Valmieras Ziņas
makonis
15°C
Vējš: 6 m/s

Ināra Mūrniece viesojas Valmieras Viestura vidusskolā

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 27.novembrī, darba vizītes ietvaros apciemoja Valmieras Viestura vidusskolu (VVV), kur ar skolas vadību, kā arī pedagogu un arodbiedrības pārstāvjiem pārrunāja izglītības aktualitātes un problēmas. Vēlāk Saeimas priekšsēdētāja tikās ar skautu kustības pārstāvjiem, kā arī uzzināja par skolēnu pašpārvaldes darbību.

VVV direktors Uldis Jansons Saeimas priekšsēdētāju iepazīstināja ar skolas darbību, sasniegumiem, teātri “Sprīdītis”, interešu izglītības grupās notiekošo, skautu kustību, skolas tradīcijām, kā arī absolventu sasniegumiem, pārsteidzot Ināru Mūrnieci ar informāciju, ka šobrīd Saeimā darbojas trīs VVV absolventi: Ainars Latkovskis, Romāns Naudiņš un Jānis Upenieks.

Atbildot uz Saeimas priekšsēdētājas jautājumu par skolotāju pozīciju streika laikā, VVV pedagogi norādīja, ka skolotājiem ir cerība, ka viņu darbu pienācīgi novērtēs. Slodze ir ļoti liela, kā arī bieži ir jāsaskaras ar negācijām, ka skolotāju prasības ir nepamatotas, “reizēm jūtamies nesaprasti, pietrūkst atbalsta”.

Jautājumā par skolotāju darba slodzi direktors atbildēja, ka pilsētā lielo skolu priekšrocība ir iespēja strādāt vairāk. Lauku skolās šī iespēja ir ierobežota.

“Reforma risinās lauku skolu problēmu uz lielo skolu rēķina.. Visvairāk tracina neskaidrība. Modeļi tiek mainīti, ir neziņa, nav konkrēta skatījuma. Būtu jānodrošina attīstība ilgtermiņā.”

Ināra Mūrniece norādīja, ka

“Izglītības un zinātnes ministrijā kadru mainība ir bijusi pietiekami liela, kas šajā ziņā ir negatīvs faktors. Pedagogu algu modelis nav izstrādāts līdz galam. Iebildumu ir daudz. Ar rezervētajiem deviņiem miljoniem nepietiek, tas ir skaidrs. Ir piedāvājums, kas īsti nepatīk nevienam, ko redzam arī streikā. Esošā situācija ir valdības neizdarītais mājasdarbs.”

Vēl viens jautājums, kas satrauca pedagogus, bija par interešu izglītībai paredzēto finansējumu. “Mūsu lielā pievienotā vērtība ir tas, kas notiek arī ārpus mācību darba. Uztrauc samazinātais stundu skaits interešu izglītībai. Par mūsu modeli, ka bērns pēc stundām iesaistās interešu izglītībā, ir sajūsmā citu valstu pārstāvji, kur tas notiek krietni mazāk. Mēs ar to esam īpaši.” Uz ko Saeimas priekšsēdētāja atbildēja, ka, piemēram, Somijā, kas ir valsts ar ļoti labiem sasniegumiem izglītībā, ir arī labi attīstīta interešu izglītības sistēma, noteiktu daļu izdevumu sedz vecāki. Piekrītot, ka ne visi vecāki Latvijā varētu to nodrošināt, ka jāņem vērā esošās iespējas.

Turpmākajā tikšanās gaitā Saeimas priekšsēdētāja iepazina skautu kustības vēsturi, tostarp arī Valmieras 4.skautu vienības darbību. Savukārt skolēnu pašpārvaldes pārstāvji pastāstīja par īstenotajām aktivitātēm, darba organizāciju un plānotajām iecerēm.

Jau informējām, ka Saeimas priekšsēdētāja šodien viesojās arī Kocēnu novadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Izglītības pakalpojumu speciālistu (-i) (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: • Augstākā izglītība; • pieredze pedagoga, lietveža vai grāmatveža darbā; • pieredze izglītības darbu vadīšanā, koordinēšanā iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; • pārzināt valsts izglītības sistēmu un pedagogu darbību reglamentējošus dokumentus; • elastība, precizitāte, atbildības sajūta; • darbs ar Microsoft Office programmām labā lietotāja līmenī; • labas latviešu valodas zināšanas; • labas komunikācijas un sadarbības prasmes; • ļoti labas analītiskās un laika plānošanas prasmes; • spēja orientēties LR normatīvajos aktos. Galvenie pienākumi: • Koordinēt ar izglītību saistīto jautājumu risināšanu pašvaldībā, t.sk. izglītības iestāžu kultūras un sporta pasākumi, ar izglītību saistītu attīstības projektu realizācija, skolu padomes, līgumu sagatavošana par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, skolu pedagogu tarifikācijas, izglītojamo uzskaite u.c.; • Plānot un pārraudzīt struktūrvienības “izglītības papildpakalpojumi” budžetu; • Savas kompetences ietvaros sagatavot informāciju un lēmumprojektus iesniegšanai pašvaldības pastāvīgajās komitejās un komisijās; • Skolēnu nodarbinātības vasarā pašvaldībā un tās struktūrvienībās koordinēšana; • Organizēt transporta abonementu biļešu iegādi/izlietojumu; • Sadarboties ar Izglītības pārvaldi deleģēto funkciju ietvaros. Motivētu pieteikuma vēstuli un CV, vēlams ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām, iesūtīt līdz 2017.gada 6. oktobrim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, LV-4219; pa faksu 64238257, vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 29388422.

Mūsu partneri