Valmieras Ziņas

Ar dzīvi Valmierā apmierināti 94,8% aptaujātie iedzīvotāji

Lai uzzinātu iedzīvotāju vērtējumu un viedokli par paveikto Valmierā 2017.gadā, pašvaldības nodrošināto pakalpojumu un piedāvājumu kvalitāti, sadarbību ar iedzīvotājiem un citiem jautājumiem, kā arī lai veicinātu līdzdalību norišu un pilsētas attīstības plānošanā, Valmieras pilsētas pašvaldība aicināja piedalīties ikgadējā iedzīvotāju aptaujā.

Aptaujas rezultāti rāda, ka ar dzīvi Valmierā ir apmierināti 94,8% aptaujāto iedzīvotāju. Tas ir par 0.3 procentu punktiem vairāk nekā pagājušajā gadā. Visatzinīgāk valmierieši vērtējuši izglītības nodrošinājumu visos vecumposmos, norādot, ka uzlabojams būtu mūžizglītības pakalpojums un atbalsts karjeras izvēlē. Augsts vērtējums saņemts par saimniecisko pakalpojumu kvalitāti, visatzinīgāk novērtējot atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu un pilsētas publisko teritoriju apgaismošanu, savukārt veicamo darbu sarakstā iekļaujams ielu bedrīšu remonts, ielu kopšana ziemā un grantēto ielu uzturēšana. Veselības pakalpojuma nodrošināšanā visaugstāk vērtēts ģimenes ārstu pakalpojums, savukārt iedzīvotāji uzlabot iesaka ambulatoro veselības aprūpi. Sociālajā jomā visaugstāk vērtēta Valmierā pieejamā sociālā aprūpe un palīdzība, savukārt lielāks pašvaldības devums sagaidīts ģimenes ar bērniem atbalstam.

Valmierieši atzinīgi novērtējuši kultūras, sporta un aktīvās atpūtas piedāvājumu, pilsētas tēla veidošanu, kā arī dažādu jomu nevalstisko organizāciju darbību. Lielāks darbs tiek gaidīts uzņēmējdarbības veicināšanai un atbalstam.

Jāturpina dzīvojamā fonda paplašināšana

Vērtējot paveiktos un aizsāktos darbus Valmierā, lielākā daļa no minētajiem paveiktajiem darbiem tika atzīti par nozīmīgiem vai ļoti nozīmīgiem. Visbiežāk pozitīvi novērtēta Georga Apiņa ielas pārbūve, Vecpuišu parka atjaunošana un noasfaltētais gājēju un velosipēdistu celiņš Atpūtas parkā. Novērtējot lielākos šobrīd Valmierā uzsāktos un ieplānotos darbus, respondenti par nozīmīgākajiem atzinuši peldbaseina būvniecību, Valmieras Kultūras centra pārbūvi, Gaujas promenādes izveidi un Jāņa Daliņa stadiona pārbūvi un vieglatlētikas manēžas būvniecību.

Domājot par jautājumiem, kas Valmierā vēl risināmi, aptaujātie minējuši dzīvojamā fonda paplašināšanu un jaunu investoru piesaisti, kā arī darbu, lai jaunieši atgrieztos dzimtajā pilsētā. Lai arī aktīvi tiek domāts par situācijas risināšanu, iedzīvotājus joprojām uztrauc lielais grantēto ielu skaits Valmierā un ar to uzturēšanu saistītie jautājumi. Tāpat biežāk minētie veicamie darbi saistīti ar bērnu laukumiņu izbūvi, satiksmes organizēšanu pilsētā, vides labiekārtošanu un citiem jautājumiem.

Vērtējot Valmieras pilsētvidi, pozitīvs skatījums tika sniegts par pilsētas rotājumiem un ziedu kompozīciju daudzveidību. Vidēju novērtējumu iedzīvotāji izteica par velosipēdu novietņu pieejamību.

Sadarbība ar pašvaldību vērtēta kā laba

Pašvaldības darbu vairums iedzīvotāju (78%) vērtē kā labu vai ļoti labu, salīdzinājumam – pērn pašvaldības darbu kā labu vai ļoti labu atzina 66%. 17% aptaujāto pašvaldības darbu atzinuši par viduvēju. Pašvaldības darbu kā sliktu vai ļoti sliktu novērtējuši attiecīgi 2% un 1% aptaujāto.

Pieaudzis arī to respondentu skaits, kuri pašvaldības sadarbība ar iedzīvotājiem vērtē kā labu vai ļoti labu (attiecīgi pērn 60%, bet šogad veiktajā aptaujā – 64%). Pašvaldības sadarbību ar iedzīvotājiem 24% vērtējuši kā viduvēju, 11% – kā ļoti labu, 4% – kā sliktu vai ļoti sliktu, bet 8% nebija viedokļa šajā jautājumā.

Par Valmierā notiekošos joprojām visbiežāk uzzina sociālajos tīklos

Iedzīvotāji norāda, ka visvairāk informācijas viņi saņem par notikumiem kultūras, sporta, izglītības un tūrisma jomās. Mazāk informēti cilvēki ir par pašvaldības lēmumiem, noteikumiem, domes sēžu lēmumiem un uzņēmējdarbību, taču viņi atzīst, ka zina, kur šo informāciju atrast.

Norādot informācijas avotus, no kuriem iedzīvotāji uzzina par Valmieras pilsētas pašvaldības darbu, biežāk minētie, tāpat kā pērn, ir sociālie tīkli (Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv, Instagram) – atzīmējuši 372 aptaujātie, pašvaldības mājaslapa www.valmiera.lv un Valmieras Tūrisma informācijas centra vortāls visit.valmiera.lv (365 atbildes). Seko pašvaldības informatīvais izdevums “Valmiera domā un rada” (349 atbildes), portāls “Valmieras ziņas” (315 atbildes), kā arī draugu, kolēģu un paziņu stāstītais (312 atbildes).

Vērtējot pašvaldības izdevuma “Valmiera domā un rada” saturu, tāpat kā pērn, to par labu vai ļoti labu atzina 69% respondentu, 15% to atzina par viduvēju, 2% – par ļoti sliktu, savukārt 14% nebija viedoklis šajā jautājumā.

Visbiežāk izmantotais pašvaldības piedāvātais elektroniskais pakalpojums ir dzīvesvietas deklarēšana.

Valmiera visvairāk asociējas ar Māri Štrombergu un Gauju

Aicinot iedzīvotājus raksturot Valmieru un norādīt lietas, vietas, sajūtas, ar ko asociējas pilsēta, saņemta plaša un interesanta informācija.

Valmierai raksturīgākie kultūrvēstures, tūrisma u.c. objekti, iedzīvotājuprāt, ir Valmieras Sv.Sīmaņa baznīca, Valmieras pilsdrupas, Valmieras muzejs un Valmieras Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks.

Valmierai raksturīgākā norise viennozīmīgi ir pilsētas svētki, tad seko Simjūda gadatirgus, Valmieras maratons un Valmieras vasaras teātra festivāls.

Personības, ar kurām visvairāk iedzīvotājiem asociējas Valmiera, ir Māris Štrombergs, Jānis Baiks un Jānis Daliņš.

Savukārt kā Valmieras simboli visbiežāk minēti Gauja, Valmieras ģerbonis un karogs, talismans – vērsēns Voldiņš un liepa. Par Valmierai raksturīgajām krāsām lielākā daļa aptaujāto atzina zilu, dzeltenu un zaļu.

Raksturojot sajūtas, kas saistās ar Valmieru, biežāk minētie vārdi bija “mājas un mājīgums”, “miers”, “dabiska un zaļa”, “uz attīstību vērsta”.

Uzņēmumi, ar kuriem, visvairāk asociējas Valmiera, ir AS “Valmieras stikla šķiedra”, SIA “VALPRO” un AS “Valmieras piens”, savukārt kā iestādes, ar ko saistās Valmiera, iedzīvotāji minējuši Valmieras Drāmas teātri, Vidzemes Augstskolu, Valmieras pilsētas pašvaldību un Vidzemes olimpisko centru.

Produkti, ko iedzīvotāji visvairāk saista ar Valmieru, ir piena produkti, Valmiermuižas alus un ugunsdzēšamie aparāti.

Aptaujā iegūtie vērtējumi un ierosinājumi tiks izskatīti, ņemti vērā un izmantoti pašvaldības darba plānošanā, lai sadarbību ar iedzīvotājiem veidotu labāku, kā arī kopīgi iespēju robežās veicinātu Valmieras attīstību.

Pateicas visiem, kuri veltīja laiku un piedalījās aptaujā!

Aptauja norisinājās no šī gada 19.februāra līdz 19.martam, un tajā piedalījās 570 cilvēku (391 sieviete, 160 vīrieši, 19 – nav norādījuši dzimumu), atbildot uz jautājumiem par Valmieru, pašvaldības piedāvātajiem pakalpojumiem, informācijas pieejamību, padarītajiem darbiem, kā arī sniedza ieteikumus Valmieras attīstībai.

Plašāk par aptaujas rezultātiem var uzzināt, jautājot Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā (Lāčplēša ielā 2) un mājaslapā www.valmiera.lv sadaļā Pašvaldība – Sabiedrības līdzdalība – Iedzīvotāju aptauja.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Profesijas kods: 335201 VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ. Nr. 90000069281, www.vid.gov.lv) izsludina konkursu uz Nodokļu pārvaldes Fizisko personu deklarāciju uzskaites daļas Sestās nodaļas galvenā/-ās nodokļu inspektora/-es ierēdņa amatu (vakance uz noteiktu laiku) Nodokļu pārvaldes kompetencē ir Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) pamatdarbības un atbalsta funkcijas īstenošana nodokļu administrēšanas jomā, likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” izpildes kontrolē (izņemot valsts drošības iestādēs, tiesībaizsardzības iestādēs un citās valsts iestādēs, kuras saskaņā ar normatīvajiem aktiem sniedz deklarācijas ar informāciju, kas satur valsts noslēpumu) un sabiedriskā labuma organizāciju uzraudzībā atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Ja Tev ir: ˗ atbilstība likuma „Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas prasībām (tajā skaitā valsts valodas prasme C līmeņa 2. pakāpē) un pēdējo trīs gadu laikā neesi pārcelts (ar pamatojumu, lai nodrošinātu sabiedrības uzticību civildienestam) citā amatā; ˗ pirmā līmeņa profesionālā augstākā (koledžas) izglītība vēlama ekonomikā, komerczinībās (finanšu vadībā, grāmatvedībā) vai tiesību zinātnē; ˗ zināšanas nodokļu normatīvajos aktos un administratīvā procesa normu piemērošanā; ˗ prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos; ˗ pamatprasmes darbā ar MS Outlook, Word, Excel; ˗ nevainojama reputācija. Ja vēlies ieguldīt savas zināšanas un prasmes interesantā un dinamiskā darbā un: - veikt pārmaksāto nodokļu, t.sk. kļūdaini ieskaitīto, pamatotības izvērtēšanu, atmaksu vai novirzīšanu citu nodokļu maksājumu parādu segšanai; - veikt nodokļu un informatīvo deklarāciju (ziņu, paziņojumu) pieņemšanu (izņemot klātienē iesniegtos), datu apstrādi un kvalitātes pārbaudi; - konsultēt nodokļu maksātājus normatīvo aktu piemērošanas jautājumos un citos jautājumos. Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: ˗ personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; ˗ iespēju piedalīties dažādās apmācību programmās; ˗ sociālās garantijas; ˗ veselības apdrošināšanas polisi. Ierēdņa dienesta vieta: Beātes iela 49, Valmiera vai Raiņa iela 3, Madona Ierēdņa amatam noteikta: 26.3..saime “Privātpersonu kontrole”, IIB līmenis un 8.mēnešalgu grupa. Bruto mēnešalga no 621 līdz 866 EUR (atkarībā no kategorijas, kuru nosaka, ņemot vērā pretendenta profesionālo pieredzi attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā un ir būtiska iestādes funkciju izpildei). Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), izglītību apliecinoša dokumenta kopiju līdz š.g. 22.oktobrim lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz NP_FPDUD_6N_GNI _Vards_Uzvards_Pilsēta”. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā.  Tiks izskatīti to pretendentu pieteikumi, kuri ir iesnieguši visus norādītos dokumentus. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam ierēdņa amatam, pretendents apliecina, ka atbilst likuma „Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.panta 1.punktam sniedzam informāciju par iesniegto personas datu apstrādes tālākajām darbībām VID: - personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr.67122627; - datu apstrādes juridiskais pamats – Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts un c) apakšpunkts 9. panta 2. punkta b) apakšpunkts, Valsts civildienesta likums un Darba likums. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru 67122627 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”. Profesija: GALVENAIS NODOKĻU INSPEKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 49, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz noteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-22 Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Profesijas kods: 262101 VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ. Nr. 90000069281, www.vid.gov.lv) izsludina konkursu uz Nodrošinājuma pārvaldes Arhīva pārvaldības daļas Papīra lietu arhīva nodaļas arhīvista/-es darbinieka amatu (vakance uz nenoteiktu laiku) Nodrošinājuma pārvaldes kompetencē ir Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) atbalsta funkcijas īstenošana dokumentu pārvaldības, arhīva pārvaldības, kā arī materiālo vērtību aprites un nekustamā īpašuma apsaimniekošanas jomās. Ja Tev ir: ˗ atbilstība likuma „Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta otrās daļas prasībām (tajā skaitā valsts valodas prasme C līmeņa 2. pakāpē); ˗ vidējā vai profesionālā vidējā izglītība; ˗ zināšanas VID darbību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; ˗ strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos; ˗ pamatprasmes darbā ar datoru: Microsoft Outlook, Word, Excel; ˗ nevainojama reputācija. Ja vēlies ieguldīt savas zināšanas un prasmes interesantā un dinamiskā darbā un: - pieņemt iestādes arhīvā dokumentu pārvaldībā pabeigtos pastāvīgi un ilgstoši glabājamos papīra dokumentus, veikt to uzskaiti, uzkrāšanu un saglabāšanu; - sadalīt lietas pa glabāšanas termiņiem saskaņā ar lietu nomenklatūru; - veikt lietu šifrēšanu; - sagatavot lietas izsniegšanai; - nodot lietas Latvijas Nacionālajam arhīvam; - sistematizēt lietas plauktos noteiktā secībā; - sagatavot dokumentu kopijas, norakstus. Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: ˗ personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; ˗ iespēju piedalīties dažādās apmācību programmās; ˗ sociālās garantijas; ˗ veselības apdrošināšanas polisi. Darbinieka darba vieta: Mūrmuižas iela 5, Valmiera. Darbinieka amatam noteikta: 18.1 apakšsaime “Arhīva pakalpojumi”, I līmenis un 7. mēnešalgu grupa. Bruto mēnešalga no 554 EUR līdz 773 EUR (atkarībā no kategorijas, kuru nosaka, ņemot vērā pretendenta profesionālo pieredzi attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā un ir būtiska iestādes funkciju izpildei). Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), izglītību apliecinoša dokumenta kopiju līdz š.g. 22.oktobrim lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz NdrP_APD_PLAN_A_Vards_Uzvards”. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā.  Tiks izskatīti to pretendentu pieteikumi, kuri ir iesnieguši visus norādītos dokumentus. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam darbinieka amatam, pretendents apliecina, ka atbilst likuma „Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta otrās daļas prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.panta 1.punktam sniedzam informāciju par iesniegto personas datu apstrādes tālākajām darbībām VID: - personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr.67122651; - datu apstrādes juridiskais pamats – Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts un c) apakšpunkts 9. panta 2. punkta b) apakšpunkts un Darba likums. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru 67122651 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”. Profesija: ARHĪVISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 5, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-22 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri