Valmieras Ziņas
makonis
15°C
Vējš: 6 m/s

Skauti un gaidas no dažādām pasaules valstīm pulcējas Baltijas saietā

No 14. līdz 19. jūlijam Igaunijā Tagametsā – tradicionālajā Igaunijas skautu un gaidu parkā, norisinās Baltijas olimpiskā skautu un gaidu džamboreja (saiets), kur pulcējas vairāk nekā 600 skautu un gaidu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ungārijas, Somijas, Zviedrijas, kā arī no Honkongas, Austrijas un Beļģijas, informē Līna Lauberte, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas komunikācijas nozares pārstāve.

Šī jau ir trešā Baltijas džamboreja, iepriekšējās ir norisinājušās Lietuvā 2010.gadā un Latvijā 2006.gadā. Džmborejas tēma ir Antīkās Olimpiskās spēles. Nedēļu garajā programmā, kurā piedalās bērni vecumā no 12 gadiem, ietverta arī Baltijas tautu folklora un tās iedzīvotāju paražas.

Nometni organizē gandrīz 100 brīvprātīgie, kuri vairāk nekā gadu ir to plānojuši. Dalībnieki var izbaudīt tradicionālos skautu un gaidu ugunskuru vakarus, mācīties darot un iepazīties ar skautiem un gaidām no citām valstīm.

No Latvijas uz Igauniju šogad ir devušies gandrīz 73 dalībnieki no Rīgas, Valmieras, Kocēniem, Ogres, Ķeguma, Tukuma un Dobeles.

“Šī ir brīnišķīga iespēja bērniem un jauniešiem iepazīt tuvākās kultūras, nedēļas garumā dzīvojot kopā, mācoties, daloties un priecājoties. Esam lepni, ka šī tradīcija aizsākās tieši Latvijā un ceru, ka tā turpināsies, dodot jauniešiem iespēju starpkultūru un līderības prasmju attīstībai,”

stāsta Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas starptautiskā sakarniece, Baltijas džamborejas idejas autore Agnija Jansone.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta patstāvību, vajadzību izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir ap 800 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM un WAGGGS dalīborganizācija. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina jaunā centra apļa izbraukšanas shēma?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Izglītības pakalpojumu speciālistu (-i) (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: • Augstākā izglītība; • pieredze pedagoga, lietveža vai grāmatveža darbā; • pieredze izglītības darbu vadīšanā, koordinēšanā iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; • pārzināt valsts izglītības sistēmu un pedagogu darbību reglamentējošus dokumentus; • elastība, precizitāte, atbildības sajūta; • darbs ar Microsoft Office programmām labā lietotāja līmenī; • labas latviešu valodas zināšanas; • labas komunikācijas un sadarbības prasmes; • ļoti labas analītiskās un laika plānošanas prasmes; • spēja orientēties LR normatīvajos aktos. Galvenie pienākumi: • Koordinēt ar izglītību saistīto jautājumu risināšanu pašvaldībā, t.sk. izglītības iestāžu kultūras un sporta pasākumi, ar izglītību saistītu attīstības projektu realizācija, skolu padomes, līgumu sagatavošana par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, skolu pedagogu tarifikācijas, izglītojamo uzskaite u.c.; • Plānot un pārraudzīt struktūrvienības “izglītības papildpakalpojumi” budžetu; • Savas kompetences ietvaros sagatavot informāciju un lēmumprojektus iesniegšanai pašvaldības pastāvīgajās komitejās un komisijās; • Skolēnu nodarbinātības vasarā pašvaldībā un tās struktūrvienībās koordinēšana; • Organizēt transporta abonementu biļešu iegādi/izlietojumu; • Sadarboties ar Izglītības pārvaldi deleģēto funkciju ietvaros. Motivētu pieteikuma vēstuli un CV, vēlams ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām, iesūtīt līdz 2017.gada 6. oktobrim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, LV-4219; pa faksu 64238257, vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 29388422.

Mūsu partneri