Valmieras Ziņas

Olimpiskajā dienā atklāta Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra jaunā sporta zāle

Lasīšanas laiks: 4 min

Olimpiskajā dienā, 26. aprīlī, svinīgā gaisotnē atklāta Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra jaunā sporta zāle, kas īpaši pielāgota bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs ir lielākā speciālās izglītības iestāde Vidzemē un viena no lielākajām šāda veida izglītības iestādēm Latvijā. Skolā mācās 330 izglītojamie, tajā skaitā 92 bērni apgūst speciālās pirmsskolas izglītības programmas. Valmieras Gaujas krasta vidusskolai – attīstības centram ir arī būtiska nozīme bērnu ar dzirdes traucējumiem izglītošanā, jo tā ir vienīgā izglītības iestāde Latvijā, kas nodrošina pēctecīgu speciālo izglītību – no pirmsskolas līdz vidējai izglītībai.

Atklāšanas laikā uzrunas teica Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra direktore Iveta Kļaviņa un SIA “Ekers” vadītājs Uldis Bošs.

“Ir piepildījies sen lolotais sapnis pašiem par savu sporta zāli, kas pielāgota bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām! Jaunajā sporta zālē varēsim nodrošināt pilnvērtīgu mācību priekšmeta “Sports un veselība” un sporta interešu izglītības programmu īstenošanu, sporta pasākumu organizēšanu, kā arī aktīvu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu. Sportu uztveram arī kā instrumentu savstarpējai socializācijai un skolēnu veselības uzlabošanai, paplašinot fiziskās un sociālās rehabilitācijas iespējas, piemēram, ārstniecisko vingrošanu. Pateicos visām iesaistītajām pusēm, kuras ieguldīja darbu, laiku un zināšanas projekta īstenošanā!” gandarīta par paveikto ir direktore I. Kļaviņa.

Būvniecības valsts kontroles birojs ēku pieņēma ekspluatācijā 27. martā. Jaunajā sporta zālē jau gandrīz mēnesi notiek sporta nodarbībās, aizvadītas pat sadraudzības sacensības basketbolā un galda tenisā ar Rīgas Ēbelmuižas pamatskolas skolēniem. Jaunā sporta infrastruktūra dod iespēju skolai iekļauties arī starptautiskajā apritē. Jau jūnijā skola īstenos starptautisku kultūras, mākslas un sporta nometni, kurā piedalīsies Valmieras novada bērni un jaunieši, tajā skaitā ar īpašām vajadzībām, kā arī 40 skolēni un viņus pavadošais personāls no dažādām Eiropas Savienības valstīm.

Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs J. Baiks: “Priecājos, ka ar valsts budžeta finansējumu un pašvaldības līdzfinansējumu izdevās rast risinājumu ļoti vajadzīgajai sporta zāles būvniecībai. Rezultāts patiesi priecē! Šodien ir svētki skolas audzēkņiem, skolai un visiem būvniecības procesā iesaistītājiem, protams, arī pilsētai un novadam. Aktīvi bērni un jaunieši ir Valmieras novada vērtība. Ar jaunās sporta zāles celtniecību pilnvērtīgi varēsit iesaistīt skolēnus sporta nodarbībās un ielikt pamatus veselīgam dzīvesveidam, lai kustība katra individuālo iespēju robežās būtu viņu draugs un neatņemama ikdienas sastāvdaļa.”

Pēc uzrunām un simboliskās lentas pārgriešanas Olimpiskās dienas noskaņās direktore I. Kļaviņa visiem būvniecības procesā iesaistītajiem pasniedza īpašas pateicības medaļas.

Ierodoties uz sporta zāles atklāšanu viesiem bija jāaizpilda aptauja ar vairākiem āķīgiem jautājumiem par jauno sporta zāli, lai pasākuma noslēgumā sacenstos par skolas sarūpētas veicināšanas balvas izlozi. Jaunā sporta zāle simboliski tika atklāta Olimpiskās dienas laikā, tādēļ arī skolēni un skolas draugi bija sagatavojuši īpašus sportiskus sveicienus un pārsteigumus. Sporta zāles atklāšanā uzstājās Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība orķestris Gunāra Geduševa vadībā, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra skolēni bija sagatavojuši melodeklamācijas, teātrāli muzikālu un dejas priekšnesumu. Īpašus paraugdemonstrējumus bija sagatavojuši skolas draugi no basketbola komandas Valmiera Glass/ViA un komandas karsējmeitenes.

Gan sporta zāles, gan jaunā ieejas mezgla arhitektūra ir mūsdienīga, bet tajā pašā laikā veidota, izturoties ar cieņu pret skolas vēsturisko ēku. Visā būvniecības projektā ir ievērots universālā dizaina princips.

 Sporta zālē ieklāts īpaši amortizējošs un sporta nodarbībām pielāgots grīdas segums, savukārt nesošās konstrukcijas ir no līmētā koka, bet iekšējai zāles apdarei izmantotas CEWOOD koka ēveļskaidas plātnes, kas īpaši piemērotas telpās ar paaugstinātu akustisko slodzi, kur būtiska nozīme ir trokšņu absorbcijai.

Starp jauno sporta zāli un vēsturisko ēku ir izveidots jauns, stiklots centrālās ieejas mezgls, tādējādi sakārtojot izglītojamo, darbinieku un apmeklētāju plūsmas organizāciju. Ieejas mezglā izbūvēta uzbrauktuve un pacēlājs, izveidotas jaunas dušas, ģērbtuve un tualetes, tādējādi palielināts arī tualešu skaits atbilstoši skolas izglītojamo skaitam. Izveidota jauna atpūtas telpa, kur skolēniem uzkavēties starpbrīžos. Izbūvēta jauna ugunsdroša kāpņu telpa, nodrošinot papildu evakuācijas izeju.

Ir labiekārtota arī skolas teritorija, izbūvēti bruģēti celiņi ar taktīlajām vadulām, nodrošināta vides pieejamība, gan jaunajam ieejas mezglam, gan sākumskolas korpusam,  uzstādīti soliņi atpūtai un ierīkoti pazemes atkritumu konteineri. Projekta gaitā teritorijā ir uzlabota arī drošība, nodalot izglītojamo un piegādes plūsmu, kas tagad tiek organizēta ēkas aizmugurē, kā arī ierīkots apgaismojums un videonovērošana.

 Tāpat āra teritorija ieguvusi atpūtas zonu bērniem ar izzinošiem un rotaļu elementiem, kas piemēroti skolēniem ar funkcionāliem traucējumiem. Centrālais elements ir planetārijs, kurā atrodoties un paveroties augšup, ir redzami zvaigznāji. Šajā atpūtas zonā ir ieklāts īpašs gumijas segums, kas nodrošina amortizāciju un drošību.

Kopējās projekta būvniecības izmaksas ir 2 100 552,70 EUR, tajā skaitā Valsts budžeta finansējums 1 757 979,16 EUR, Valmieras novada pašvaldības līdzfinansējums 342 573,54 EUR. Būvdarbus veica SIA “Ekers”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “Akorda” un autoruzraudzību SIA “Būvprojekts”.

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri