Valmieras Ziņas

Pēc 5 gadu pauzes atkal noskaidroti “Viesturiete un Viesturietis”

Lasīšanas laiks: 4 min

Aizvadītajā piektdienā, 31. martā, Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās konkurss “Viesturiete un Viesturietis 2023″. Konkurss kopš tā pēdējās norises bija piedzīvojis ilgu pauzi – 5 gadus – un šogad atgriezās ar necerēti spilgtiem un arī emocionāliem dalībnieku priekšnesumiem. 

Šogad konkurss norisinājās 15. reizi un pierādīja, ka ir stipri iesakņojies skolas tradīcijās, ir dzīvotspējīgs, interesants, aizraujošs un joprojām aktuāls gan pašiem viesturiešiem, gan viesturiešu ģimenēm un draugiem, gan arī valmieriešiem. 

Konkursa veidotāju iecere bija parādīt skolēnu attīstību un izaugsmi šo gadu laikā. Tāpēc arī pasākumu caurvija augu tematika. Kā ir auguši viņi paši, un kā augusi skola, skolas vērtības un tradīcijas. Vakara sākumā konkursa dalībnieki – Elizabete Balode, Kārlis Tadas Beriņš, Dārta Elīza Bērziņa, Niks Judenkovs, Marta Šaicāne, Mikuss Grīnbergs, Kintija Plētiena, Regnārs Nerips, Rendija Spriņģe, Aleksandrs Aleksis Tuņķelis – atklāja līdzības ar izvēlētu augu, prezentējot īsas vizītkartes, radīja un rādīja kvalitatīvus, talantīgus, emocionālus un ļoti daudzveidīgus radošos priekšnesumus, metās jautrā, gaisīgā, kopīgā dejā, kā arī atklāja sirdssiltus un mīļuma pilnus vārdus skolai, kopīgi veidojot augu terāriju. Un, visbeidzot, cēli un eleganti izdejoja valsi pirms pacilājošās konkursa apbalvošanas.

Lai gan konkursa dalībnieku vidū nebija jūtama sāncensība un savstarpējā konkurence, visi 5 dalībnieku pāri bija saliedēti, draudzīgi un izpalīdzīgi, konkurss tomēr paliek konkurss, un arī šajā reizē tika sadalīti vairāki tituli.

Nedēļā pirms konkursa notika skolotāju simpātijas un interneta balsojums. Skolotāju simpātijas izpelnījās Marta Šaicāne un Niks Judenkovs, taču internetā par favorītiem kļuva Marta Šaicāne un Aleksandrs Aleksis Tuņķelis. 

Ļoti nozīmīga un vienmēr augsti vērtēta nominācija – skatītāju simpātija. Šoreiz to saņēma Marta Šaicāne un Regnārs Nerips. 

Pārējo titulu piešķiršana bija rūpīgi izvēlētas žūrijas rokās. Žūrijā ilggadējā konkursa tradīcijas turpinātāja Maira Tiltiņa un skolas direktors Uldis Jansons, parfimērijas un kosmētikas veikala „Douglas” Valmieras veikala vaditāja Solvita Briede, skatuves kustību un deju horeogrāfe Linda Mīļā, konkursa “Viesturietis un Viesturiete 2018” galveno titulu ieguvēji Elizabete Ločmele un Kārlis Bērziņš, uzņēmuma “For My Plants” vadītājs Arturs Kažmers, Valmieras Drāmas teātra aktieris Eduards Johansons, kā arī īsta profesionāle žūrijas krēslā raidījumā “Balss maskā”, TV personība, Stand Up aktrise, pasākumu vadītāja, iedvesmotāja – harizmātiskā, spožā viesturiete Baiba Sipeniece Gavare.

Žūrijas piešķirtās nominācijas:

  • labākie improvizatori – Marta Šaicāne un Niks Judenkovs,
  • neatlaidīgākie (tie, kuri cīnās un nepadodas ārējiem šķēršļiem un apstākļiem) – Dārta Elīza Bērziņa un Kārlis Tadas Beriņš,
  • Viesturiete 2023 – Rendija Spriņģe,
  • Viesturietis 2023 – Regnārs Nerips.

Vēl arī dalībnieki saņēma atbalstītāju specbalvas: 

  • uzņēmuma “For My Plants” izvēlētais pāris – Rendija Spriņģe un Aleksandrs Aleksis Tuņķelis, 
  • Valmieras Drāmas teātra izvēle – Marta Šaicāne un Niks Judenkovs. 

Paldies deju skolotājai, brīnišķīgajai Lindai Mīļajai. Paldies konkursa radošajai dvēselei Līgai Gackai, un paldies par padomiem Agnesei Lutcei, Simonai Šmidtei un Robertam Segliņam. Paldies visur un vienmēr laikā esošajam un darbos precīzajam Alvim Viļumam un 2018. gada konkursa finālistei Justīnei Jansonei. Paldies skaņu meistaram Guntaram Aizupietim un Viesturskolas absolventam Nikolajam Lukinam. Par gaismām un video projekcijām liels paldies 2018. gada konkursa finālistam Robertam Ciprusam. Kā arī – paldies skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem un pašpārvaldes prezidentes vietniecei Nikijai Birumai.

Paldies par atbalstu konkursa tapšanā viesturiešiem: siltuma un mīlestības pildītais terārijs no For My Plants un Artura Kažmera, gaismu un video projekcijas RLA Company un Roberts Cipruss, skaņu pasaule no VR audio un Nikolajs Lukins, video atskats – 2020. gada absolvents Ilvars Čukurs.
Paldies meitenēm, kuras rūpējās par dalībnieku daili, veidojot grimmu un matu sakārtojumus – Marta Krista Pūcīte un Karīna Āboltiņa.

Pasākumu atbalsta:
“Artifex”, ziedu salons “Ziednīca”, parfimērijas un kosmētikas veikals Douglas, SPA salons “Līga”, Vaidavas keramika, rotu un aksesuāru veikals “Daniela rotas”, apģērbu un aksesuāru zīmols “BRANCHESS”, kā arī absolventes Līvas Ejubas zīmols “Perlatite”.
Patīkamus mirkļus, baudot kultūru, sarūpēja Valmieras Drāmas teātris, Valmieras Vasaras teātra festivals un kino “Gaisma”.
Garšīgi cienāties un paēst varēs kafejnīcā “Tērbata” un restorānā “Rātes vārti. Gardumi no Latvijas pļavām un dārziem “Rada Zita” un “Gardu muti” zelteri.
Aktīvu atpūtu nodrošinās “Vaidaveži”, tūrisma inventāra veikals “Gandrs”, vrtuālās realitātes spēļu istaba WVR un piedzīvojumu spēle “Timemachine”.

Nākamais konkurss jau pēc diviem gadiem, kad tiks izvēlēti “Viesturiete un Viesturietis 2025″

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” aicina darbā skolotāja palīgu (40 stundas nedēļā (viena likme)) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 714 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu buratino@valmiera.edu.lv, līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 29151878. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-15

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi nebaida darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,  iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas Valmieras sektora inspektora amatā (divas ierēdņa amata vietas uz noteiktu un nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē; daudzpusīgu darba pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; darbā ievadīšanas apmācību, kā arī kvalifikācijas paaugstināšanas iespējas; mēnešalgu no 932 līdz 1398 euro pirms nodokļu nomaksas; veselības apdrošināšanu, papildatvaļinājumu no astoņām līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu L.Paegles ielā 13, Valmierā. Uzticēsim Tev: kontrolēt vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un izskatīt sūdzības par piesārņojumu; kontrolēt A, B un C kategorijas piesārņojošo darbību uzņēmumu darbību atbilstību vides aizsardzības prasībām; veikt pārbaudes par labāko tehnisko paņēmienu piemērošanu; sagatavot dokumentus un administratīvos aktus par vides aizsardzības un dabas resursu izmantošanu. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams vides zinātnē, dabas zinībās vai vides inženierzinātnēs, taču izskatīsim arī pieteikumus ar augstāko izglītību citās jomās; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības nozarē pēdējo piecu gadu laikā tiks uzskatīta par priekšrocību, novērtēsim iepriekšēju pieredzi dokumentācijas sagatavošanā atbilstoši LR likumdošanai; labas analītiskās, komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās; augsta atbildības izjūta; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); B kategorijas vadīšanas apliecības; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Vidzemes_RVP_PKD_inspektors”) Tālrunis uzziņām: 67084310 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-18 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv

Mūsu partneri