Valmieras Ziņas
makonis
15°C
Vējš: 6 m/s

Vairāk nekā 50 jaunieši dosies ekspedīcijā pa Gauju

No 14.jūlija līdz 1.augustam vairāk nekā 50 jaunieši – skauti, gaidas un citi interesenti – izaicinās sevi un dosies ekspedīcijā “Gauja Aa”, ar mērķi nobraukt ar laivu no Gaujas sākuma līdz pat pašai upes ietecei jūrā, portāli “Valmieras Ziņas” informēja ekspedīcijas vadītājs Mārtiņš Bakmanis.

Pēc viņa teiktā, attālumu paredzēts pieveikt stafetes veidā, daloties četrās komandās, katrai vidēji veicot 120 kilometrus.

Ceļojošās nometnes – ekspedīcijas “Gauja Aa” pamatā ir ideja popularizēt aktīvu dzīvesveidu un piedzīvojumus dabā kā alternatīvu neveselīgam un pasīvam dzīvesveidam, tādēļ ekspedīcijā piedalīsies gan tie, kuriem šis būs pats pirmais laivu brauciens dzīvē, gan pieredzējuši jaunieši, tādā veidā mācoties vienam no otra un daloties pieredzē. Ekspedīcijas nosaukumā simboliski parādīts arī Gaujas senais vārds – Aa, uzsverot, ka

Gauja, kaut šķietami zaudējusi savu nozīmi kā tirdzniecības ceļš, mūsdienās ir lieliska vieta, kur izbaudīt neskartu dabu un redzēt unikālas kultūrvēsturiskās un dabas vērtības,

norādīja M.Bakmanis.

Ekspedīcijas “Gauja Aa” posmā Valmiera – Sigulda, kas notiks no 28.jūlija līdz 30.jūlijam, būs iespēja pievienoties jebkuram jaunietim vecumā no 14 līdz 20 gadiem. Vairāk informācijas par šo posmu iespējams atrast biedrības “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” mājaslapā www.skauti.lv.

“Svarīgākais ir sekot mērķim – šoreiz sev to esam nosprauduši ne mazāk izaicinošu kā pagājušajā vasarā, kad nogājām visu Latvijas jūras piekrasti.

Šogad noairēsim garāko upi Latvijas teritorijā. Personīgo un lielu kopīgo mērķu sasniegšana attīsta raksturu un pilnveido personības.

Ekspedīcijas lielākais brauciens ir gaidāms posmā Valmiera – Sigulda, kad vienlaicīgi uz ūdens būs vairāk nekā 25 laivas,” sacīja M.Bakmanis.

Pēc viņa teiktā, nometne – ekspedīcija ir notiek sociālā projekta “Es zinu, Tu to vari!” sastāvdaļa. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta laikā no jūlija līdz augustam notiks vairāk nekā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas.  

Nometni “Gauja Aa” organizē Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Izglītības pakalpojumu speciālistu (-i) (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: • Augstākā izglītība; • pieredze pedagoga, lietveža vai grāmatveža darbā; • pieredze izglītības darbu vadīšanā, koordinēšanā iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; • pārzināt valsts izglītības sistēmu un pedagogu darbību reglamentējošus dokumentus; • elastība, precizitāte, atbildības sajūta; • darbs ar Microsoft Office programmām labā lietotāja līmenī; • labas latviešu valodas zināšanas; • labas komunikācijas un sadarbības prasmes; • ļoti labas analītiskās un laika plānošanas prasmes; • spēja orientēties LR normatīvajos aktos. Galvenie pienākumi: • Koordinēt ar izglītību saistīto jautājumu risināšanu pašvaldībā, t.sk. izglītības iestāžu kultūras un sporta pasākumi, ar izglītību saistītu attīstības projektu realizācija, skolu padomes, līgumu sagatavošana par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, skolu pedagogu tarifikācijas, izglītojamo uzskaite u.c.; • Plānot un pārraudzīt struktūrvienības “izglītības papildpakalpojumi” budžetu; • Savas kompetences ietvaros sagatavot informāciju un lēmumprojektus iesniegšanai pašvaldības pastāvīgajās komitejās un komisijās; • Skolēnu nodarbinātības vasarā pašvaldībā un tās struktūrvienībās koordinēšana; • Organizēt transporta abonementu biļešu iegādi/izlietojumu; • Sadarboties ar Izglītības pārvaldi deleģēto funkciju ietvaros. Motivētu pieteikuma vēstuli un CV, vēlams ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām, iesūtīt līdz 2017.gada 6. oktobrim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, LV-4219; pa faksu 64238257, vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 29388422.

Mūsu partneri