Valmieras Ziņas

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks sagaida pavasari

Lasīšanas laiks: 5 min

Šogad pavasarīgi laika apstākļi Latvijā iestājušies krietni ātrāk nekā citus gadus. 2023. gada martā vēl varējām slēpot un izbaudīt ziemas priekus, savukārt šogad martā jau mūs priecē pirmie pavasara ziedi un arī krietni siltāka gaisa temperatūra. Labvēlīgie laika apstākļi lieti noder arī pagalmu, mežu un citu zaļo teritoriju sakopšanai. Iedzīvotāji dodas atpūsties pie dabas un vairāk apdzīvo arī dažādas iecienītas pastaigu vietas.

Viena no tām – Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks, kur jau vairākas nedēļas varam manīt rosību. Kā sezonai gatavojas Sajūtu parkā un kādi jaunumi gaidāmi šajā sezonā devāmies noskaidrot pie Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka atpūtas kompleksa vecākās administratores Zandas Vasiļjevas.

Viņa Sajūtu parkā strādā nu jau 5 gadus un atzīst, ka šajā darbā atradusi savu aicinājumu. ”Darbs nav rutīna, katra diena ir citādāka. Protams, darba apstākļus patīkamākus padara arī svaigais gaiss un skaistais skats, kas paveras no Gaujas stāvajiem krastiem”, atklāj Zanda.

Runājot par gatavošanās darbiem sezonai noskaidrojam, ka darba netrūkst. No lapām tiek atbrīvotas pastaigu takas, vairāk darba šogad ir sagādājis arī sniegs, kas šogad bija pietiekoši daudz. Dēļ biezās sniega segas Sajūtu parka pastaigu takās šogad bijuši vairāk nolūzušie zari. Tāpat tiek atjaunoti arī trašu koka elementi un padomā arī ir pa kādam jaunumam gaidāmajai sezonai.

”Esam paspējuši jau daudz izdarīt, bet darbi, protams, turpinās. Šogad plānojam izmaiņas arī trasē kokos. Šajā sezonā tiem, kuriem bailes vai kādi citi iemesli traucēs ar trosi doties pārbraucienā pār Gauju, būs iespēja šo trases posmu izlaist. Sezonu parasti sākam maijā, kad pie mums ierodas pirmās ekskursantu grupas. Skolēnu grupas pie mums uzņemam darba dienās, savukārt nogalēs Sajūtu parks ir atvērts ikvienam interesentam”, stāsta Zanda Vasiļjeva.

Gaujas stāvo krastu Sajūtu parka kompleksā ietilpst Taka kokos 1.5 km garumā, 5-11 m augstumā ar 4 trošu nobraucieniem pāri Gaujai. Tāpat arī Bērnu Taka kokos, kas veidota, pašiem mazākajiem Sajūtu parka apmeklētājiem un piemērota ikvienam bērnam sākot no 1 gada vecuma, kad bērns jau stabili spēj staigāt.

Takā tiek izmantota nepārtrauktā Šveices drošināšanas sistēma “Saferoller”. Ar šīs sistēmas palīdzību nav iespējams sevi patvaļīgi atāķēt no drošības troses takas apmeklējuma laikā.

Viens no jaunākajiem Sajūtu parka elementiem ir Tīklu labirints ar 200 m2 kopējo platību. Labirints atrodas četrus metrus virs zemes un to ieskauj trīs metrus augstas sienas.

Baskāju taka, kur ikvienam dabas mīļotājam ir iespēja doties 2km gara pastaigā ar dažādiem dabas un veiklības elementiem. Protams, Stāvo krastu teritorijā izveidotas arī citas labiekārtotas pastaigu takas.

”2023. gada sezonā Sajūtu parks aktīvāk sākām uzņemt arī vasaras nometņu dalībniekus. Šogad to turpināsim un piedzīvojumiem pilnas aktivitātes nodrošināsim arī vasaras nometņu dalībniekiem. Esam aizvadījuši jau pirmo šīs sezonas nometni un mums priekšā vēl vismaz 8 vasaras nometnes šajā sezonā. Sadarbojamies arī ar skautiem, Valmiermuižas stalli, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Papildus parka piedāvājumam cenšamies nometņu dalībniekus izglītot dažādās tēmās un radīt vidi, kurā ir vēlme atgriezties”,  uzsver Sajūtu parka administrācijā.

”Gatavojoties sezonai, protams, ne tikai atjaunojam parka elementus, bet kopjam arī dabu. Lielākā daļa parka apmeklētāju jau ir pieraduši pie tā, ka mežā neatrodas atkritumu urnas. Cenšamies izglītot sabiedrību un mācīt, ka to, ko uz mežu esi atnesis, to pats arī aiznes. Gadās gan atrast pa kādai pudelei vai nomestam izsmēķim, bet kopumā parks ir tīrs un to atzīst arī mūsu apmeklētāji.”

Dodoties apskatīt pavasara darbus Sajūtu parkā sastopam arī kādu nūjotāju, kura arī pozitīvi uzsver parka sakoptību. Viņa gan smej, ka pietrūktu pa kādam soliņam, tomēr mežā gan varot apsēsties arī uz celma un vajagot saglabāt meža dabisko izskatu!

Gaujas stāvos krastus un Sajūtu parka teritoriju iecienījuši arī suņu saimnieki. Šeit gan būtu jāuzsver, ka parka un arī visā Valmieras pilsētas teritorijā sunim jābūt saitē un arī pēc sava četrkājainā drauga saimniekiem nepieciešams savākt! Parku apmeklē ģimenes ar maziem bērniem, tāpēc Sajūtu parka administrācija aicina suņu saimniekus pieskatīt savus mīluļus parka teritorijā.

Tāpat Sajūtu parka administrācija atgādina, ka šajā sezonā parkā vēl pieejama viena vakance – instruktoram pilnas slodzes sezonālam darbam.

Par gaidāmo sezonas sākumu un citām Gaujas stāvo krastu Sajūtu parka aktivitātēm uzzināt iespējams uzzināt parka sociālo tīklu kontos, kā arī viņu interneta vietnē www.sajutuparks.lv.

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā 790 000 klientu pieslēgumu visā  Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju   (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12B Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1410,00 EUR līdz 1580,00 EUR bruto mēnesī Mēs Tev uzticēsim veikt elektropārvades līniju trašu tīrīšanas darbus ar speciālo tehniku un instrumentiem veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos darbs saistīts ar komandējumiem. Piesakies, ja Tev ir • vēlme un interese strādāt ar dažāda veida specializēto tehniku • vispārējā vidējā izglītība • B, BE, C un CE kategorijas autovadītāja apliecība un braukšanas pieredze • profesionālā transportlīdzekļu vadītāju kategorija (95.kods) • TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība un braukšanas pieredze • pieredze tehnikas remontā • valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) • prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 04.06.2024. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu:darbs@sadalestikls.lv vai piesakies mājaslapā: www.sadalestikls.lv/lv/darba-iespejas Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS "Sadales tīkls" veikto personas datu apstrādi var iepazīties mājas lapas www.sadalestikls.lv sadaļā "PERSONAS DATU APSTRĀDE"- "Personas datu apstrāde pretendentu atlases procesā". Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB "Enerģija", www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz epastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-04 Kontaktpersona: Personāla daļa darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri