Valmieras Ziņas

Valmieras novadā septiņām ielām mainīs nosaukumus

Lasīšanas laiks: 4 min

Valmieras novadā septiņām ielām piešķirti jauni nosaukumi, tā šodien, 28. martā, lēma Valmieras novada pašvaldības domes deputāti. Pašvaldības administratīvajā teritorijā ielu nosaukumu mainīs šādām ielām:

1. Valmierā:

1.1. Andreja Upīša iela turpmāk būs Ziemeļu iela;

1.2. Riharda Gredzena iela turpmāk būs Kastaņu iela;

1.3. Leona Paegles iela turpmāk būs Pāvila Rozīša iela;

 

2. Valmieras pagasta Valmiermuižā – Pionieru iela turpmāk būs Zirgu iela;

3. Burtnieku pagasta Burtniekos – Jāņa Vintēna iela turpmāk būs Ozolu iela;

4. Matīšu pagasta Matīšos – Oktobra iela turpmāk būs Senču iela;

5. Sedā – Uzvaras iela turpmāk būs Saules iela.

Ņemot vērā ģeopolitiskos notikumos – Krievijas nežēlīgo karu Ukrainā, kā arī iepriekš saņemtās iedzīvotāju vēstules ar lūgumu atbrīvoties no padomju un nacistisko režīmu slavinošiem simboliem, tajā skaitā ielu nosaukumiem, 2023. gada martā uzsākta Valmieras novada pilsētu un pagastu ielu nosaukumu izvērtēšana. Šo procesu vadīja  speciālistu darba grupa, kuras sastāvā gan vēstures eksperti, gan pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks un apvienību pārvalžu vadītāji. 

Pamatojoties uz darba grupas rekomendācijām un informācijas apkopojumu no likuma “Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā” 3. pantā noteiktajiem kritērijiem potenciāli atbilstošu padomju un nacistisko režīmu slavinošu ielu nosaukumu analīzi, pašvaldības administratīvajā teritorijā nolemts mainīt nosaukumu septiņām ielām, savukārt atbilstoši vēstures ekspertu rekomendācijām nemainīti paliks divu ielu nosaukumi: Pleskavas iela (kartēs un Zemesgrāmatās minēta 1920. un 1930. gados kā virziena norāde saistībā ar dzelzceļu), kā arī Linarda Laicena iela (darbā “Latvijas valsts” (1917) viņš viens no pirmajiem izvirzīja neatkarīgas Latvijas valsts ideju un nav liecību par līdzdarbošanos Latvijas okupācijā).

Ielu nosaukumu maiņas procesā plaši iesaistījās arī iedzīvotāji. Sākotnēji, 2023. gada martā iedzīvotāji iesūtīja savus priekšlikumus, bet no 1. jūlija līdz 1. septembrim organizēta plašāka iedzīvotāju aptauja, kā rezultātā saņemti 355 iedzīvotāju priekšlikumi. Oktobrī, ņemot vērā speciālistu darba grupas un iedzīvotāju ieteikumus, kā arī citu informāciju, pašvaldība sagatavoja argumentētus priekšlikumus publiskajai apspriešanai ielu nosaukumu maiņai. Publiskā apspriešana notika no 2023. gada 21. novembra līdz 20. decembrim, kuras laikā saņemta 321 aptaujas anketa.

Par sabiedriskajā apspriešanā visvairāk atbalstītajiem ielu nosaukumu priekšlikumiem, pašvaldība saņēmusi Valsts valodas centra (VVC) saskaņojumu par oficiālo vietvārdu piešķiršanu vai maiņu, ko VVC izvērtē atbilstoši noteikumos paredzētajiem kritērijiem un sniedz atzinumus par lēmumu projektu atbilstību vai neatbilstību vietvārdu informācijas noteikumu prasībām. 

Kas būs jādara to māju īpašniekiem, kuriem mainās ielas nosaukums?

Adresācijas noteikumi pašvaldībai uzliek par pienākumu paziņot nekustamā īpašuma īpašniekiem, ka ir pieņemts lēmums par adreses piešķiršanu, maiņu vai likvidēšanu. Normatīvie akti neparedz obligātu īpašuma tiesību, personu apliecinošu, transportlīdzekļa tehniskās pases u.c. dokumentu maiņu gadījumos, kad tiek mainīta adrese. Adreses maiņas rezultātā deklarētās dzīvesvietas adrese tiek aktualizēta automātiski, bez personas starpniecības datu apmaiņas rezultātā starp valsts nozīmes reģistriem.

Lai neradītu izdevumus ēku īpašniekiem, sakārtotu vidi atbilstoši jauno ielu nosaukumiem, un ņemot vērā to, ka ielu nosaukumu maiņa notiek pēc Valmieras novada pašvaldības iniciatīvas, finansiālos izdevumus ielu nosaukumu norādes un ēku numerācijas zīmju nomaiņai segs pašvaldība.

Pašvaldība plāno izgatavot ēku numerācijas zīmes atbilstoši šā brīža informācijai uz zīmes. Tāpēc aicinām iedzīvotājus laikā no 2024. gada 2. aprīļa līdz 2024. gada 22. aprīlim, kamēr notiek jauno ielu nosaukumu informācijas reģistrēšana, sazināties ar  Valmieras novada pašvaldības speciālistiem darba laikā, (Valmierā Marita Stepiņa, e-pasts: marita.stepina@valmierasnovads.lv, tālrunis: 26110490, Burtnieku apvienībā Kristīne Staseloviča, e-pasts: burtnieki@pakalpojumucentri.lv, tālrunis: 26640123, Strenču apvienībā Anita Auniņa, e-pasts: seda@pakalpojumucentri.lv, tālrunis: 28054526), ja īpašumu īpašnieki ēku numerācijas zīmēs apakšējā daļā vēlas mainīt vai precizēt informāciju. Speciālisti ar īpašniekiem sazināsies gadījumos, ja manīsies ēku numerācija.

Pašvaldība nomainīs aptuveni 200 norādes, izdevumu apmērs veidos vairāk nekā septiņus tūkstošus eiro no pašvaldības budžeta.  Nomaiņu plānots veikt pakāpeniski pēc tirgus izpētes pabeigšanas par zīmju izgatavošanu un līguma noslēgšanas.

Tāpat pašvaldība informē, ka Valmieras novada administratīvajā teritorijā sākusies pakāpeniska pāreja uz māju un ielu vienota dizaina norādēm, ko plānots īstenot deviņu gadu laikā, līdz 2033. gada 31. decembrim. 

Saistošie noteikumi “Adresācijas un objektu numerācijas, māju un ielu nosaukuma norāžu izvietošanas kārtība Valmieras novadā”. 

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri