Valmieras Ziņas

Vecpuišu parkā plānots vēlreiz pārskatīt un apzāģēt kokus

Jau rakstījām, ka Vecpuišu parkā un gājēju celiņa bija nokritis visai liels bojāts zars, lai gan 2017.gadā pabeigtās parka rekonstrukcijas ietvaros tika veikta dendroloģiskā inventarizācija, kurā tika noteikta katra parkā augošā koka vērtība un koku stāvoklis, kā arī veikta sauso un bīstamo zaru apzāģēšana.

Kā informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, 2015.gadā SIA “Koku eksperts” visiem Vecpuišu parka kokiem veica koku novērtēšanu. Koki tika uzskaitīti, numurus piestiprinot pie koka stumbra.

Koks, no kura 2018.gada 5.janvārī nolūza zars, ir koks Nr. 27 – parastais ozols. SIA “Koku eksperts” inventarizācijā koks ir novērtēts kā ļoti vērtīgs un kā koks ar ainavisku vērtību. Inventarizācijā bija paredzēts, ka kokam Nr.27 vajadzētu īsināt sānu zarus. 2017.gada pavasarī Vecpuišu parkā arboristi veica saskatāmo sauso un bīstamo zaru izzāģēšanu, tai skaitā arī šim ozolam. Tā kā koks ir ļoti vērtīgs un ar ainavisku vērtību, tā nozāģēšana parkā nav plānota.

Šī gada pavasarī, kad parka koki būs sazaļojuši un būs labi saskatāmi visi bojātie koku zari, tiek plānots kokus pārskatīt un apzāģēt vēlreiz. Lai nepieļautu gadījumus, ka lūstošu koku zaru dēļ ir cietušie, pašvaldība lūdz neuzturēties lielo koku tuvumā liela vēja laikā.

Koku novērtēšana Vecpuišu parkā ir jāveic ik pēc pieciem gadiem. Atbilstoši iepriekš veiktās parka koku inventarizācijas atskaitē minētajam nākamā koku novērtēšana tur plānota 2020.gadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri