Valmieras Ziņas

Valmieras skolēni dodas ekspedīcijās uz uzņēmumiem un izglītības iestādēm

Ceturtdien un piektdien, 19. un 20.oktobrī, Valmierā Karjeras dienu 2017 ietvaros notika aizraujoša un nebijusi aktivitāte. Valmieras skolēni devās izbraukuma ekspedīcijās uz dažādu nozaru uzņēmumiem Valmierā un apkārtnē, kā arī apmeklēja Valmieras tālākās izglītības iestādes. Skolēnus abās dienās ekspedīcijas sākumā sagaidīja vairāku nozaru autobusi. Katrs no tiem devās pa unikālu un īpaši izstrādātu tematisko maršrutu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Attīstības aģentūras valdes locekle Sanda Serafinoviča.

Ceturtdien ekspedīcijās jeb izglītojošās ekskursijās devās Valmieras vidusskolēni, bet piektdien – Valmieras 7.-9.klašu audzēkņi. Jaunieši iepazina uzņēmumus un izglītības iestādes sešos tematiskajos virzienos. Tūrisma un viesmīlības maršrutā tika apmeklēts restorāns “Rātes vārti” un viesnīca “Wolmar”, kā arī tika iepazīts Valmiermuižas kompleksa tūrisma piedāvājums un iespējas Vidzemes augstskolā.

Medicīnas, farmācijas un rehabilitācijas maršrutā jaunieši devās iepazīt dažādu profesionāļu ikdienu Vidzemes slimnīcā un farmaceita ikdienu uzņēmumā SIA “Nigella”. Ekspedīcijas ietvaros skolēnu uzzināja arī vairāk informācijas par māsu profesijas apgūšanu Vidzemes slimnīcā.

Pārtikas ražošanas un tehnoloģiju maršruts skolēnus aizveda ekskursijās uz maizes ceptuvi un uzņēmumu “Liepkalni”, uz visiem valmieriešiem zināmo un iemīļoto kafejnīcu “Bastions” un uz pārtikas ražošanas uzņēmumu “Milda”. Interesantas aktivitātes skolēnus sagaidīja Valmieras tehnikumā, kurā jauniešiem ir iespēja veiksmīgi apgūt pārtikas tehnologa un citas pieprasītas profesijas.

Inženierijas, mehatronikas un metālapstrādes virzienā Valmieras skolēni devās iepazīt uzņēmumus “Valpro” un “Metāro”, kā arī izglītības iespējas, ko šajās nozarēs piedāvā gan Vidzemes Augstskola, gan Valmieras tehnikums.

Piektais tematiskais virziens jauniešus aizveda uz būvniecības, kokapstrādes, elektromontāžas un interjera uzņēmumiem. Skolēni apmeklēja SIA “Daiļrade Koks”, SIA “Byko-Lat”, SIA “Ekers”, SIA “Woltec LV” un SIA “GreyDesign”, kā arī ielūkojās būvniecības procesā jaunajā Valmieras peldbaseinā. Skolēni apmeklēja un šajos virzienos pieejamos izglītības virzienus iepazina Vidzemes Augstskolā un Valmieras Mākslas vidusskolā.

Viens no populārākajiem maršrutiem bija IT un multimediju virziens. Valmieras skolēni iepazina tādus strauji augošus un interesantus Valmieras uzņēmumus kā SIA “Wunder”, SIA “Norel IT”, SIA “Echotex” un Vidzemes televīziju. IT un multimediju virzienu Valmierā var apgūt Vidzemes Augstskolā un Valmieras Mākslas vidusskolā, kuras, protams, tika iekļautas šajā maršrutā.

Tavu iespēju ekspedīcijas “Izvēlies savu!” organizēja Valmieras Attīstības aģentūra un Izglītības pārvalde. Profesiju ekspedīcijas tika organizētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kādus ierobežojumus jāievieš Valmieras centra stāvlaukumos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

aicina darbā VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTU Darba pienākumu apraksts: rezervēt viesnīcas istabas un pasākumus; koordinēt viesnīcas dienestu darbību; uzņemt viesus; organizēt kvalitatīvu viesu apkalpošanu; noformēt dokumentus atbilstoši normatīvajiem un lietvedības noteikumiem; veikt norēķinus; sastādīt, pārzināt un lietot darba procesā norēķinu, inventarizācijas un atskaites dokumentāciju; uzturēt viesmīlības atmosfēru viesnīcā. Prasmes un īpašības: prasme organizēt komandas darbu; pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas; lietot ar darba pienākumu izpildi saistītās datorprogrammatūras; strādāt ar biroja tehniku un aprīkojumu; strādāt ar kases aparātu; apkalpot viesus, sazinoties valsts valodā, krievu un angļu valodā; lietot profesionālo terminoloģiju valsts valodā, krievu un angļu valodā. Izglītības prasības: Augstākā vai nepabeigta augstākā izglītība /vēlams tūrisma un viesnīcu vadībā/. Mēs piedāvājam: apmācību; labu darba pieredzi un darba apstākļus četru zvaigžņu viesnīcā; maiņu darbu, arī naktsmaiņas; konkurētspējīgu atalgojumu un sociālās garantijas. CV ar norādi "Viesu uzņemšanas dienesta speciālists" sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv Profesija: VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tūrisms / Viesnīcas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-31 Darba sākšanas datums: 2018-04-02 Kontaktpersona: Liāna Dance Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri