Valmieras Ziņas

Šodien Latvijā norisinās Lielā Talka

Sestdien, 23.aprīlī, visā Latvijā norisinās Lielā Talka, kuras laikā iedzīvotāji vienojas kopīgas vides sakopšanas un labiekārtošanas aktivitātēs.

Šogad pieteiktas aptuveni 1800 talkas, kas ir par desmito daļu vairāk nekā iepriekšējā gadā. Reģistrētajās vietās arī varēs saņemt atkritumu maisus. Piepildītos maisus var atstāt tikai reģistrētajās talkas vietās un par to atrašanās vietu jāinformē talkas atbildīgais. Par Lielās talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu būs atbildīga pašvaldība, informē aģentūra BNS. Plašāka informācija skatāma mājaslapā www.talkas.lv.

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R”, kura viena no darbības jomām ir teritoriju uzturēšana ikdienā, rosina talciniekus pienācīgi sagatavoties Lielajai talkai. Teritoriju uzturēšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums iesaka neaizmirst par izturīgiem darba cimdiem, kā arī izvēlēties darbam piemērotus apavus un apģērbu. Talkojot mežā, svarīgi ir parūpēties, lai izvēlētais apģērbs būtu slēgts, savukārt darbam ceļa malā ir ieteicams vilkt spilgtas krāsas apģērbu un vēlams arī izmantot atstarojošās vestes.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina talkotājus ievērot drošības pasākumus talku un pavasara sakopšanas darbu laikā. SPKC speciālisti iesaka, uzsākot darbu, novērtēt vidi, kur sakopšanas darbi paredzēti. Lai nesavainotos, uzmanīgi rīkoties ar talkas inventāru un atkritumiem (šļirces, stikla lauskas, zari ar ērkšķiem u.c.). Ir svarīgi lietot aizsargbrilles, strādājot ar tehniku, un cimdus, vācot lapas, zarus un atkritumus. Veicot sakopšanas darbus, vajadzētu atturēties no alkohola lietošanas, jo pat pie mazas koncentrācijas iespējama neuzmanība un traumas. Plašāka informācija par veicamajiem drošības pasākumiem atrodama šeit.

Valmierā Lielās Talkas ietvaros tiks sakoptas 26 publiskās teritorijas, informē Valmieras pilsētas pašvaldībā.

Ir saņemti 23 individuālie talku pieteikumi pilsētas sabiedriskajās vietās. Valmieras pilsētas pašvaldība organizē un aicina iedzīvotājus piedalīties arī divās publiskajās talkās, sakopjot mežus pie Valmieras estrādes, kā arī zaļās teritorijas pie Dzelzs tilta Gaujas labajā krastā.

Valmieras pilsētas pašvaldības darbinieki un domes priekšsēdētājs Jānis Baiks kopā ar Latvijas Republikas Ministru prezidentu Māri Kučinski Valmieras, uzņēmēju konsultatīvās padomes pārstāvjiem un māksliniecēm Signi Vanadziņu un Elitu Patmalnieci sakops Valmieras Ziedu gravas apkārtni.

Aicināts ikviens, kurš vēl nav izlēmis, kur talkot, pulcēties Valmieras pilsētas estrādē vai Leona Paegles ielas krustojumā ar taciņu, kas ved uz Dzelzs tiltu, un piedalīties Gaujas zaļo teritoriju un estrādes mežu sakopšanā.

Talkot aicina arī Kocēnu novada pašvaldība, aicinot piedalīties ikvienu interesentu, līdzi ņemot savu darbarīku, informē Kocēnu novada pašvaldībā.

Talku norises vietas (sākums plkst. 9.00): Bērzaines pagastā – sporta laukuma apkārtnes sakopšana, melnzemes izlīdzināšana, smilšu kastes ierīkošana bērnu laukumā un ceļmalu sakopšana ciema teritorijā; Dikļu pagastā – Neikenkalna dabas koncertzāles teritorijas sakopšana – lapu grābšana un zaru vākšana, atkritumu vākšana Mazbriedes upes krastos no Dikļu kapsētas līdz Vika pasaku parkam, autoceļu V166, V194, P11 ceļmalu sakopšana – atkritumu savākšana Dikļu pagasta teritorijā; Kocēnu pagastā – Rubenē notiks biedrības “Rubenes Anši” organizētā talka pie dīķiem un Rubenes ev. lut. draudzes sadarbībā ar Kocēnu novada domi organizētā talka pie Rubenes baznīcas nepabeigtās būves (apkārtējās teritorijas sakopšana, būvgružu savākšana, teritorijas līdzināšanas darbi), Mujānos notiks Mujānu izglītības biedrības organizētā talka pie Mujānu viduslaiku pilsdrupām un Baltā torņa; Vaidavas pagastā – Vaidavas ezermalā norisināsies malkas skaldīšana un sakraušana no vēja gāztiem kokiem un zariem, lapu grābšana pie “zaļās mājas” un gar Parka ielu virzienā uz ezermalu, atkritumu savākšana gar ezeru un ceļmalās; Zilākalna pagastā – iedzīvotāji aicināti piedalīties Zilākalna sabiedriskās ēkas (Kultūras iela 1, Zilaiskalns) apkārtnes sakopšanā – veidot jaunus un sakopt esošos dekoratīvos stādījumus. Zilākalna pagasta iedzīvotāji aicināti arī sakopt savu mazdārziņu, garāžu un dārza mājiņu apkārtni.

Plašāka informācija pašvaldības mājaslapā.

Burtnieku novadā sakopšanas darbi norisināsies visos sešos pagastos no plkst. 9:00 līdz plkst. 15:00, informē Burtnieku novada pašvaldībā. Rencēnu pagastā: Ābeļu akmens apkārtnes sakopšana; Rencēnu ciema centra sakopšana; Lizdēnu ciema centra sakopšana; ceļmalu sakopšana. Matīšu pagastā: lapu grābšana, koku un krūmu stādīšana, teritorijas sakopšanas darbi Jēkabkalnā; lapu grābšana, zaru novākšana, teritorijas sakopšanas darbi Matīšu estrādē; vecā kultūras nama apkārtnes sakopšana; Dzirnavlaukuma sakopšana – koku un krūmu izzāģēšana, veco pamatu norakšana; laukuma Skolas ielā 5 sakopšana – celmu izrakšana, akmeņu nolasīšana, zāles iesēšana; pagasta teritorijas ceļmalu sakopšana (~15 km); kapsētas apkārtnes sakopšana; teritorijas sakopšana pie A. Grīna piemiņas akmens. Vecates pagastā: koku stādīšana Vecates parkā; attīrīt Salacas krastus gan pa krasta līniju, gan braucot ar laivām pa Salacu 5 km garumā; sakopšanas darbi Riņņu kalnā. Valmieras pagastā: takas gar Gauju posma sakopšana; Viesturlaukuma zaļā trīsstūra sakopšana. Burtnieku pagastā: atkritumu savākšana ceļmalās, ezermalā un Vijsraga takā; eglīšu stādīšana apkārt šķiroto atkritumu laukumam pie autobusu pieturas. Ēveles pagastā: Muižas parka un dīķa sakopšana; veco kapu sakopšana Dakstos.

Plašāka informācija pašvaldības mājaslapā.

Beverīnas novadā plānotie darbi ir Abulas upes krastu attīrīšana, sākot no Trikātas pagasta līdz Brenguļu pagastam, un Miegupes grava – no dzirnavu dīķa līdz attīrīšanas iekārtām, informē Beverīnas novada pašvaldībā. Pulcēšanās Kauguru pagastā pie Pagastmājas plkst. 09:00, Līčos pie ziņojuma dēļa plkst. 10:00, Brenguļu pagastā pie sporta centra “Kaimiņi” plkst. 09:00, Cempos pie kultūras nama plkst. 09:00, Trikātas pagastā (centrā) pie veikala plkst. 09:00.

Plašāka informācija pašvaldības mājaslapā.

“Valmieras Ziņas” aicina piedalīties konkursā, pastāstot un parādot Lielās talkas laikā uzietos interesantos atradumus, un laimēt grābekli “Gardena”, ko piedāvā konkursa atbalstītājs “Agrimatco Latvia”. Vairāk par iesaistīšanos šeit.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

"Valmieras piens", AS ir Food Union grupas uzņēmums un viens no vadošajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Aicinām pievienoties komandai fasēšanas operatoru (-i). Darba pienākumi Sagatavot taru produkcijas iepildīšanai Pildīt produktu tarā, ievērojot svēršanas precizitāti Sekot fasēšanas iekārtas izmantošanai Veikt sanitārās apstrādes programmu Piedalīties gatavās produkcijas nosūtīšanas procesā Pārvietot smagumus līdz 25 kg Prasības kandidātiem Vidējā vai vidējā speciālā izglītība Vēlama darba pieredze pārtikas ražošanas uzņēmumā Derīga sanitārā grāmatiņa Iespēja strādāt maiņu darbu Mēs piedāvājam Dinamisku un atbildīgu darbu starptautiskā kompānijā Iespēju attīstīties un pilnveidoties profesionāli Sociālās garantijas Stabilu un konkurētspējīgu atalgojumu Papildu informācija: iesniegt CV un pieteikuma vēstuli līdz š.g. 24. janvārim uz e-pasta adresi: sannija.novika@foodunion.com. Sazināsimies ar kandidātiem , kuri atbilst norādītām prasībām . Darba uzsākšana nekavējoties. Profesija: KOMPLEKTĒTĀJS (IESAIŅOTĀJS) Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-01-24 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri