Valmieras Ziņas

Burtnieku novada bērnudārzā “Burtiņš” pieprasījums desmitkārt pārsniedz pieejamo vietu skaitu (2)

Burtnieku novada Valmieras pagastā 2014. gada novembrī sāka darbu jaunuzceltā pirmsskolas izglītības iestāde (PII) “Burtiņš”, kur sākotnēji tika izveidotas 90 vietas, bet šobrīd iestāde ir paplašināta un to apmeklē 185 bērni. Šobrīd rindā uz vietu bērnudārzā gaida 97 Valmieras pagastā deklarētie bērni, 46 citos novada pagastos deklarētie un 42 ārpus Burtnieku novada deklarētie, informē Burtnieku novada pašvaldība.

PII “Burtiņš” vadītāja Vita Lelle skaidroja, ka tuvākajā laikā piebūves veidot nav plānots, līdz ar to jaunus bērnus var uzņemt tikai prom aizgājušo vietā. Maija beigās izlaidums būs vecākās grupiņas bērniem, līdz ar to vietā tiek izveidota grupiņa 2016. gadā dzimušajiem, kurā tiks uzņemti 15 bērni. 2015. gadā dzimušo grupa tiks papildināta ar 6 bērniem. Pārējos gados dzimušajiem iespēja saņemt vietu “Burtiņā” ir tajos gadījumos, ja kāds bērns ir izstājies no iestādes. Vietu piešķiršana noritēs maija otrajā pusē, vecāki no pašvaldības saņems paziņojumus par piešķirto vietu un informāciju par nepieciešamajiem dokumentiem, kas jāiesniedz iestādē. Bērni varēs uzsākt apmeklēt “Burtiņu” ar 28. augustu.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja pašvaldības izglītības pakalpojumu speciāliste Anžela Jurāne – Brēmane, lielajai rindai ir vairāki iemesli. Vecāku vēlmi sūtīt savus bērnus šajā bērnudārzā var skaidrot ar to, ka šī ir jauna pirmsskolas izglītības iestāde, kas nodrošina plašas attīstības iespējas audzēkņiem. Piemēram, bērnudārzā ir savs baseins. Pašvaldības speciāliste atklāja, ka ir novēroti gadījumi, kad vecāki apzināti bērnu deklarē Valmieras pagastā, lai iegūtu iespēju viņu sūtīt bērnudārzā “Burtiņš”, lai gan pārējā ģimene ir deklarēta citā pašvaldībā. 

2016. gada vasarā bērnudārzā “Burtiņš” tika uzsākta jauna prakse – “vasaras bērnudārzs”. Arī šogad plānots nodrošināt iespēju apmeklēt iestādi vasaras mēnešos, bet tikai tiem bērniem, kuri novada pirmsskolas izglītības iestādes jau apmeklējuši mācību gada laikā. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Mamma - 17.02.2017 Atbildēt

  Kāpēc pašvaldība neaizstāv savus patiesos iedzīvotājus un bērnus?!? Parādiet man, kur ir tie 97 bērni Valmieras pagastā?! Valmierā prasa, lai arī vecāks ir deklarēts pilsētā nevis tikai bērns. Un ja deklarēto bērnu skaits ir tik liels, tad, savus iedzīvotājus aizstāvot, var arī kaut vai prasīt, lai visa ģimene ir deklarēta un vēl lielāka priekšrocība, ja arī pieder pagastā mājvieta, jo pretēja gadījumā Valmieras bērni tiek Burtiņā, bet tie bērni, kuri tiešām dzīvo pagastā un ir dzimuši gada beigās, spiesti deklarēties Valmierā, lai bērns vispār tiktu dārziņā, jo pretējā gadījumā pēc 5 gadu sasniegšanas var nākties vadāt uz Rencēniem vai Ēveli. Pašvaldībā tas liekas normāli? Tas ir galīgi negodīgi! Priekš kam tad taisīja to dārziņu? Priekš pilsētas bērniem? Par savējiem jādomā! PAR SAVĒJIEM!!!

   Elīna - 28.02.2017 Atbildēt

   Teikšu godīgi, pēc meitas dzimšanas, pagāja nepilns gads laikam pieteicu Burtiņā, jo pagasta bērns, likās ka loģiski ka vajadzētu būt vietas. Uzrakstīju pat ka dārziņā gribēšu lai viņa iet, kad sasniedz 2 gadu vecumu. Pienāca tā gada augusts – hm….domāju jāuzzvana Burtiņa vadītājai, kad jānoslēdz līgums utt. Kā izrādījās mana meita nav uzņemta. Tajā brīdī, kad pagasta vadītājam uzrakstīju iesniegumu – lūdzot paskaidrojumu kāpēc pagasts nav uzņēmis manu bērnu un vai tiešām visi bērni kuri tika uzņemti ir pagastā deklerējušies. Uzreiz vieta atradās. Mistiski kaut kādi bērni pēkšņi pārdomājuši un izvēlējušies citu bērnudārzu.
   Tā kā tām mammām kurām bērnus neuzņēma un ar bērnu esat deklerējušies pagastā iesaku rakstīt iesniegumu un sūtīt kā ierakstītu vēstuli caur Pastu. Redzēsiet vieta atradīsies.
   Pieminēšu vēl, ka abas ar bērnu arī dzīvojam pagastā (ir
   ipašums) un esam tur deklerētas.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

"Valmieras piens", AS ir Food Union grupas uzņēmums un viens no vadošajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Aicinām pievienoties komandai fasēšanas operatoru (-i). Darba pienākumi Sagatavot taru produkcijas iepildīšanai Pildīt produktu tarā, ievērojot svēršanas precizitāti Sekot fasēšanas iekārtas izmantošanai Veikt sanitārās apstrādes programmu Piedalīties gatavās produkcijas nosūtīšanas procesā Pārvietot smagumus līdz 25 kg Prasības kandidātiem Vidējā vai vidējā speciālā izglītība Vēlama darba pieredze pārtikas ražošanas uzņēmumā Derīga sanitārā grāmatiņa Iespēja strādāt maiņu darbu Mēs piedāvājam Dinamisku un atbildīgu darbu starptautiskā kompānijā Iespēju attīstīties un pilnveidoties profesionāli Sociālās garantijas Stabilu un konkurētspējīgu atalgojumu Papildu informācija: iesniegt CV un pieteikuma vēstuli līdz š.g. 24. janvārim uz e-pasta adresi: sannija.novika@foodunion.com. Sazināsimies ar kandidātiem , kuri atbilst norādītām prasībām . Darba uzsākšana nekavējoties. Profesija: KOMPLEKTĒTĀJS (IESAIŅOTĀJS) Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-01-24 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri