Valmieras Ziņas
makonis
15°C
Vējš: 6 m/s

Reportieris: konkursa “Viesturietis un Viesturiete” pēcgarša

Aizvadītajā nedēļā Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās konkurss “Viesturietis un Viesturiete 2016”. Pasākums Viesturos notiek divos gados reizi. Tāpēc skolā konkursam tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Objektīvā desmit žūrijas locekļu vērtējumā par uzvarētājiem tika atzīti Kristers Komarovs un Simona Šmidte.

“Mēģinājumu process sākās jau no janvāra – laikietilpīgs un smags, viegli nebija. Komandas darbā tikām līdz galam,” par sagatavošanās posmu izteicās konkursa galvenā veidotāja Agnese Degle. “Grūtākais mēģinājumos bija pārliecināt jauniešus, ka mums [veidotājiem] ir savs redzējums uz visu. Beigās jaunieši uzticējās, bet sākumā bija grūtāk pārliecināt.”

Šī gada konkurss atšķīrās ar modernuma pieskaņu, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Vakars sākās ar jaudīgu prologu, kurā jaunieši sevi atrādīja uz mēles. Pēcāk konkursanti sāka gatavoties saviem uznācieniem. Konkurss iesākās ar vizītkaršu prezentēšanu. Jaunieši bija ieguldījuši apjomīgu darbu, lai pēc iespējas labāk sevi noprezentētu. Kamēr pirmais konkursants rādīja savu vizītkarti, nākamais uztraukumā gaidīja savu iznācienu. Vidusskolēni finālā iebalsoja desmit izredzētos, tāpēc nominantiem bija jāpierāda, ka ir konkursa cienīgi. Visi desmit finālisti pret konkursu attiecās ar lielu atbildību un godu.

“Sēžot pirmajā rindā un vērojot dalībniekus, noķēru tās pašas emocijas, kas manī valdīja pirms diviem gadiem,” domās par konkursu dalījās “Viesturiete 2014” titula ieguvēja Sarmīte Maļiņina, kura šogad pati vērtēja konkursantus. “Vizītkartes prezentēšana, radošais priekšnesums, valsis un polonēze – tas viss prasīja daudz darba, stresa, brīvā laika, prieka un asaru. Beigās tās izvērtās par neizsakāmi skaistām un atmiņā paliekošām emocijām. Uzskatu, ka konkursā var piedalīties tikai tie, kas sevī jūt īstenu Viesturieti, un dalībnieki tādi bija.”

Grimētavā, gaidot savu uznācienu, valdīja atšķirīgas emocijas. Kāds vēl atkārtoja pēdējos tekstus, cits – mierīgi pārmija vārdus ar biedriem. Vizītkaršu daļai noslēdzoties, sekoja radošie priekšnesumi. Viegli nopietnā daļa bija beigusies, tagad jauniešiem bija iespēja atrādīt savus talantus. Radošā priekšnesuma galvenā tēma bija popiela. Skatītāji varēja uzņemt gan prieka, gan aizkustinošu emociju viļņus. Tomēr, kā atzina viens no žūrijas dalībniekiem Ģirts Rāviņš, tad meitenes dejo labāk, puišiem pagaidām ar deju ir uz jūs.

“Pēc pasākuma es biju stipri uzlādēts. Trīs stundās man nebija garlaicīgi. Uz konkursu gāju ar lielu skepsi, domāju, ka nebūs līdz galam nostrādāts. Tomēr visi bija ielikuši darbu, – kurš veiksmīgāk, kurš neveiksmīgāk,” domās par konkursu dalījās žūrijas loceklis, Valmieras Drāmas teātra aktieris Ģirts Rāviņš. “Žūrija darbojās objektīvi, gribējās, lai katrs iegūst kādu balvu. Trim pretendentiem bija gandrīz vienādas iespējas iegūt titulu. Katrs savā jomā bija spēcīgs.”

Dalībniekiem bija sevi jāapliecina arī improvizācijas lauciņā. Praktiskajā daļā meitenēm bija jāreklamē sadzīves priekšmeti. Toties puišiem uzdevums bija izskaidrot, kas ir brančs [vēlās brokastis] vecāka gada gājuma cilvēkiem. Tomēr tas nebija viss, brančs bija arī jāpagatavo. Pēcāk sekoja valsis, kas bija pēdējais uznāciens pirms gaidāmas pauzes, kurā žūrija noteica nomināciju uzvarētājus. Pārtraukumā skatītājiem bija iespēja atdot savu balsi par vakara simpātiju. Konkursantiem bija iespēja aprunāties ar draugiem, uzklausot pozitīvās vai negatīvās atsauksmes. Tāpat skolas gaiteņos klīda runas par iespējamajiem galvenā titula ieguvējiem.

Vakara noslēgumā sekoja polonēze un apbalvošanas ceremonija. Interneta balsojumā uzvarēja Alise Razminoviča un Rūdolfs Strazdītis. Skolotāju simpātiju balvu ieguva Alise Razminoviča un Oskars Leosks. Sākumskolas skolēnu simpātijas – Simona Šmidte un Kristers Komarovs. Par Latviskāko pāri tika atzīti Estere Graumane un Kristers Komarovs. “Valmieras puikas” titulu ieguva Rūdolfs Strazdītis. Specbalvas no veikala “Douglas Latvia” – Keita Loreta Kronberga un Oskars Leosks. Bāra “Tinte” specbalva – Simona Šmidte un Oskars Leosks. Konkursa skatītāju simpātiju balvu ieguva Elīna Krūkle un Lotārs Zariņš.

“Tika ģenerēts daudz ideju, neiztika arī bez asarām. Gatavošanās prasīja daudz nervu un laiku, noteikti to nevar izdarīt bez mazajiem palīgiem – ģimenes, draugiem, klasesbiedriem un cilvēkiem, kuriem uzticies,” ar viedokli pēc konkursa dalījās “Viesturiete 2016” titula ieguvēja Simona Šmidte. “Uz skatuves kāpu ar mērķi parādīt, ka Viesturskolā ir foršākie un aktīvākie jaunieši. Pasākums bija izdevies, stress un smagais darbs atmaksājās. Pašiem bija gandarījuma sajūta par paveikto darbu.”

Gatavošanās laiks konkursam bija ilgs, bet lielākais darbs tika paveikts vien pēdējās nedēļās. Visiem dalībniekiem bija jāziedo savs laiks, lai pilnvērtīgi sagatavotos priekšnesumiem. Sagatavošanās procesā neiztika bez asarām, pārdzīvojumiem, piemēram, Alise Razminoviča konkursā uzstājās ar salauztu kājas pirkstu, ko traumēja dienu pirms pasākuma.

“Sajūtas ir patīkamas un pārsteidzošas. Visi mēs bijām vienlīdz spēcīgi, līdz pēdējam brīdim nebija versijas, kurš būs uzvarētājs,” patīkami saviļņots pēc konkursa bija “Viesturietis 2016” titula ieguvējs Kristers Komarovs. “Esmu gandarīts par padarītu un pasakos pasniedzējiem, kas palīdzējam konkursam tapt. Jāsaka liels paldies skolotājai Agnesei Deglei par veltīto laiku, jo tieši viņa ieguldīja lielu daļu sevis pasākumā. Galu galā mēs visi esam uzvarētāji.”

Liels paldies jāsaka Agnesei Deglei, Artai Stikānei un Līgai Kjasperei, kuras bija galvenās konkursa veidotājas. Tāpat atzinīgi vārdi jāvelta visam apkalpojošajam personālam un sponsoriem. Paldies: VOC “Sajūtu parks”, Kultūras centrs – biļetes koncertuzvedumam “Tango stāsts”, “Valmiermuižas alus”, kapsulings.lv, draudzības pasākums “Ežu šķūnī”, “Avon”, SEB banka, kafeja “Alīda”, “Lielkalni”, “Silakalni”, “Adzelvieši”, “Rāmklani”, “Avoti”, “VAKS”, “Valmieras piens”, “Tinte”, “Vētras”, “Spēka pasaule”, TC “Valleta”, “Parks”, Radio “TEV”, “Zvērudārzs”, “Zaiga”, “Valmiermuižas stallis”, “Austris AG”, “Frizē Frizū”, SPA salons “Līga”, Valmieras Drāmas teātris, “Valmieras Puikas” un “Douglas Latvia”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Izglītības pakalpojumu speciālistu (-i) (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: • Augstākā izglītība; • pieredze pedagoga, lietveža vai grāmatveža darbā; • pieredze izglītības darbu vadīšanā, koordinēšanā iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; • pārzināt valsts izglītības sistēmu un pedagogu darbību reglamentējošus dokumentus; • elastība, precizitāte, atbildības sajūta; • darbs ar Microsoft Office programmām labā lietotāja līmenī; • labas latviešu valodas zināšanas; • labas komunikācijas un sadarbības prasmes; • ļoti labas analītiskās un laika plānošanas prasmes; • spēja orientēties LR normatīvajos aktos. Galvenie pienākumi: • Koordinēt ar izglītību saistīto jautājumu risināšanu pašvaldībā, t.sk. izglītības iestāžu kultūras un sporta pasākumi, ar izglītību saistītu attīstības projektu realizācija, skolu padomes, līgumu sagatavošana par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, skolu pedagogu tarifikācijas, izglītojamo uzskaite u.c.; • Plānot un pārraudzīt struktūrvienības “izglītības papildpakalpojumi” budžetu; • Savas kompetences ietvaros sagatavot informāciju un lēmumprojektus iesniegšanai pašvaldības pastāvīgajās komitejās un komisijās; • Skolēnu nodarbinātības vasarā pašvaldībā un tās struktūrvienībās koordinēšana; • Organizēt transporta abonementu biļešu iegādi/izlietojumu; • Sadarboties ar Izglītības pārvaldi deleģēto funkciju ietvaros. Motivētu pieteikuma vēstuli un CV, vēlams ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām, iesūtīt līdz 2017.gada 6. oktobrim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, LV-4219; pa faksu 64238257, vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 29388422.

Mūsu partneri