Valmieras Ziņas

ZAAO turpina attīstīties un pilnveidot pieejamos pakalpojumus

Lasīšanas laiks: 3 min

22. martā tika aizvadīta kārtējā SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) dalībnieku sapulce, kurā pašvaldību kapitāldaļu turētāju pārstāvji apstiprināja uzņēmuma 2023. gada pārskatu, lēma par SIA “AP Kaudzītes” reorganizācijas uzsākšanu, iepazinās ar vides izglītības īstenošanas aktivitātēm Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “ZAAO” Sabiedrisko attiecību vadītāja Dina Lukaševiča-Lāce.

2023. gada ZAAO apgrozījums pieaudzis par 9%, salīdzinot ar 2022. gadu, sasniedzot 12 152 853 EUR. Pieaugums skaidrojams ar Dabas resursa nodokļa likmes par atkritumu apglabāšanu poligonā pieaugumu no 80 EUR 2022. gadā līdz 95 EUR par tonnu 2023. gadā,  kas tika iekļauta tarifos par atkritumu apsaimniekošanu. Tarifā, pamatojoties uz pašvaldībās pieņemtajiem lēmumiem, tika iekļautas arī minimālās darba samaksas izmaksu palielinājums.

Uzņēmuma pelņa pagājušajā gadā bijusi ir 60 957, kas ir par 6,75% lielāka nekā  2022. gadā (57 098 EUR). Kopējais peļņas pieaugums skaidrojams ar ekonomiskās situācijas, energoresursu cenu stabilizēšanos Latvijā un  Eiropā.

2023. gads bijis notikumiem piepildīts. Pabeigti vairāki projekti – ir izbūvēts pārstrādei paredzēto materiālu uzglabāšanas laukums un poligona tehnikas novietošanas laukums, izbūvētas un uzstādītas atkritumu notekūdeņu – infiltrāta attīrīšanas iekārtas, kā arī 4. atkritumu krātuve. Pabeigts darbs pie lielākā investīciju objekta – bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas “Daibe” būvniecības. Sadarbībā ar valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” atjaunots autoceļa “Kūdums – Daibe – Pīpeņi” posms, kas ved uz Aprites ekonomikas centru “Daibe”, bet sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību izbūvēta ražošanas ēka. Atvērts palašāks EKO laukums Saulkrastos, uzsākts darbs visā Balvu novadā, domājot, kā pakalpojumus padarīt ērtākus un pieejamākus klientiem.

Uzņēmuma kopējā pamatlīdzekļu vērtība pagājušajā gadā pieaugusi par 10 864 391 EUR jeb 128,24%, sasniedzot 19 336 168 EUR. 2023. gada 31. oktobrī tika pabeigta bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas būvniecība, kuras laikā tika iegādātas un izbūvētas ēkas, būves un iekārtas par kopējo vērtību 10 028 031 EUR.

Kā nozīmīgs notikums 2023. gadā jāatzīmē SIA “ZAAO Enerģija” reorganizācija apvienošanās ceļā. 2023. gada 19. maijā tika noslēgts reorganizācijas līgums, kurā noteikts, ka SIA “ZAAO Enerģija” tiek pievienota ZAAO. Reorganizācijas spēkā stājusies 2023. gada 30. septembrī.

Ikvienam ir iespēja iepazīties ar uzņēmuma nefinanšu ziņojumu, kurā ir iespējams apskatīt kopējos 2023. gada ieguldījumus, īstenotās aktivitātes un 2024. gada plānus. Ziņojums pieejams ZAAO tīmekļa vietnē www.zaao.lv, sadaļā “Pārskati”.

Dalībnieku sapulcē pieņemts lēmums par  SIA “AP Kaudzītes” reorganizācijas uzsākšanu, pievienojot to ZAAO. “Lēmums ir nozīmīgs, lai nākotnē veidotu spēcīgu Atkritumu apsaimniekošanas reģionālo centru (turpmāk – AARC), kas nākotnē būs atbildīgs par atkritumu un datu plūsmu pašvaldībās, tie lems par finansējumu reģionos. Saskaņā ar “Atkritumu apsaimniekošanas valsts plānu 2021. – 2028. gadam” šobrīd ir izveidoti 5 atkritumu apsaimniekošanas reģioni. Vidzemes administratīvā teritorija pēc jaunā sadalījuma ir viens tiem.  Saskaņojot  AARC deleģējumus un “Vidzemes reģionālā atkritumu apsaimniekošanas plānu 2023. – 2027. gadam” Vidzemes pašvaldībās, ir panākta vienošanās, ka Alūksnes, Gulbenes, Balvu un Madonas pašvaldība neiebilst par SIA “AP Kaudzītes” pievienošanu ZAAO. Līdz ar to reģionā būtu viens apsaimniekotājs, kuram būtu 2 poligoni – Aprites ekonomikas centrs “Daibe” un Aprites ekonomikas centrs “AP Kaudzītes”, skaidro ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

ZAAO ir publiski privāta 8 pašvaldību – Balvu, Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras – kapitālsabiedrība, kas sniedz kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Vidzemē.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā 790 000 klientu pieslēgumu visā  Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju   (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12B Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1410,00 EUR līdz 1580,00 EUR bruto mēnesī Mēs Tev uzticēsim veikt elektropārvades līniju trašu tīrīšanas darbus ar speciālo tehniku un instrumentiem veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos darbs saistīts ar komandējumiem. Piesakies, ja Tev ir • vēlme un interese strādāt ar dažāda veida specializēto tehniku • vispārējā vidējā izglītība • B, BE, C un CE kategorijas autovadītāja apliecība un braukšanas pieredze • profesionālā transportlīdzekļu vadītāju kategorija (95.kods) • TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība un braukšanas pieredze • pieredze tehnikas remontā • valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) • prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 04.06.2024. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu:darbs@sadalestikls.lv vai piesakies mājaslapā: www.sadalestikls.lv/lv/darba-iespejas Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS "Sadales tīkls" veikto personas datu apstrādi var iepazīties mājas lapas www.sadalestikls.lv sadaļā "PERSONAS DATU APSTRĀDE"- "Personas datu apstrāde pretendentu atlases procesā". Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB "Enerģija", www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz epastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-04 Kontaktpersona: Personāla daļa darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri