Valmieras Ziņas
makonis
15°C
Vējš: 6 m/s

Valmierā ģeologi informē par bagātībām Latvijas dzīlēs (Precizēts)

[Precizēti projekta iniciatoru vārdi, uzvārdi 3.rindkopā]

Ceturtdien, 29.maijā Valmierā viesosies jaunie ģeologi, lai stāstītu par Latvijas dzīlēm un pierādītu, ka arī Latvijas dzīlēs ir bagātības, ar ko lepoties, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Melece.

Pēc viņas teiktā, jaunie ģeologi viesosies Valmieras Viestura vidusskolā, kur izklāstīs, ka Latvija var sacensties ar Eiropas lielākajām valstīm, piemēram, Itāliju, Franciju, Vāciju, un būt lielvalsts minerālūdens resursu ziņā. Viesi prezentēs ūdens urbuma modeli, demonstrēs aplikāciju, kas ļauj “ielūkoties” Valmieras zemes dzīlēs, veiks ūdens filtrācijas eksperimentu un neformālā atmosfērā rosinās sarunas par zemes dzīlēm.

Projekta “Latvijas Dzīļu Atklājēji” mērķis ir veicināt iedzīvotāju patriotismu un izglītot sabiedrību par to, kādas vērtības slēpjas mūsu zemes dzīlēs. Projekta iniciatori ir četri jaunie ģeologi, kas patlaban studē vai ir pabeiguši studijas Latvijas Universitātē (LU), – Inga Retiķe, Jānis Bikše, Kristīne Urbacāne un Karlīna Jansone.

Projekts tiek realizēts sadarbībā ar LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti.

Kā atzīst projekta autori, Latvija nekad nebūs naftas un zelta ieguves lielvalsts, tomēr viena no mūsu nozīmīgākajām dzīļu bagātībām ir uzturā lietojamie pazemes ūdeņi, kas citviet pasaulē ir izsīkstoši vai piesārņoti. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopoto informāciju šobrīd kopējie spēkā esošie pazemes ūdeņu krājumi gandrīz 300 pazemes ūdeņu atradnēs ir aptuveni 1,053 miljoni kubikmetru dienā, no tiem saldūdeņi veido 89%, bet ūdeņi ar paaugstinātu mineralizāciju – 11%.

Inga Retiķe, vides zinātniece, viena no projekta iniciatorēm uzsvēra, ka pazemes ūdeņi ir galvenais dzeramā ūdens resurss Latvijā. “Mūsu iedzīvotāji ir pieraduši pie labas kvalitātes ūdens, kuru iespējams lietot teju neierobežoti. Smilšakmeņi, kuros visbiežāk sastopami uzturā izmantojamie pazemes ūdeņi, kalpo par lielisku dabisko filtru un, pateicoties mālaino nogulumu izplatībai, pazemes ūdeņi kopumā ir labi pasargāti arī no virszemes piesārņojuma.”

Lai veicinātu projekta atpazīstamību, pēc plkst.13 tā dalībnieki projekta “vēstījumu” nodos Valmieras pilsētas pašvaldībā Lāčplēša ielā 2.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina jaunā centra apļa izbraukšanas shēma?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Izglītības pakalpojumu speciālistu (-i) (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: • Augstākā izglītība; • pieredze pedagoga, lietveža vai grāmatveža darbā; • pieredze izglītības darbu vadīšanā, koordinēšanā iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; • pārzināt valsts izglītības sistēmu un pedagogu darbību reglamentējošus dokumentus; • elastība, precizitāte, atbildības sajūta; • darbs ar Microsoft Office programmām labā lietotāja līmenī; • labas latviešu valodas zināšanas; • labas komunikācijas un sadarbības prasmes; • ļoti labas analītiskās un laika plānošanas prasmes; • spēja orientēties LR normatīvajos aktos. Galvenie pienākumi: • Koordinēt ar izglītību saistīto jautājumu risināšanu pašvaldībā, t.sk. izglītības iestāžu kultūras un sporta pasākumi, ar izglītību saistītu attīstības projektu realizācija, skolu padomes, līgumu sagatavošana par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, skolu pedagogu tarifikācijas, izglītojamo uzskaite u.c.; • Plānot un pārraudzīt struktūrvienības “izglītības papildpakalpojumi” budžetu; • Savas kompetences ietvaros sagatavot informāciju un lēmumprojektus iesniegšanai pašvaldības pastāvīgajās komitejās un komisijās; • Skolēnu nodarbinātības vasarā pašvaldībā un tās struktūrvienībās koordinēšana; • Organizēt transporta abonementu biļešu iegādi/izlietojumu; • Sadarboties ar Izglītības pārvaldi deleģēto funkciju ietvaros. Motivētu pieteikuma vēstuli un CV, vēlams ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām, iesūtīt līdz 2017.gada 6. oktobrim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, LV-4219; pa faksu 64238257, vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 29388422.

Mūsu partneri