Valmieras Ziņas

Vecpuišu parkā plānots vēlreiz pārskatīt un apzāģēt kokus

Jau rakstījām, ka Vecpuišu parkā un gājēju celiņa bija nokritis visai liels bojāts zars, lai gan 2017.gadā pabeigtās parka rekonstrukcijas ietvaros tika veikta dendroloģiskā inventarizācija, kurā tika noteikta katra parkā augošā koka vērtība un koku stāvoklis, kā arī veikta sauso un bīstamo zaru apzāģēšana.

Kā informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, 2015.gadā SIA “Koku eksperts” visiem Vecpuišu parka kokiem veica koku novērtēšanu. Koki tika uzskaitīti, numurus piestiprinot pie koka stumbra.

Koks, no kura 2018.gada 5.janvārī nolūza zars, ir koks Nr. 27 – parastais ozols. SIA “Koku eksperts” inventarizācijā koks ir novērtēts kā ļoti vērtīgs un kā koks ar ainavisku vērtību. Inventarizācijā bija paredzēts, ka kokam Nr.27 vajadzētu īsināt sānu zarus. 2017.gada pavasarī Vecpuišu parkā arboristi veica saskatāmo sauso un bīstamo zaru izzāģēšanu, tai skaitā arī šim ozolam. Tā kā koks ir ļoti vērtīgs un ar ainavisku vērtību, tā nozāģēšana parkā nav plānota.

Šī gada pavasarī, kad parka koki būs sazaļojuši un būs labi saskatāmi visi bojātie koku zari, tiek plānots kokus pārskatīt un apzāģēt vēlreiz. Lai nepieļautu gadījumus, ka lūstošu koku zaru dēļ ir cietušie, pašvaldība lūdz neuzturēties lielo koku tuvumā liela vēja laikā.

Koku novērtēšana Vecpuišu parkā ir jāveic ik pēc pieciem gadiem. Atbilstoši iepriekš veiktās parka koku inventarizācijas atskaitē minētajam nākamā koku novērtēšana tur plānota 2020.gadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

‘’Praktisks seminārs IIN un VSAOI aprēķināšanā no 01.01.2018. darba algām, uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātajiem. Grozījumi Darba likumā.’’ 26. janvārī Valmierā un 31. janvārī Rīgā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 (6 māc.st.) Lektore: Inga Zāle - finanšu grāmatvedības speciāliste ar 20 gadu pieredzi, piedalījusies grāmatvedības programmas izstrādē, pasniedz grāmatvedības kursus iesācējiem. Semināra programmā: 1. Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 2. Nodokļu aprēķins, ja darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 3. Apliekamā ienākuma samazināšana: 3.1. attaisnotie izdevumi: a) darba ņēmēja VSAOI – jauna likme no 01.01.2018.; b) iemaksas privātajā pensiju fondā, dzīvības un veselības apdrošināšanas maksājumi – jauni nosacījumi un ierobežojumi no 01.01.2018.; 3.2. neapliekamais minimums – VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums katram darbiniekam savs. Darba devējam VID par to paziņos 2 reizes gadā; 3.3. atvieglojumi – jauna likme no 01.01.2018. Papildināts apgādājamo personu saraksts ar 01.07.2018. 4. Nodokļu aprēķināšanas no darba algas dažādi varianti, ja darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem: 5.1 darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona ir reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja; 5.2 darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. 6. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām. 7. Izmaiņas nodokļu aprēķināšanā pašnodarbinātajiem. 8. Grozījumi Darba likumā, kas stājās spēkā ar 16.08.2017.: 8.1 stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam noteikta mēnešalga; 8.2 kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, pārtraucot darba tiesiskās attiecības; 8.3 virsstundu darbu varēs aizstāt ar apmaksātu atpūtu; 8.4 ja pārtraukuma laikā darbiniekam aizliegts atstāt savu darba vietu, tad pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Dalības maksa: EUR 64.00 + PVN (21%) - pastāvīgajiem klientiem; EUR 69.00 + PVN (21%) - pārējiem semināra klausītājiem. Vairāk informācija un pieteikšanās mājas lapā www.eirovest.lv un pa tālruni +371 20231396

Mūsu partneri