla dienā publicēsim gan mājaslapā un sociālajos tīklos, gan starta punktā Valmiermuižas parkā.

Pateicoties Valmieras novada pašvaldības atbalstam, festivāls apmeklētājiem būs bez maksas.

Jau tradicionāli Kino Pedāļa velo brauciena dienu bagātina “Tip Tap” distance jeb bērnu velo brauciens ar līdzsvara riteņiem. Arī šogad šis brauciens norisināsies Valmiermuižas pils parkā. 

Festivāla burziņš

Velo brauciena noslēgumā visi tiksimies burziņā pie Valmiermuižas klēts. Pēc brauciena katrs dalībnieks varēs nobaudīt īpašo Kino Pedāļa zelteri, kas tapis sadarbībā ar “Gardu muti” zīmolu. 

Lieliska atmosfēra, mūzika un brīnišķīgi pavadīts laiks kopā. 

Viss par un ap festivāla norisi atrodams Kino Pedālis Facebook lapā vai www.kinopedalis.lv.

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā 790 000 klientu pieslēgumu visā  Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju   (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12B Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1410,00 EUR līdz 1580,00 EUR bruto mēnesī Mēs Tev uzticēsim veikt elektropārvades līniju trašu tīrīšanas darbus ar speciālo tehniku un instrumentiem veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos darbs saistīts ar komandējumiem. Piesakies, ja Tev ir • vēlme un interese strādāt ar dažāda veida specializēto tehniku • vispārējā vidējā izglītība • B, BE, C un CE kategorijas autovadītāja apliecība un braukšanas pieredze • profesionālā transportlīdzekļu vadītāju kategorija (95.kods) • TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība un braukšanas pieredze • pieredze tehnikas remontā • valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) • prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 04.06.2024. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu:darbs@sadalestikls.lv vai piesakies mājaslapā: www.sadalestikls.lv/lv/darba-iespejas Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS "Sadales tīkls" veikto personas datu apstrādi var iepazīties mājas lapas www.sadalestikls.lv sadaļā "PERSONAS DATU APSTRĀDE"- "Personas datu apstrāde pretendentu atlases procesā". Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB "Enerģija", www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz epastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-04 Kontaktpersona: Personāla daļa darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri