Valmieras Ziņas

Reportieris: konkursa “Viesturietis un Viesturiete” pēcgarša

Aizvadītajā nedēļā Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās konkurss “Viesturietis un Viesturiete 2016”. Pasākums Viesturos notiek divos gados reizi. Tāpēc skolā konkursam tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Objektīvā desmit žūrijas locekļu vērtējumā par uzvarētājiem tika atzīti Kristers Komarovs un Simona Šmidte.

“Mēģinājumu process sākās jau no janvāra – laikietilpīgs un smags, viegli nebija. Komandas darbā tikām līdz galam,” par sagatavošanās posmu izteicās konkursa galvenā veidotāja Agnese Degle. “Grūtākais mēģinājumos bija pārliecināt jauniešus, ka mums [veidotājiem] ir savs redzējums uz visu. Beigās jaunieši uzticējās, bet sākumā bija grūtāk pārliecināt.”

Šī gada konkurss atšķīrās ar modernuma pieskaņu, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Vakars sākās ar jaudīgu prologu, kurā jaunieši sevi atrādīja uz mēles. Pēcāk konkursanti sāka gatavoties saviem uznācieniem. Konkurss iesākās ar vizītkaršu prezentēšanu. Jaunieši bija ieguldījuši apjomīgu darbu, lai pēc iespējas labāk sevi noprezentētu. Kamēr pirmais konkursants rādīja savu vizītkarti, nākamais uztraukumā gaidīja savu iznācienu. Vidusskolēni finālā iebalsoja desmit izredzētos, tāpēc nominantiem bija jāpierāda, ka ir konkursa cienīgi. Visi desmit finālisti pret konkursu attiecās ar lielu atbildību un godu.

“Sēžot pirmajā rindā un vērojot dalībniekus, noķēru tās pašas emocijas, kas manī valdīja pirms diviem gadiem,” domās par konkursu dalījās “Viesturiete 2014” titula ieguvēja Sarmīte Maļiņina, kura šogad pati vērtēja konkursantus. “Vizītkartes prezentēšana, radošais priekšnesums, valsis un polonēze – tas viss prasīja daudz darba, stresa, brīvā laika, prieka un asaru. Beigās tās izvērtās par neizsakāmi skaistām un atmiņā paliekošām emocijām. Uzskatu, ka konkursā var piedalīties tikai tie, kas sevī jūt īstenu Viesturieti, un dalībnieki tādi bija.”

Grimētavā, gaidot savu uznācienu, valdīja atšķirīgas emocijas. Kāds vēl atkārtoja pēdējos tekstus, cits – mierīgi pārmija vārdus ar biedriem. Vizītkaršu daļai noslēdzoties, sekoja radošie priekšnesumi. Viegli nopietnā daļa bija beigusies, tagad jauniešiem bija iespēja atrādīt savus talantus. Radošā priekšnesuma galvenā tēma bija popiela. Skatītāji varēja uzņemt gan prieka, gan aizkustinošu emociju viļņus. Tomēr, kā atzina viens no žūrijas dalībniekiem Ģirts Rāviņš, tad meitenes dejo labāk, puišiem pagaidām ar deju ir uz jūs.

“Pēc pasākuma es biju stipri uzlādēts. Trīs stundās man nebija garlaicīgi. Uz konkursu gāju ar lielu skepsi, domāju, ka nebūs līdz galam nostrādāts. Tomēr visi bija ielikuši darbu, – kurš veiksmīgāk, kurš neveiksmīgāk,” domās par konkursu dalījās žūrijas loceklis, Valmieras Drāmas teātra aktieris Ģirts Rāviņš. “Žūrija darbojās objektīvi, gribējās, lai katrs iegūst kādu balvu. Trim pretendentiem bija gandrīz vienādas iespējas iegūt titulu. Katrs savā jomā bija spēcīgs.”

Dalībniekiem bija sevi jāapliecina arī improvizācijas lauciņā. Praktiskajā daļā meitenēm bija jāreklamē sadzīves priekšmeti. Toties puišiem uzdevums bija izskaidrot, kas ir brančs [vēlās brokastis] vecāka gada gājuma cilvēkiem. Tomēr tas nebija viss, brančs bija arī jāpagatavo. Pēcāk sekoja valsis, kas bija pēdējais uznāciens pirms gaidāmas pauzes, kurā žūrija noteica nomināciju uzvarētājus. Pārtraukumā skatītājiem bija iespēja atdot savu balsi par vakara simpātiju. Konkursantiem bija iespēja aprunāties ar draugiem, uzklausot pozitīvās vai negatīvās atsauksmes. Tāpat skolas gaiteņos klīda runas par iespējamajiem galvenā titula ieguvējiem.

Vakara noslēgumā sekoja polonēze un apbalvošanas ceremonija. Interneta balsojumā uzvarēja Alise Razminoviča un Rūdolfs Strazdītis. Skolotāju simpātiju balvu ieguva Alise Razminoviča un Oskars Leosks. Sākumskolas skolēnu simpātijas – Simona Šmidte un Kristers Komarovs. Par Latviskāko pāri tika atzīti Estere Graumane un Kristers Komarovs. “Valmieras puikas” titulu ieguva Rūdolfs Strazdītis. Specbalvas no veikala “Douglas Latvia” – Keita Loreta Kronberga un Oskars Leosks. Bāra “Tinte” specbalva – Simona Šmidte un Oskars Leosks. Konkursa skatītāju simpātiju balvu ieguva Elīna Krūkle un Lotārs Zariņš.

“Tika ģenerēts daudz ideju, neiztika arī bez asarām. Gatavošanās prasīja daudz nervu un laiku, noteikti to nevar izdarīt bez mazajiem palīgiem – ģimenes, draugiem, klasesbiedriem un cilvēkiem, kuriem uzticies,” ar viedokli pēc konkursa dalījās “Viesturiete 2016” titula ieguvēja Simona Šmidte. “Uz skatuves kāpu ar mērķi parādīt, ka Viesturskolā ir foršākie un aktīvākie jaunieši. Pasākums bija izdevies, stress un smagais darbs atmaksājās. Pašiem bija gandarījuma sajūta par paveikto darbu.”

Gatavošanās laiks konkursam bija ilgs, bet lielākais darbs tika paveikts vien pēdējās nedēļās. Visiem dalībniekiem bija jāziedo savs laiks, lai pilnvērtīgi sagatavotos priekšnesumiem. Sagatavošanās procesā neiztika bez asarām, pārdzīvojumiem, piemēram, Alise Razminoviča konkursā uzstājās ar salauztu kājas pirkstu, ko traumēja dienu pirms pasākuma.

“Sajūtas ir patīkamas un pārsteidzošas. Visi mēs bijām vienlīdz spēcīgi, līdz pēdējam brīdim nebija versijas, kurš būs uzvarētājs,” patīkami saviļņots pēc konkursa bija “Viesturietis 2016” titula ieguvējs Kristers Komarovs. “Esmu gandarīts par padarītu un pasakos pasniedzējiem, kas palīdzējam konkursam tapt. Jāsaka liels paldies skolotājai Agnesei Deglei par veltīto laiku, jo tieši viņa ieguldīja lielu daļu sevis pasākumā. Galu galā mēs visi esam uzvarētāji.”

Liels paldies jāsaka Agnesei Deglei, Artai Stikānei un Līgai Kjasperei, kuras bija galvenās konkursa veidotājas. Tāpat atzinīgi vārdi jāvelta visam apkalpojošajam personālam un sponsoriem. Paldies: VOC “Sajūtu parks”, Kultūras centrs – biļetes koncertuzvedumam “Tango stāsts”, “Valmiermuižas alus”, kapsulings.lv, draudzības pasākums “Ežu šķūnī”, “Avon”, SEB banka, kafeja “Alīda”, “Lielkalni”, “Silakalni”, “Adzelvieši”, “Rāmklani”, “Avoti”, “VAKS”, “Valmieras piens”, “Tinte”, “Vētras”, “Spēka pasaule”, TC “Valleta”, “Parks”, Radio “TEV”, “Zvērudārzs”, “Zaiga”, “Valmiermuižas stallis”, “Austris AG”, “Frizē Frizū”, SPA salons “Līga”, Valmieras Drāmas teātris, “Valmieras Puikas” un “Douglas Latvia”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Jāņu rītā un dienā Austrumlatvijā pamatīgi līs (1)

“Metta”/LU otro reizi sezonā cīnās neizšķirti pret “Valmiera Glass”/ViA

Norisinās skrējiensoļojums “Rīga – Valmiera”, uzvaru svin Konstantīns Biktimirovs

Vidzemes Augstskolu absolvē 118 jaunie profesionāļi

Vīru koris „Imanta” Gaujmalā ielīgo Jāņus

Roullier Group ir 1959. gadā dibināts ģimenes uzņēmums, kurš mūsdienās ir viens no vadošajiem inovatīvākajiem uzņēmumiem pasaulē kultūraugu mēslojumu, kā arī augsnes uzlabošanas līdzekļu ražošanā un tirdzniecībā, dažādās nozarēs piedāvājot savus produktus ar vairāk kā 10 zīmoliem. Uzņēmuma pārstāvniecībās 102 valstīs strādā 7900 darbinieku, 2016. gadā sasniedzot 2.6 miljardu eiro apgrozījumu. Lauksaimniecības nozares produkti pasaulē tiek izplatīti ar zīmolu Timac Agro. Timac Agro Latvia ir uzņēmuma pārstāvniecība Latvijā, un uzņēmumam paplašinoties, aicinām pievienoties mūsu kolektīvam AGROTEHNISKOS KONSULTANTUS AGROTEHNISKAIS KONSULTANTS/-E Galvenie darba pienākumi: • Aktīvi apmeklēt lauksaimniekus konkrētajā Latvijas reģionā, izzināt viņu vajadzības, sniegt konsultācijas un pārdot Timac Agro ražotos augu mēslošanas līdzekļus • Izpildīt noteiktos pārdošanas mērķus, piedāvājot labāko risinājumu konkrētajai situācijai • Ikdienā izmantot CRM sistēmu savu aktivitāšu reģistrēšanai un atskaišu iesniegšanai • Organizēt un piedalīties uzņēmuma mārketinga pasākumos, semināros un tirdzniecības izstādēs • Patstāvīgi organizēt savas ikdienas aktivitātes un plānot prioritātes Prasības kandidātam: • Ar lauksaimniecību saistīta augstākā, vai vidējā profesionālā izglītība • Izglītība un/vai darba pieredze agronomijā tiks uzskatīta par priekšrocību • Patiesa vēlme un spēja strādāt tirdzniecībā un ikdienā komunicēt ar lauksaimniekiem • Neatlaidība un vēlme mācīties • Spēja klausīties, argumentēt un pārliecināt • “B” kategorijas autovadītāja apliecība • Teicamas valsts valodas zināšanas Mēs piedāvājam: • Iespēju pārstāvēt vienus no pasaulē labākajiem laukaugu mēslošanas līdzekļiem • Pieredzējušus un atsaucīgus kolēģus • Iespēju organizēt savu darbu no mājām • Konkurētspējīgu atalgojumu (pamatalga 820 EUR bruto un ikmēneša piemaksas atkarībā no sasniegtā rezultāta) • Uzņēmuma auto, telefonu un citus nepieciešamos darba instrumentus teicama rezultāta sasniegšanai Lūdzu sūtiet savu CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz info@lv.timacagro.com Timac Agro Latvia Sia Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzeme Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-06 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri