Valmieras Ziņas

Foto reportāža: Kad Gauja iziet no krastiem

Lasīšanas laiks: 2 min

Pēdējā nedēļā Gauja, Valmieras centrālā iela, kļuvusi daudz platāka un varenāka, pamatīgās sniega kupenas un lietus ūdeņi pārvērtušies spēcīgā straumē, un Gauja izgājusi no rāmjiem. Vairāki valmieriešu iecienīti pastaigu celiņi nonāk strupceļā, jo taka beidzas ūdenī, tāpēc jāmeklē apkārtceļi. Daudzi cilvēki speciāli dodas uz Gauju, lai domās un atmiņās salīdzinātu šī gada ūdens līmeni ar iepriekšējiem gadiem. Jāteic, ka viss mainās ne tikai pa nedēļām un dienām, bet pat pa stundām, un līmenis vēl turpinās celties.

Skaidrs, ka Gauja arī šajā pavasarī būs pagrauzusi upes krastus, tāpat skaidrs, ka pilsētai būs nepieciešams atjaunot soliņus un tiltiņus. Ja Rātsupītes tiltiņu pie Valterkalniņa vēl var saskatīt, tad mazais tiltiņš pie Dzelzīša ir pazudis nebūtībā. Abās pusēs Gaujai ūdenī skalojas arī Valmieras Mākslas dienu soliņi. Uz dažiem pasēdēt vēl varētu, bet kājas gan būtu lielā ūdens vannā… Par skaistu baseinu (žēl, ka ne ar termālo ūdeni) pārvērtusies apaļā skatu terase Sajūtu parkā, tāpat izmainījušās Kazu krāces. No krācēm vairs nav ne miņas, arī betona bluķi vairs tikko nojaušami. Daudzi dodas apskatīt arī Daliņu pludmali. Košā mājiņa šogad paliks sausumā vai, ūdens līmenim pakāpjoties, arī šī ēka applūdīs?

Klusākos un mierīgākos ielokos var novērot pīļu pārīšus. Vietās, kur straume nav tik liela, veidojas sanesto koku sastrēgumi un diemžēl arī plastmasas pudeles un citi atkritumi, ko cilvēki atstājuši Gaujas krastos…

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri