Valmieras Ziņas

Ekonomikas ministrs viesojas Smiltenes tehnikumā

“Šobrīd valdība iedarbinājusi diezgan lielas finanšu programmas, lai palīdzētu pieaugušajiem apgūt zināšanas, kas nepieciešamas, mainoties darba tirgus raksturam,” aizvadītās nedēļas nogalē, viesojoties Smiltenes tehnikumā, teica ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Ministrs iepazinās ar pieaugušo apmācību Smiltenes tehnikuma mācību korpusā “ceļiniekiem”, apmeklēja simulatoru klasi un skolas veterināro mācību klīniku. Tehnikuma mācību restorānā notika diskusija ar Smiltenes novada pašvaldības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem un uzņēmējiem par aktuālākajām norisēm, kas ietekmē mūsu valsts ekonomiku un iespējamām nākotnes prognozēm.

“Daudzām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm šobrīd ir ļoti laba infrastruktūra,” atzina Arvils Ašeradens. “Tagad tikai jādomā, kā izveidot akadēmiski korektas mācību programmas, uz kurām novirzīt valdības finansējumu. Lai palīdzētu cilvēkiem pārcelties no profesijām, kas darba tirgū vairs nav pieprasītas, uz perspektīvām profesijām. Pirms tehnikuma apmeklējām – SIA “Artex Latvia”. Prieks, ka Latvijā ir šādi plaukstoši uzņēmumi! “Artex Latvia” pārstāvji atzina, ka ļoti priecātos, ja cilvēki tehnikumā varētu apgūt šūšanas pamatus un pēc tam strādāt viņu uzņēmumā. Redzu, ka tehnikums var nodrošināt arī kvalitatīvu pieaugušo apmācību ceļu būves jomā. Smiltene jau izsenis bijusi tāda kā ceļu būves karaliste!”

Ministrs klātesošos iepazīstināja ar prezentāciju par Latvijas tautsaimniecības galvenajām attīstības tendencēm un izaicinājumiem. Tika spriests, kā veidot labāku sadarbību starp izglītības iestādēm ar uzņēmējiem, lai samazinātu konfliktu, ko veido neatbilstība starp darbaspēka pieprasījumu un piedāvājumu.

“Pētījumi vēsta, ka trešā daļa jauniešu, kas pabeidz vidusskolu, nespēj tikt augstskolā. Viņi arī ir tie, kas masveidā emigrē uz citām valstīm labākas dzīves meklējumos,” informēja Arvils Ašeradens. “Taču pavisam cita situācija novērojama profesionālās izglītības kompetences centros (PIKC). Daudzi to absolventi turpina mācības augstskolā un vairākums jauniešu pēc skolas beigšanas sešu mēnešu laikā ir atraduši darbu savās izvēlētajās specialitātēs. Tas tikai apliecina, ka PIKC izstrādātas ļoti labas mācību programmas un daudziem jauniešiem pēc pamatskolas beigšanas produktīvāk būtu doties uz kādu no tehnikumiem.

Šobrīd valstij lielākais izaicinājums ir pārkvalificēt un integrēt darba tirgū cilvēkus ar minimālām izredzēm atrast darbu viņu šobrīd izraudzītajā profesijā. Darīsim visu iespējamo, lai palīdzētu šiem cilvēkiem un nodrošinātu darba tirgus prasībām atbilstošu izglītības piedāvājumu. Vislielākais speciālistu pārpalikums prognozējams humanitārajā jomā.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri