Valmieras Ziņas

Valmieras mūzikas maratonu noslēdz “Ducele”

Sestdien, 20.janvārī, pēc plkst. 22.00 koncertzālē „Valmiera” pēc vairāk nekā 12 stundu maratona noslēdzās XXVII Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls.

Īsi pirms grupas „Ducele” koncerta uzstājās Valmieras Mūzikas skolas vokālais pedagogu ansamblis AD REM, bet maratonu noslēdza četri stalti un koši muzikanti, kas no Kurzemes, Vidzemes un Latgales pirms neilga laika satikušies „Ducelē”, lai kopā apbraukātu dzimto zemi divriču ratos (`ducele` skaidrojums no suitu valodas).

Apceļot vienam otru un koķetējot ar klausītājiem, grupas dalībnieki izpildīja gan smeldzīgas un nopietnas, gan jautras un nebēdnīgas dziesmas. Šķelmīgie un lielākie „pasaku teicēji” Andris Alviķis un Arnis Veisbārdis atcerējās arī kopīgi pavadīto laiku karavīru ansamblī „Zvaigznīte”, savukārt Artūrs Uškāns – dziesmas ģitāru pavadījumā pie janvāra barikāžu ugunskuriem. Jaunākais dalībnieks grupā ir Mārcis Kalniņš, kurš klausītājus aizkustināja ar savu bandžo spēli.

Noslēdzot sestdienas maratonu un līdz ar to arī Ziemas mūzikas festivālu, Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba visus aicināja satikties atkal pēc gada janvārī nākamajā Ziemas festivālā, bet „Ducelei” – vismaz tikpat daudz radoši muzikālu gadu, cik ir festivālam.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri