Valmieras Ziņas
makonis
16°C
Vējš: 6 m/s

Izstrādāts Valmieras pils kultūrvides centra mets (2)

Turpinās Valmieras pils kultūrvides centra izveides projekta īstenošana. Šogad iecerēts izstrādāt būvprojektu, līdztekus iesniedzot pieteikumu Eiropas Savienības fondu līdzekļu piesaistīšanai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Jau ziņojām, ka 2015.gadā Valmieras pilsētas pašvaldības dome nolēma īstenot Valmieras pils kultūrvides centra izveides projektu. Tika organizēts metu konkurss, aicinot nozares speciālistus izstrādāt un iesniegt arhitektoniskos risinājumu idejas pils kultūrvides centra ēkas būvniecībai. Kā informēja mērs, par metu konkursa uzvarētāju atzīta personu apvienība: Antons Gonda, Viktors Zarakovskis un Andris Tomsons.

“Plānojot pilsdrupu konservāciju, vēlējāmies ne tikai saglabāt vēsturisko celtni, bet arī radīt ko jaunu un paliekošu nākotnei. Apspriežoties ar kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas ekspertiem, izskatījām dažādus variantus – gan tikai vēsturisko mūru atjaunošanu, gan vēlāko gadsimtu arhitektūras atjaunošanu, bet vienojāmies, ka pilsdrupās ir jātop modernai, 21.gadsimta celtnei,”

skaidroja J.Baiks.

Jau informējām, ka projekta iecere paredz veikt Valmieras pils ziemeļu daļas vēsturisko mūru konservāciju, stiprinājuma sienas izveidi pils ziemeļu pusē, izveidot segtu, caurskatāma materiāla konstrukciju, kas dotu iespēju redzēt vēsturiskos pils mūrus, kā arī nodrošinātu esošo pilsdrupu ziemeļu daļas vizuālu integrāciju jaunizveidotajā ēkā. Tāpat projekta ietvaros plānots veikt pilsdrupu ziemeļrietumu daļas atsegto pagrabu konservāciju – pagrabu tīklojuma virskārtas nostiprināšanu un to daļēju pārklāšanu ar stikla segumu. Vienotā stilā ar Valmieras pils kultūrvides centra ēku nepieciešams izveidot arī arhitektonisko risinājumu vēsturisko Rīgas vārtu akcentēšanai pilsētvidē, rodot tiem oriģinālu māksliniecisko un apgaismojuma risinājumu.

Projekta īstenošanas darba grupa strādā arī pie Valmieras pils kultūrvides centra satura izstrādes. Savukārt līdz 24.februārim Valmieras pilsētas pašvaldības foajē apskatei ir pieejamas uzvarējušā Valmieras pils kultūrvides centra meta skices.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    alsundznieks - 16.02.2017 Atbildēt

    Vizualizācija konkrētajā vēsturiskajā vidē izskatās diezgan baismīgi.

    Sarma - 14.04.2017 Atbildēt

    Pilsdrupas gan varēja konservēt daudz vienkāršākā veidā. Šī nav īstā vieta šādam stikla būrim. Un, ja par to tērēs veselu miljonu EUR, tad jāsaka “prātiņ, nāc mājā!”
    Turpat muzeja teritorijā ir viena no senākajām Valmieras ēkām, t.s. Valteru māja, kura, aiz jaunās muzeja ēkas paslēpusies, prasās pēc restaurācijas. Bet par to laikam nevienam galva nesāp.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai lietojat mobilo lietotni Mana Valmiera?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri