Valmieras Ziņas

Sporta Veselības centra psiholoģe pilnveido jauno sportistu mentālo sagatavotību

Lasīšanas laiks: 3 min

Sporta Veselības centra psiholoģe Iveta Broliša novadījusi vairākus seminārus Bertānu Valmieras basketbola skolas (BVBS) audzēkņiem, treneriem un vecākiem par spriedzi sacensību dienā, sniedzot vērtīgus instrumentus, ko pielietot ikdienā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Olimpiskais centra Komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste speciāliste Rūta Lapiņa.

“Augsta snieguma potenciālu nenosaka tikai mūsu personība, tas ir mūsu domāšanas veids, paradumi un prasmes. Ir brīži, kad līdztekus fiziskajai attīstībai, būtiski ir trenēt arī mentālo noturību. Jo tikai jēgpilna un mērķtiecīga personības fiziskā un emocionālā sagatavotība var sniegt augstākās uzvaras ikvienā dzīves jomā,” atzīmē Iveta Broliša.

Semināru mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar spriedzes raksturojumu, tās izpausmēm, tuvojoties sacensībām un to laikā. Būtiski, ka spriedzi katrs izjūt atšķirīgi, līdz ar to, tās pārvaldības mehānismi katram būs individuāli. Šo semināru laikā jauniešiem tika sniegta iespēja iepazīt faktorus, kas tieši viņu vecumā var radīt spriedzi, atpazīt tos un atrast individuālas spriedzes mazināšanas metodes.

Arnis Vecvagars, BVBS direktors: “Psihologa iesaiste gan jauniešu, gan pieaugušo sportā, ir ļoti vērtīga. To es varu teikt arī pats pēc savas personīgās pieredzes. Līdz šim tas vairāk ir akcentēts profesionālajos klubos un jauniešu izlasēs, bet ļoti svarīgi ir par to runāt laicīgi. Spriedze, ar ko saskaras jaunieši, tāpat arī vecāki un treneri, ir ļoti liela. Svarīgi ir viņiem piedāvāt instrumentus, kas šo spriedzi var mazināt, lai pilnvērtīgi sagatavotos kā sacensībām, tā arī treniņiem.”

BVBS stresa pārvaldības lekcijas aicināja apmeklēt audzēkņus no 12 gadu vecuma, jaunākajās grupās šāda iespēja tika dota arī vecākiem, kuri to labprāt izmantoja. “Vēlos atzīmēt, ka arī no vecāku puses šī izpratne ir ļoti svarīga un būtiski saprast, kāpēc audzēkņiem rodas spriedze – vai viņi paši sev to uzliek, tā rodas vecāku vai treneru darbību rezultātā. Šādu semināru piedāvāšanas mērķis mūsu audzēkņiem, viņu vecākiem un treneriem, ir padarīt nodarbības un sacensības bērniem par izbaudāmu procesu, lai viņi tās apmeklētu ar prieku, neuzliekot lieku slogu.”

Sofija Urbanoviča, BVBS U16 spēlētāja, 2023. gada U16 Latvijas izlases kandidāte: “Ja arī sākotnēji kādam sportistam varētu šķist, ka viņam šāda veida pilnveidošanās nav nepieciešama, domāju, ka pēc dalības seminārā ikvienam zemapziņā saglabājas informācija, kas vairāk atbilst tieši viņa konkrētajai situācijai. Man lekcija ļoti patika! Tā ļāva arī mums, kā komandas biedrenēm, labāk saprast vienai otru – kas katrai ir svarīgs spēles dienā, spēles laikā. Uzskatu, ka šāda veida seminārus sportistiem jādod iespēja apmeklēt biežāk un pieļauju, ka tas iedrošinās arī kādu individuāli vērsties pie speciālistiem, lai stiprinātu savu mentālo sagatavotību.”

Mērķtiecīgas rūpes par emocionālo un fizisko labsajūtu ir pamats veiksmīgai sava iekšējā potenciāla attīstībai, tāpēc Sporta Veselības centrs piedāvā iespēju pieteikties uz psihologa konsultācijām, koučinga sesijām, semināriem. Emocionālā labklājība ir neatņemama fiziskās sagatavotības sastāvdaļa un, tikai apzināti rūpējoties par abām jomā, varam sasniegt vienotu fizisko un mentālo veselību.

Vairāk informācijas https://www.sportaveselibascentrs.lv/ vai zvanot +371 29721191.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri