Valmieras Ziņas

Latvijas apdrošināšanas tirgus dati par 2023. gadu

Lasīšanas laiks: 3 min

Šis pārskats sniedz ieskatu par Latvijas apdrošināšanas tirgus dinamiku 2023. gada 4 ceturkšņos, koncentrējoties uz parakstītajām prēmijām un izmaksātajām atlīdzībām dažādos apdrošināšanas segmentos. Tiek analizēti dati no vairākām apdrošināšanas kompānijām, kas darbojas Latvijas tirgū.

Analizētie dati aptver gan vietējās, gan ārvalstu apdrošināšanas kompānijas, kas ietver triju Latvijā reģistrētu riska apdrošinātāju – Balta, Baltijas Apdrošināšanas Nams un BTA Baltic – darbības rezultātus. Papildus šiem ir iekļauti arī piecu ārvalstu riska apdrošinātāju filiāļu – Compensa, ERGO, Gjensidige, If Apdrošināšana, Swedbank P&C – dati, kā arī divu dzīvības apdrošinātāju – CBL Life un SEB Life and Pension Baltic SE – un četru ārvalstu dzīvības apdrošinātāju filiāļu – Compensa Life, ERGO Life, SB draudimas, Swedbank Life – sniegumi.

Tirgus dati no laa.lv

 • Veselības apdrošināšana piedzīvojusi parakstīto prēmiju pieaugumu par 19.8% salīdzinot ar iepriekšējo gadu, sasniedzot 154,933,802 eiro, savukārt izmaksātās atlīdzības palielinājušās par 11.6% līdz 108,452,201 eiro.
 • Sauszemes transporta apdrošināšana (KASKO) rādītāji arī ar pieaugumu 13.2% parakstītajās prēmijās, kas ir 125,015,955 eiro, un 6.1% pieaugumu izmaksātajās atlīdzībās, kas sasniedza 83,320,278 eiro.
 • Īpašuma apdrošināšanā ir vērojams 11.7% pieaugums parakstītajās prēmijās līdz 120,948,243 eiro un ievērojams 41.9% pieaugums pret 2022. gadu izmaksātajās atlīdzībās, sasniedzot 80,616,675 eiro.
 • Sauszemes transportlīdzekļu civiltiesiskā apdrošināšana, ieskaitot OCTA, ir pieredzējusi 9.7% pieaugumu parakstītajās prēmijās – 116,914,695 eiro, un 5.5% pieaugumu izmaksātajās atlīdzībās, kas ir 64,612,319 eiro.
 • Dzīvības apdrošināšana piedzīvojusi nozīmīgu kritumu gan parakstītajās prēmijās par -19.7% (116,773,554 eiro), gan izmaksātajās atlīdzībās par -14.7% (96,206,452 eiro).
 • Ceļojumu apdrošināšana ir uzrādījusi parakstīto prēmiju pieaugumu par 13.4% līdz 17,334,518 eiro un izmaksātajās atlīdzībās pieaugumu par 4.6% līdz 5,414,060 eiro.
 • Nelaimes gadījumu apdrošināšana parāda 12.5% pieaugumu parakstītajās prēmijās līdz 17,219,603 eiro un 3.3% pieaugumu izmaksātajās atlīdzībās līdz 6,405,974 eiro.
 • Dažādu finansiālo zaudējumu risku apdrošināšana ir uzrādījuši lielāko parakstīto prēmiju pieaugumu (43.3%) līdz 5,973,398 eiro, bet izmaksātajās atlīdzībās ir novērojams kritums par -18.8% līdz 2,233,123 eiro.
 • Kravu apdrošināšana ir saglabājusi gandrīz nemainīgas parakstītās prēmijas ar nelielu kritumu par -0.2% (3,156,098 eiro), bet izmaksātajās atlīdzībās ir vērojams 44.0% pieaugums līdz 1,118,571 eiro.
 • Dzelzceļa apdrošināšana ir pieredzējusi strauju parakstīto prēmiju pieaugumu par 196% līdz 558,325 eiro, bet izmaksātajās atlīdzībās ir kritums par -78% līdz 12,050 eiro.
 • Kuģu apdrošināšana piedzīvojusi 53.1% samazinājumu parakstītajās prēmijās līdz 435,396 eiro, bet izmaksātajās atlīdzībās ir pieaugums par 66.8% līdz 1,550,539 eiro.
 • Kredītu apdrošināšana ir samazinājusi parakstītās prēmijas par -24.9% līdz 334,250 eiro un izmaksātās atlīdzības par -93.3% līdz tikai 10,866 eiro.

Veselības apdrošināšanai ir vislielākais tirgus īpatsvars ar 21.7% parakstītajām prēmijām, bet pieaugums ir 19.8%. Izmaksātās atlīdzības ir arī visaugstākās no visiem apdrošināšanas veidiem. Sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšanas segmentā KASKO un OCTA abi veidi kopā pārvalda 33.9% tirgus. KASKO segmentā redzam zemāku izmaiņu pret iepriekšējo gadu salīdzinājumā ar OCTA. Īpašums – stabilas parakstītās prēmijas ar 16.9% no tirgus, bet lielākās izmaiņas atlīdzību izmaksās, kurām ir 41.9% pieaugums. Ceļojumu un nelaimes gadījumu apdrošināšana – abos šajos segmentos ir vērojams izteikts procentuālais pieaugums gan parakstītajās prēmijās, gan izmaksātajās atlīdzībās.

Šie dati ilustrē dažādus tirgus trendus un to, kā atsevišķi apdrošināšanas veidi reaģē uz tirgus dinamiku. Pārskatītā informācija ļauj novērtēt, kā dažādi apdrošināšanas veidi ir attīstījušies laika gaitā, izceļot nozares, kurās ir vērojams prēmiju pieaugums vai kritums, kā arī to, kā mainījušās izmaksātās atlīdzības. Tas nodrošina vērtīgu perspektīvu par nozares tendencēm un spēku samēru starp dažādiem apdrošināšanas veidiem.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri