Valmieras Ziņas

“Valmieras HK” nenotur divu vārtu pārsvaru un cieš zaudējumu

2018.gada pirmo spēli “Valmieras HK/BSS/ViA” aizvadīja mājās, tiekoties ar “Daugavpils/LDZ Cargo” hokejistiem. Noraidījumiem bagātā mačā, kad valmieriešiem nācās spēlēt bez vairākiem vadošajiem spēlētājiem – Aivaram Gaisiņam izciešot diskvalifikāciju un Paulam Krūmiņam dziedējot traumu -, kad netika realizēts neviens no skaitliskajiem vairākumiem un kad tika pavadīts ilgs laiks, spēlējot mazākumā, nācās ciest zaudējumu, piekāpjoties viesiem ar 2:5. Vārtus “Valmieras HK/BSS/ViA” labā guva Mikus Ozols un Augusts Veidenbaums.

Atzīstamu sniegumu, vairākkārt glābjot komandu grūtās situācijās, rādīja vārtsargs Toms Konrāds, kuram šī bija pirmā mājas spēle “Valmieras HK/BSS/ViA” sastāvā, kā arī jaunais uzbrucējs Eduards Ozoliņš, kurš aizvadīja pirmo maču, palīdzot 1. līgas komandai. Zīmīgi, ka pēc šīs spēles Daugavpils hokejisti pēc nopelnīto soda minūšu skaita ierindojas pirmajā vietā turnīra tabulā (180), bet “Valmieras HK/BSS/ViA” ir nākamie, 10 spēlēs iekrājot 172 soda minūtes.

Spēli abas komandas iesāka, rādot ātru hokeju. Jau 27. sekundē valmierieši atklāja rezultātu, pirmoreiz pārspējot viesu komandas vārtus sargājošo Nilu Grīnfogeli. Pēc Birzuļa un Toma Menča piespēlēm vārtus guva Mikus Ozols. Perioda turpinājumā tika nopelnīti vairāki noraidījumi, taču spēles gaitu tas nemainīja, joprojām spēle ritēja abu komandu aizsardzības zonās. Pēc gandrīz septiņām nospēlētām minūtēm “Valmieras HK/BSS/ViA” dubultoja spēles rezultātu, panākot 2:0. Pēc precīzas Mikus Ozola piespēles, izejot 1:1 ar vārtsargu, vārtus guva Augusts Veidenbaums. Perioda otrā puse mājiniekiem bija visnotaļ sarežģīta. Tuvojoties trešdaļas otrajai pusei sanākušos skatītājus pārsteidza kas sen neredzēts – uz noraidīto soliņa vienlaikus atradās četri valmieriešu spēlētāji. Kā pirmie ar sešu sekunžu atstatumu sodus izciest devās Matīss Megnis un Toms Mencis, bet vēlāk, gandrīz divas minūtes vēlāk, sodus nopelnīja arī Krišjānis Reinfelds un Lauris Žagariņš. Lai arī valmierieši izcili darbojās aizsardzībā, nedisciplinētā spēle uz laukuma tomēr viesa likumsakarīgu iznākumu – sekundi pirms mazākuma izciešanas viesi guva pirmos vārtus, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 2:1. Nepilnas trīs minūtes vēlāk Žagariņš nopelnīja vēl vienu noraidījumu, atkal nostādot komandu nepatīkamā situācijā, liekot vadīt spēli savā aizsardzības zonā. Viena spēlētāja pārsvaru “Daugavpils/LDZ CARGO” spēja izmantot, izlīdzinot rezultātu 2:2.

Otrais periods viesa lielu skaidrību, norādot uz valmieriešu kļūdām un parādot viesu stiprās puses. Perioda vidusdaļā un pēdējā minūtē tika gūti vārti, dubultojot viesu pārsvaru (2:4). Diemžēl “Valmieras HK/BSS/ViA” visnotaļ neveiksmīgā spēle vairākumā, kā arī Veidenbauma nerealizētais bullītis, liedza gūt vārtus. Kopsummā astoņas minūtes no visa perioda Valmieras kluba spēlētājiem tika dota iespēja spēlēt vairākumā, taču neviena saspēle pie pretinieku vārtiem nedeva rezultātu, un skaitļi uz tablo palika nemainīgi. Turpretī “Daugavpils/LDZ CARGO” savus statistikas rādītājus, spēlējot vairākumā, tikai uzlaboja, jo vieni no periodā gūtajiem vārtiem tika iemesti, atrodoties uz laukuma ar viena spēlētāja pārsvaru.

Trešais periods jaunas cerības, kas vēstītu par iespējām uzvarēt maču ar daugavpiliešiem, nenesa. Perioda pirmo pusi abas komandas tika aizvadījušas, ne reizi nepārkāpjot noteikumus. 51. minūtē viesi guva pēdējos vārtus, panākot 2:5. Perioda turpinājumā Augustam Veidenbaumam vēlreiz tika dota iespēja mest soda metienu, taču arī šī iespēja netika realizēta. Lai arī “Valmieras HK/BSS/ViA” veica vairākas lieliskas saspēles, kas teju nesa vārtu guvumus, rezultātu mainīt nebija iespējams.

Pēc spēles vārtsargs Toms Konrāds, kam šajā spēlē darba netrūka, atzina, ka komanda spēlēja labi: “Iesākām ļoti agresīvi, uz ko pretinieki nebija gatavi, līdz ar to izdevās gūt divus vārtus, taču spēles turpinājumā diemžēl ļoti daudz noraidījāmies, un Daugavpils spēlētājiem izdevās izmantot lielo skaitlisko vairākumu.”

“Daudz neko nemainījām, galvenais bija gūt ātrus vārtus,” par spēli trešajā periodā, kad valmierieši atradās iedzinējos ar 2:4, saka vārtsargs, “Lai arī tas neizdevās, centāmies spēli novirzīt uz otru zonu, tālāk no mūsu vārtiem.”

Tomēr par savu sniegumu komandas nesenākais papildinājums Toms Konrāds ir neitrāli noskaņots: “Bija tādi momenti, kur izdevās pavilkt komandu, bet bija arī  tādi, kuros vajadzēja nospēlēt labāk.”

“Lai uzvarētu, nedaudz pietrūka veiksmes, jo iespējas bija,” stāsta T. Konrāds, “un lielu paldies pelnījuši skatītāji, kuru atbalstu mēs jutām arī uz ledus.”

Pēc 10 aizvadītām spēlēm “Valmieras HK/BSS/ViA” joprojām ar 13 gūtiem punktiem turnīra tabulā ieņem 5. vietu. Nākamo spēli valmierieši aizvadīs svētdien, kad viesosies Ventspilī, lai cīnītos ar “Venta 2002” hokejistiem. Šī būs sezonas otrā savstarpējā spēle. Iepriekš, tiekoties uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus, pārāki izrādījās viesi, pārspējot valmieriešus ar 3:6. Svētdien gaidāmās spēles sākums plkst 13:15. Rezultātam un spēles gaitai iespējams sekot šeit.

Paldies sanākušajiem skatītājiem, jūsu atbalsts mūsu hokejistiem bija, ir un būs ļoti svarīgs visas sezonas garumā!

Valmieras HK/BSS/ViA – Daugavpils/LDZ CARGO 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Vārti: Ozols (Birzulis, T.Mencis) 1:0, Veidenbaums (Ozols) 2:0, Jegorovs (Kuzmenkovs, Štāls) 2:1, Lobachev (Kuzmenkovs, Jegorovs) 2:2, Š’tals (Kuzmenkovs, Zeltiņš) 2:3, Kuzmenkovs (Štāls) 2:4, Zeltiņš (Jegorovs, Kuzmenkovs) 2:5.

Vārtsargi: Toms Konrāds – Nils Grīnfogels

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

‘’Praktisks seminārs IIN un VSAOI aprēķināšanā no 01.01.2018. darba algām, uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātajiem. Grozījumi Darba likumā.’’ 26. janvārī Valmierā un 31. janvārī Rīgā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 (6 māc.st.) Lektore: Inga Zāle - finanšu grāmatvedības speciāliste ar 20 gadu pieredzi, piedalījusies grāmatvedības programmas izstrādē, pasniedz grāmatvedības kursus iesācējiem. Semināra programmā: 1. Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 2. Nodokļu aprēķins, ja darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 3. Apliekamā ienākuma samazināšana: 3.1. attaisnotie izdevumi: a) darba ņēmēja VSAOI – jauna likme no 01.01.2018.; b) iemaksas privātajā pensiju fondā, dzīvības un veselības apdrošināšanas maksājumi – jauni nosacījumi un ierobežojumi no 01.01.2018.; 3.2. neapliekamais minimums – VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums katram darbiniekam savs. Darba devējam VID par to paziņos 2 reizes gadā; 3.3. atvieglojumi – jauna likme no 01.01.2018. Papildināts apgādājamo personu saraksts ar 01.07.2018. 4. Nodokļu aprēķināšanas no darba algas dažādi varianti, ja darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem: 5.1 darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona ir reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja; 5.2 darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. 6. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām. 7. Izmaiņas nodokļu aprēķināšanā pašnodarbinātajiem. 8. Grozījumi Darba likumā, kas stājās spēkā ar 16.08.2017.: 8.1 stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam noteikta mēnešalga; 8.2 kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, pārtraucot darba tiesiskās attiecības; 8.3 virsstundu darbu varēs aizstāt ar apmaksātu atpūtu; 8.4 ja pārtraukuma laikā darbiniekam aizliegts atstāt savu darba vietu, tad pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Dalības maksa: EUR 64.00 + PVN (21%) - pastāvīgajiem klientiem; EUR 69.00 + PVN (21%) - pārējiem semināra klausītājiem. Vairāk informācija un pieteikšanās mājas lapā www.eirovest.lv un pa tālruni +371 20231396

Mūsu partneri