Valmieras Ziņas

Šogad Lielās talkas motīvs – “Tīri, zaļi, ilgi”

Lasīšanas laiks: 2 min

Pavasarī, mostoties dabai, arī katrā no mums mostas vēlme sakārtot ne tikai savu māju un pagalmu, bet padarīt skaistāku arī apkārtējo – publisko – vidi. Jau no 2008. gada katru gadu tieši pavasarī tiek organizēta Vislatvijas Lielā talka, kurā piedalīties aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, kam rūp ilgtspējīga valsts attīstība un iespēja dzīvot nepiesārņotā, skaistā vidē. Šogad Lielā talka notiks 27. aprīlī, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “ZAAO” Sabiedrisko attiecību vadītāja Dina Lukaševiča-Lāce.

Lai padarītu dienu patiesi vērtīgu un nesabojātu labos nodomus, piemēram, sadedzinot savāktos atkritumus,  SIA “ZAAO” (turpmāk – ZAAO) aicina  visus, kas dosies sakopt savu apkārtni un pagalmus, izmantot iespēju šķirot atkritumus arī Lielās talkas laikā. Pārstrādei derīgos materiālus bez maksas iespējams nodot mūsu EKO laukumos vai punktos. 

ZAAO darbības reģionā šobrīd 20 EKO laukumos ir iespējams bez maksas nodot talku atkritumiem raksturīgo: 

  • stikla iepakojumu – pudeļu un burku stiklu. Var būt ar korķiem, vāciņiem, bet bez šķidrumiem, citiem piemaisījumiem;
  • vieglo iepakojumu – sausu kartonu, makulatūru (t.sk. kartona dzērienu iepakojumu); metāla priekšmetus un iepakojumu (t.sk. dzērienu bundžas, konservu kārbas, tukšus aerosola flakonus, pannas, katlus); polimēra atkritumus – pārtikas, kosmētikas, sadzīves ķīmijas iepakojuma kastes, kannas, pudeles un spaiņus (t.sk. PET dzērienu pudeles, transportējamās kastes), polietilēna plēves (siltumnīcu plēves, nečaukstošas plēves, iepirkuma un maizes maisiņus); polimēra puķu podus, grozus. 

Atkritumus uz EKO laukumu var nogādāt darba laikos, kas aplūkojami tīmekļvietnē www.zaao.lv sadaļā “EKO laukumi”. 

Ja piesārņoto vietu sakopšana saskaņota ar attiecīgās pašvaldības talkas koordinatoru, atkritumu savākšanu no norādītajām vietām organizē pašvaldība.

Lielās Talkas ideja aizgūta no kaimiņiem igauņiem 2008. gadā, kad visas trīs Baltijas valstis ar talku savā zemē aicināja cilvēkus sniegt dāvanu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas 90. gadskārtā, sakopjot zemi.

Katru gadu Lielā talka izceļ izvēlēto tēmu, mudinot ikvienu apzināties, cik cieši saistītas ir mūsu ikdienas izvēles ar vides labklājību. Šogad, 2024. gadā, vadmotīvs ir “Tīri, zaļi, ilgi”, aicinot visus rīkoties tā, lai mūsu daba zaļotu tīrāk un ilgstošāk!

ZAAO sapnis – nākotnē  Lielās Vislatvijas talkas notiks tikai tāpēc, lai  kopīgiem spēkiem savāktu ziemā kritušos zarus vai citus dabas radītos postījumus, jo ikdienā katrs būsim atbildīgi pret savu zemi un savāksim paši savus radītos atkritumus, ievērojot principu – ko atnesu, to aiznesu!

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā 790 000 klientu pieslēgumu visā  Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju   (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12B Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1410,00 EUR līdz 1580,00 EUR bruto mēnesī Mēs Tev uzticēsim veikt elektropārvades līniju trašu tīrīšanas darbus ar speciālo tehniku un instrumentiem veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos darbs saistīts ar komandējumiem. Piesakies, ja Tev ir • vēlme un interese strādāt ar dažāda veida specializēto tehniku • vispārējā vidējā izglītība • B, BE, C un CE kategorijas autovadītāja apliecība un braukšanas pieredze • profesionālā transportlīdzekļu vadītāju kategorija (95.kods) • TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība un braukšanas pieredze • pieredze tehnikas remontā • valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) • prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 04.06.2024. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu:darbs@sadalestikls.lv vai piesakies mājaslapā: www.sadalestikls.lv/lv/darba-iespejas Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS "Sadales tīkls" veikto personas datu apstrādi var iepazīties mājas lapas www.sadalestikls.lv sadaļā "PERSONAS DATU APSTRĀDE"- "Personas datu apstrāde pretendentu atlases procesā". Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB "Enerģija", www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz epastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-04 Kontaktpersona: Personāla daļa darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri