Valmieras Ziņas

Pieejams līdzfinansējums māju kvartālu labiekārtošanai

Daudzdzīvokļu mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošana un uzturēšana nereti ir kompleksi risināms jautājums, kur nepieciešama zemes gabalu īpašnieku vienošanās. Lai atbalstītu zemes gabalu īpašniekus, ir pieejams Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kvartāla ēkām piesaistīto zemesgabalu kopīga labiekārtošanas būvprojekta izstrādei, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Pieejamais līdzfinansējuma apjoms ir līdz 90% no projekta kopējām atbalstāmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 18 000 EUR. Atbalsts labiekārtojuma būvprojekta izstrādei ir iespējams tādu pagalmu labiekārtošanai, ko pa perimetru norobežo ielas vai zemes vienību robežas ar ne mazāk kā trim daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām.

Daudzdzīvokļu māju kvartālos normatīvo aktu prasībām atbilstoši transporta infrastruktūras risinājumi iespējami tikai, kompleksi veidojot pagalmu labiekārtojumu. Tādēļ, lai saņemtu pašvaldības līdzfinansējumu, kvartāla labiekārtojuma būvprojektam ir jāparedz kompleksi risināt transporta infrastruktūras jautājumus, tajā skaitā nodrošinot operatīvo transportlīdzekļu piekļuves iespējas, autostāvvietas un velonovietnes. Tiem jāparedz arī risinājumi vides pieejamībai, iedziļināto atkritumu savākšanas tvertņu izbūvei, bērnu rotaļu laukumu un atpūtas vietu izbūvei, kā arī apstādījumu, tai skaitā koku stādījumu, ierīkošana, paplašināšana vai atjaunošana un to kopšanas plāns.

Valmieras pilsētas pašvaldības komisija jūlijā ir atbalstījusi pieprasījumu par līdzfinansējuma piešķiršanu pirmajai dzīvojamo māju kvartālu kopīgā pagalma labiekārtošanas būvprojekta izstrādei Stacijas ielā 28, Kauguru ielā 1 un Smiltenes ielā 1A. Komisijas atbalstītā līdzfinansējuma summa ir līdz 3721,11 EUR, kas ir 90% no projekta iesniegumā norādītās kopējās summas 4 134,57 EUR. Pagalmu labiekārtošanas būvprojekta izstrādi ar iepirkuma procedūru organizēs ēku apsaimniekotājs SIA “Valmieras Namsaimnieks”.

Līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kvartālu teritorijas labiekārtošanas kompleksu risinājumu veicināšanai tika paredzēts, 2018.gada 22.februāra domes sēdē iestrādājot “Grozījumus Valmieras pilsētas pašvaldības 2012.gada 27.septembra saistošajos noteikumos Nr.130 “Par Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju atjaunošanai”. Grozījumi saistošajos noteikumos izdoti saskaņā ar likumu “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”, kas pieļauj pašvaldības atbalstu dzīvojamās mājas vai dzīvokļu īpašniekiem dzīvojamai mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai.

Plašāka informācija un saistošie noteikumi pieejami Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Dokumenti” – “Saistošie noteikumi” – “Nekustamais īpašums”. Plašāka informācija par projektu pieteikšanu un līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību pieejama Valmieras pilsētas pašvaldībā Lāčplēša ielā 2, 109.kabinetā, kā arī zvanot pa tālruni 64207145.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri