Valmieras Ziņas

Vides pieejamība Valmieras pils kultūrvides centra ēkai

Lasīšanas laiks: 2 min

Turpinās Valmieras pils kultūrvides centra ēkas būvniecības darbi projektā “Kultūra, vēsture un arhitektūra Gaujas un laiku lokos”. Tā mērķis ir saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu un nodrošināt viduslaiku pils mūru apskates pieejamību Valmieras vecpilsētā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša.

Kopš iepriekšējās publikācijas jaunbūvei ir veikta pakāpienu veidņu un stiegrojuma izbūve, plātņu veidņu stiegrojuma izbūve un betonēšana. Pārbūvējamai daļai veikta manteļskursteņa pievadu atjaunošana, skursteņa plaisu aizdare, aploces arkas izbūve zem manteļskursteņa, oļu klājuma izbūve zem metāla lieveņa/terases, griestu konstrukciju demontāža pie lifta telpas un griestu plakņu attīrīšana. Ir atjaunotas arī koka konstrukcijas jeb veikta bojāto elementu nomaiņa un protezēšana, veikta lifta šahtas un inženierkomunikāciju izbūve un terases pamatu atjaunošana.

Labiekārtojamā teritorijā ir demontēts bruģakmens segums un veikta apmaļu demontāža, liekās grunts norakšana un grunts pamatnes blietēšana, kā arī ceļu un laukumu punktu nospraušana. Ir pabeigti jumta hidroizolācijas membrānas ieklāšanas un apdares darbi, kā arī samontētas sadalnes, uzstādīti lifti, gaismekļi un dūmu lūka.

Plānojot jaunās Valmieras pils kultūrvides centra ēkas telpas, viens no galvenajiem uzdevumiem bija tās padarīt apmeklētājiem droši un ērti pieejamas, piemēram, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un apmeklētājiem ratiņkrēslā. Valmieras pils kultūrvides centra ēkā ir izbūvētas uzbrauktuves un nobrauktuves, kā arī izbūvēti divi lifti.

Valmieras pils kultūrvides centra izveidi īsteno Eiropas Savienības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” projekta “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” ietvaros. Projekts paredz Valmieras pils Ziemeļu aizsargmūra un ZR daļas pagrabu atsegto mūru konservāciju, jaunā Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību, pils vides un virtuālās ekspozīcijas izveidi. Projektā paredzēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 1 032 900 EUR apjomā, papildus ieguldot finansējumu no valsts 38 823, 53 EUR un līdzfinansējumu no pašvaldības 155 294,12 EUR.

Fotogalerija ir pieejama šeit.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri