Valmieras Ziņas

Valmieras skolēni dodas ekspedīcijās uz uzņēmumiem un izglītības iestādēm

Ceturtdien un piektdien, 19. un 20.oktobrī, Valmierā Karjeras dienu 2017 ietvaros notika aizraujoša un nebijusi aktivitāte. Valmieras skolēni devās izbraukuma ekspedīcijās uz dažādu nozaru uzņēmumiem Valmierā un apkārtnē, kā arī apmeklēja Valmieras tālākās izglītības iestādes. Skolēnus abās dienās ekspedīcijas sākumā sagaidīja vairāku nozaru autobusi. Katrs no tiem devās pa unikālu un īpaši izstrādātu tematisko maršrutu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Attīstības aģentūras valdes locekle Sanda Serafinoviča.

Ceturtdien ekspedīcijās jeb izglītojošās ekskursijās devās Valmieras vidusskolēni, bet piektdien – Valmieras 7.-9.klašu audzēkņi. Jaunieši iepazina uzņēmumus un izglītības iestādes sešos tematiskajos virzienos. Tūrisma un viesmīlības maršrutā tika apmeklēts restorāns “Rātes vārti” un viesnīca “Wolmar”, kā arī tika iepazīts Valmiermuižas kompleksa tūrisma piedāvājums un iespējas Vidzemes augstskolā.

Medicīnas, farmācijas un rehabilitācijas maršrutā jaunieši devās iepazīt dažādu profesionāļu ikdienu Vidzemes slimnīcā un farmaceita ikdienu uzņēmumā SIA “Nigella”. Ekspedīcijas ietvaros skolēnu uzzināja arī vairāk informācijas par māsu profesijas apgūšanu Vidzemes slimnīcā.

Pārtikas ražošanas un tehnoloģiju maršruts skolēnus aizveda ekskursijās uz maizes ceptuvi un uzņēmumu “Liepkalni”, uz visiem valmieriešiem zināmo un iemīļoto kafejnīcu “Bastions” un uz pārtikas ražošanas uzņēmumu “Milda”. Interesantas aktivitātes skolēnus sagaidīja Valmieras tehnikumā, kurā jauniešiem ir iespēja veiksmīgi apgūt pārtikas tehnologa un citas pieprasītas profesijas.

Inženierijas, mehatronikas un metālapstrādes virzienā Valmieras skolēni devās iepazīt uzņēmumus “Valpro” un “Metāro”, kā arī izglītības iespējas, ko šajās nozarēs piedāvā gan Vidzemes Augstskola, gan Valmieras tehnikums.

Piektais tematiskais virziens jauniešus aizveda uz būvniecības, kokapstrādes, elektromontāžas un interjera uzņēmumiem. Skolēni apmeklēja SIA “Daiļrade Koks”, SIA “Byko-Lat”, SIA “Ekers”, SIA “Woltec LV” un SIA “GreyDesign”, kā arī ielūkojās būvniecības procesā jaunajā Valmieras peldbaseinā. Skolēni apmeklēja un šajos virzienos pieejamos izglītības virzienus iepazina Vidzemes Augstskolā un Valmieras Mākslas vidusskolā.

Viens no populārākajiem maršrutiem bija IT un multimediju virziens. Valmieras skolēni iepazina tādus strauji augošus un interesantus Valmieras uzņēmumus kā SIA “Wunder”, SIA “Norel IT”, SIA “Echotex” un Vidzemes televīziju. IT un multimediju virzienu Valmierā var apgūt Vidzemes Augstskolā un Valmieras Mākslas vidusskolā, kuras, protams, tika iekļautas šajā maršrutā.

Tavu iespēju ekspedīcijas “Izvēlies savu!” organizēja Valmieras Attīstības aģentūra un Izglītības pārvalde. Profesiju ekspedīcijas tika organizētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina gan ambulatoro, gan diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU Poliklīnikas Otolaringologa kabinetā Galvenie amata pienākumi: sagatavot ārsta kabinetu pacientu pieņemšanai; koordinēt pacientu plūsmu; sagatavot pacientus manipulāciju veikšanai; veikt nozīmētās diagnostiskās un ārstnieciskās procedūras; noformēt nepieciešamo dokumentāciju; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: māsas izglītība (vēlams ambulatorās vai ķirurģiskās aprūpes māsas sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas Antras Kuprišas pa tālr.29258442 vai Poliklīnikas virsmāsas Ingas Birkavas, tālr. 29547505. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-05 Kontaktpersona: S. Kandele

Mūsu partneri