Valmieras Ziņas

Janvārī Valmierā skanēs Ziemas mūzikas festivāls

Lasīšanas laiks: 4 min

Par kuru ziemas skaņu varam teikt, ka tā ir dziedoša, kuru sadzirdam kā kaut ko mīļu un sirsnīgu, kurai ir rotaļīga noskaņa, bet kurai – majestātiska, kas ziemā skan ugunīgi, savukārt kas – plūstoši? Variācijas ziemas nokrāsās tik brīnumainas, ka katrs baltumā var sadzirdēt un saskatīt ko savu.

“Starptautiskā Ziemas mūzikas festivāla nemainīgā devīze ir “Ar saknēm zemē un mūziku dvēselē”. Tas ir virsuzdevums festivāla rīkošanai. Taču katru gadu festivāls izskan citādākā gaisotnē, aicinot ikvienam tajā atrast ko sev sirdij tuvu. “Variācijas ziemas nokrāsās” – tā šoreiz varam raksturot gaidāmā festivāla skanējumu, aicinot piedzīvot mūzikas dažādās nokrāsas,” aicina Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas mūros citu laikmetu ienesīs angļu un itāļu baroka laikmeta mūzika profesionālu mūziķu izpildījumā. Koncertā “Džezbaroks” Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā 12. janvārī plkst. 18.00 Jāņa Strazdiņa (vokāls), Jāņa Rubika (kontrabass), Lāsmas Melderes-Šestakovas (baroka vijole) un Aigara Reiņa (ērģeles) sniegumā dzirdēsim, kā jaunos ritmos un improvizācijās izskan angļu un itāļu baroka laikmeta mūzika. Dažādi rokraksti, žanri, laikmeti un to apvienojums brīvā saspēlē – tā programmas noskaņu raksturo mūziķi. Kas kopīgs barokam un džezam? Improvizācija! Tā baroka laika izpildītājiem bija ierasta prakse, katrs pēc savas gaumes izrotāja, papildināja un pārveidoja pierakstīto nošu materiālu, tādējādi parādot savas muzikālās un tehniskās spējas. Jāpiemin, ka klausītājiem būs iespēja arī uzzināt vairāk par baroka mūzikas stila attīstību, jo koncertu papildinās mūziķu stāstījums.

Mūzikas skolu audzēkņiem un pedagogiem būs iespēja Valmierā apmeklēt koncertprogrammu “Karalis Strazdubārda” – brāļu Grimmu pasaku senās mūzikas skaņās izcili stāstīs profesionāli solisti, tostarp arī Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Ilona Bagele un Latvijas Radio kora solisti, kā arī Rīgas Baleta skolas audzēkņi, tādējādi sniedzot iespēju mūzikas skolu audzēkņiem un viņu pedagogiem tuvu mājām klausīties profesionālu mūziķu veikumu bērniem un jauniešiem saistošā veidā.

Kā ziema izskatās bērnu acīm un kādus brīnumus tā atklāj, uzzināsim bērnu un jauniešu izpildījumā. Koncertā “Cantabile”, kas mūzikas valodā ir apzīmējums dziedošam izpildījumam, 10. janvārī plkst. 18.30 Valmieras 5. vidusskolā uzstāsies Valmieras novada mūzikas skolu 6.–7. klašu audzēkņi, kā arī Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe”. Koncertā “Con Amore” (mūzikas valodā – mīļi un sirsnīgi) 11. janvārī plkst. 18.00 Valmieras 5. vidusskolā uzstāsies mūzikas skolu 1.–3. klašu audzēkņi, kā arī 1.–2. klašu koris. Koncertā “Con Brio” (mūzikas valodā – ar degsmi, ugunīgi) 16. janvārī plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā uzstāsies mūzikas skolu 4.–5.klašu audzēkņi un pūtēju orķestris. Savukārt koncertā “Maestoso” (mūzikas valodā – majestātiski, svinīgi) 19. janvārī plkst. 18.00 Valmieras 5. vidusskolā klātesošos priecēs mūzikas skolu abiturienti, 9. klašu audzēkņi un absolventi.

Sirds siltas uzstāšanās pieredzēsim pērn sāktajā tradīcijā, muzicējošām ģimenēm tiekoties vienā koncertā. Muzicējošo ģimeņu spiets “Balle kāpostos” skanēs scherzando (mūzikas valodā – rotaļīgi, draiski) nokrāsās 13. janvārī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā (vietu rezervācija – janvāra sākumā).

Draugu koncerts “Legato” (mūzikas valodā – saistoši, plūstoši) skanēs 26. janvārī plkst. 18.00 Valmieras 5. vidusskolā, uz skatuves tiekoties Panevēžas Mūzikas skolas (Lietuva) un Valmieras novada mūzikas skolu stīgu orķestriem, koklētāju ansambļiem un solistiem.

Kā izskatās un izklausās sadarbība, satiekoties mūzikai un vizuālai mākslai, uzzināsim koncertā “Sentimento” (mūzikas valodā – izjusti) 18. janvārī plkst. 17.00 Valmieras 5. vidusskolā. Redzēsim un dzirdēsim Eiropas Komisijas iniciatīvas programmas “eTwinning” projekta “Muzikālais Valmieras novads” dalībnieku – Valmieras Mūzikas skola, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, Rīgas 95. vidusskola – sagatavoto pārsteigumu.

Ziemā sagaidīto gaišumu īpaši izcels ērģeļmūzikas koncerts 28. janvārī plkst. 14.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā. Ērģeļu varenajam skanējumam Ingmara Zemzara izpildījumā pievienosies brīnišķīgais vokāls – Inese Romancāne.

Ziemas mūzikas festivālu noslēgs izcilajai pianistei Jautrītei Putniņai veltītais jauno pianistu konkurss 31. janvārī plkst. 11.00 Valmieras Kultūras centrā. Klausīties konkursa dalībnieku uzstāšanos aicināts ikviens interesents.

“Gada pirmajā mēnesī Valmierā piedzīvosim brīnišķīgus koncertus. Esam aicinājuši piedalīties visas Valmieras novada mūzikas skolas, mūsu skolas draugus un viesus – profesionālus mūziķus, kas būs lieliska iespēja, nebraucot uz galvaspilsētu, tepat atrast un piedzīvot savu muzikālo prieku. Šogad festivāls skanēs visu mēnesi, nevis vienu nedēļu, kā ierasts līdz šim, lai nesteidzoties un nenogurstot varam baudīt plašo programmu. Un tāds ir arī mūsu aicinājums – baudīt festivālu. Savu ziemas nokrāsu saklausīs un ieraudzīs gan bērni un pedagogi, gan viņu ģimenes, gan ikviens mūzikas mīlis,” aicina I. Sudraba.

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri