Valmieras Ziņas

Valsts policija iepazīstina valmieriešus ar operatīvā transporta jauno dizainu

Trešdien, 13.jūnijā, valmieriešiem bija iespēja apskatīt policijas automašīnu ar jauno Valsts policijas trafarējuma vizuālo identitāti, kas tika prezentēta šīs nedēļas sākumā.

Laukumā pie Valmieras Kultūras centra bija apskatāma automašīna ar jauno trafarējumu, kā arī policijas transports ar līdzšinējo trafarējumu, kas ir godam kalpojis jau 27 gadus. Interesenti varēja arī iepazīties ar informāciju par jaunā trafarējuma koncepciju, kā arī aplūkot attēlus ar dažādiem policijas transporta līdzekļiem, kuros salīdzināts līdzšinējais un jaunais trafarējums dienas un nakts laikā. Viens no galvenajiem jaunā trafarējuma uzdevumiem ir padarīt policijas transportu labāk pamanāmu jebkuros laikapstākļos un diennakts laikā, arī tad, kad nav ieslēgtas bākugunis.

Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa pastāstīja, ka šī pasākuma mērķis ir iepazīstināt ar jauno Valsts policijas transportlīdzekļu trafarējuma vizuālo identitāti Valmieras iedzīvotājus. “Ar jauno vizuālo identitāti, kuras devīze ir “Pagātnes spēks nākotnē”, Valsts policija ieiet Latvijas otrajā simtgadē. Šo dizainu radījuši jaunie mākslinieki – Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Viesojoties reģionos, mēs gribam parādīt, kā policijas transports izskatīsies mūsdienās, lai cilvēki var apskatīt, aptaustīt, nofotografēt un paust savus komentārus. Svarīgi ir panākt atpazīstamību, lai iedzīvotāji zinātu, kāds turpmāk izskatīsies policijas transports, lai viņi būtu droši un uzticētos. Jaunais trafarējums tiks ieviests pakāpeniski divu gadu laikā, tādēļ būs periods, kad paralēli tiks izmantots gan jaunais, gan līdzšinējais trafarējums.”

Iekšlietu ministrijas skaidroja, ka jaunais trafarējuma dizains tika ieviests, lai ietu līdzi laikam, jo līdzšinējais ir kalpojis jau kopš 1991.gada. Arī Lietuvas policija valsts simtgadē ir nomainījusi savu automašīnu trafarējumu. “Ir pagājuši 27 gadu, tādēļ mums šķita, ka valsts simtgade ir piemērots brīdis, lai policija parādītu, kā tā ir mainījusies līdzi laikam. Pelēkais laiks ir beidzies, tagad policija ir koša, krāsaina un pamanāma – arī naktī. Kā redzams salīdzinājumā, līdzšinējais trafarējums ir diezgan slikti redzams diennakts tumšajā laikā. 

Evika Siliņa uzsvēra, ka jaunais trafarējums sasaucas ar citu Eiropas valstu policijas transporta trafarējumu. Mākslinieki, izstrādājot dizainu, ņēmuši vērā Ziemeļeiropas valstu pieredzi, kur ir līdzīgs klimats. Mūsdienās operatīvajam transportam ir jābūt daudz pamanāmākam un atšķirīgākam no citām automašīnām. Tāpat būtiski ir uzlabojusies kvalitāte un noturība materiāliem, no kā tiek veidots trafarējums. “Lai gan mūsu policijas transports kļūs līdzīgāks ar citu valstu automašīnām, taču arī jaunajā dizainā ir saglabāta Latvijas individualitāte, ietverot stilizētu Laimas slotiņas elementu – spēcīgu latviskās identitātes ģenētisko kodu.”

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums atzina, ka viņam patīk Valsts policijas transporta jaunā vizuālā identitāte, lai gan tā ir krasi atšķirīga no līdzšinējās. “Sekojot mūsdienu tendencēm, nav izslēgts, ka arī Valmieras pilsētas pašvaldības operatīvajam transportam varētu mainīt trafarējumu, lai tas būtu pamanāmāks un liecinātu par kārtības sargu klātbūtni pilsētā. Lai gan apsardzes firmu aptaujā Valmiera ir atzīta par drošāku pilsētu valstī, taču ir jāturpina uzlabojumi, lai šo statusu saglabātu arī nākotnē. Pašlaik tiek izstrādāts Valmieras pilsētas jaunais zīmols un vizuālā identitāte, ko paredzēts izmantot arī pašvaldības policijas transporta trafarējumā.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri