Valmieras Ziņas

Valmierā ģeologi informē par bagātībām Latvijas dzīlēs (Precizēts)

[Precizēti projekta iniciatoru vārdi, uzvārdi 3.rindkopā]

Ceturtdien, 29.maijā Valmierā viesosies jaunie ģeologi, lai stāstītu par Latvijas dzīlēm un pierādītu, ka arī Latvijas dzīlēs ir bagātības, ar ko lepoties, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Melece.

Pēc viņas teiktā, jaunie ģeologi viesosies Valmieras Viestura vidusskolā, kur izklāstīs, ka Latvija var sacensties ar Eiropas lielākajām valstīm, piemēram, Itāliju, Franciju, Vāciju, un būt lielvalsts minerālūdens resursu ziņā. Viesi prezentēs ūdens urbuma modeli, demonstrēs aplikāciju, kas ļauj “ielūkoties” Valmieras zemes dzīlēs, veiks ūdens filtrācijas eksperimentu un neformālā atmosfērā rosinās sarunas par zemes dzīlēm.

Projekta “Latvijas Dzīļu Atklājēji” mērķis ir veicināt iedzīvotāju patriotismu un izglītot sabiedrību par to, kādas vērtības slēpjas mūsu zemes dzīlēs. Projekta iniciatori ir četri jaunie ģeologi, kas patlaban studē vai ir pabeiguši studijas Latvijas Universitātē (LU), – Inga Retiķe, Jānis Bikše, Kristīne Urbacāne un Karlīna Jansone.

Projekts tiek realizēts sadarbībā ar LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti.

Kā atzīst projekta autori, Latvija nekad nebūs naftas un zelta ieguves lielvalsts, tomēr viena no mūsu nozīmīgākajām dzīļu bagātībām ir uzturā lietojamie pazemes ūdeņi, kas citviet pasaulē ir izsīkstoši vai piesārņoti. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopoto informāciju šobrīd kopējie spēkā esošie pazemes ūdeņu krājumi gandrīz 300 pazemes ūdeņu atradnēs ir aptuveni 1,053 miljoni kubikmetru dienā, no tiem saldūdeņi veido 89%, bet ūdeņi ar paaugstinātu mineralizāciju – 11%.

Inga Retiķe, vides zinātniece, viena no projekta iniciatorēm uzsvēra, ka pazemes ūdeņi ir galvenais dzeramā ūdens resurss Latvijā. “Mūsu iedzīvotāji ir pieraduši pie labas kvalitātes ūdens, kuru iespējams lietot teju neierobežoti. Smilšakmeņi, kuros visbiežāk sastopami uzturā izmantojamie pazemes ūdeņi, kalpo par lielisku dabisko filtru un, pateicoties mālaino nogulumu izplatībai, pazemes ūdeņi kopumā ir labi pasargāti arī no virszemes piesārņojuma.”

Lai veicinātu projekta atpazīstamību, pēc plkst.13 tā dalībnieki projekta “vēstījumu” nodos Valmieras pilsētas pašvaldībā Lāčplēša ielā 2.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt ierosinājumu pilsētās ielu apstrādei sāls vietā izmantot smiltis?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

V.L.T. - viens no lielākajiem, stabilākajiem un perspektīvākajiem Latvijas iepakojumu ražošanas uzņēmumiem ar 19 gadu darba pieredzi. Mūsu darbības sfēra ir pārtikas iepakojumu ražošana. Firmai nepieciešams Ražošanas tehnologs/-e Galvenie darba pienākumi un atbildība: Vadīt un kontrolēt papīra masas pārstrādes procesus. Aprakstīt, kontrolēt un ieviest tehnoloģiskos procesus. Kontrolēt jaunu produktu, materiālu ieviešanu ražošanā. Koordinēt nepieciešamo izmaiņu un uzlabojumu ieviešanu ražošanā Piedalīties attīstības projektu izstrādē un ieviešanā Priekšlikumu un ieteikumu sagatavošana darba efektivitātes uzlabošanai, racionālai materiālo resursu. Kvalitātes dokumentācijas uzturēšana Prasības: Pieredze vakancē vai līdzīgā amatā Teicamas latviešu valodas zināšanas, labas svešvalodu zināšanas-vēlams angļu (krievu sarunvalodas līmenī) Teicamas komunikācijas spējas un prasmes darbā ar cilvēkiem Precizitāte un augsta atbildības sajūta Analītiska domāšana, spēja apstrādāt un izvērtēt datus Pieredze patstāvīgi un mēķtiecīgi organizēt darbu, noteikt prioritātes. Zināšanas par kvalitātes pārbaudes metodēm, mērinstrumentiem, iekārtām. Prasmes darbā ar datoru Piedāvajam Patstāvīgu, atbildīgu un dinamisku darbu. Normāls darba laiks Atsaucīgus un draudzīgus kolēģus. Mūsdienīgus darba apstākļus un stabilu atalgojumu sistēmu (pluss bonusu sistēma no padarītā darba) Darba vieta: Mūrmuižas ielā 11a, Valmiera. Pieteikšanās: iesūtot savu CV uz e-pasta adresi:janis.murnieks@eggbox.lv Profesija: TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-30 Kontaktpersona: Jānis Mūrnieks Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

aicina darbā VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTU Darba pienākumu apraksts: rezervēt viesnīcas istabas un pasākumus; koordinēt viesnīcas dienestu darbību; uzņemt viesus; organizēt kvalitatīvu viesu apkalpošanu; noformēt dokumentus atbilstoši normatīvajiem un lietvedības noteikumiem; veikt norēķinus; sastādīt, pārzināt un lietot darba procesā norēķinu, inventarizācijas un atskaites dokumentāciju; uzturēt viesmīlības atmosfēru viesnīcā. Prasmes un īpašības: prasme organizēt komandas darbu; pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas; lietot ar darba pienākumu izpildi saistītās datorprogrammatūras; strādāt ar biroja tehniku un aprīkojumu; strādāt ar kases aparātu; apkalpot viesus, sazinoties valsts valodā, krievu un angļu valodā; lietot profesionālo terminoloģiju valsts valodā, krievu un angļu valodā. Izglītības prasības: Augstākā vai nepabeigta augstākā izglītība /vēlams tūrisma un viesnīcu vadībā/. Mēs piedāvājam: apmācību; labu darba pieredzi un darba apstākļus četru zvaigžņu viesnīcā; maiņu darbu, arī naktsmaiņas; konkurētspējīgu atalgojumu un sociālās garantijas. CV ar norādi "Viesu uzņemšanas dienesta speciālists" sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv Profesija: VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tūrisms / Viesnīcas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-31 Darba sākšanas datums: 2018-04-02 Kontaktpersona: Liāna Dance Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri