Valmieras Ziņas

Uzzini, vai patēriņa kredīts ir piemērots Tavu plānu piepildīšanai!

Lai finansētu dažādas dzīves ieceres, ne vienmēr pietiek ar esošajiem iekrājumiem. Mēdz gadīties arī situācijas, kas prasa neatliekamu risinājumu, un iekrājumu veidošanai vienkārši neatliek laika. Šajos gadījumos aizņemšanās ir viena no efektīvākajām stratēģijām, jo patēriņa kredīts sniedz iespēju bez liekas kavēšanas iegūt savā rīcībā trūkstošo summu. Taču kā noteikt, ka aizdevums patiešām ir piemērots Tavai situācijai, ka tas neradīs sarežģījumus un palīdzēs veiksmīgi sasniegt ieplānotos mērķus? Uzzini par to šajā rakstā un iepazīsties tuvāk ar patēriņa kredītu nozari!

Patēriņa kredīts – ilgtermiņa aizdevums dažādiem mērķiem

Patēriņa kredīts ir pieejams gan bankās, gan pie nebanku kredītdevējiem. Katram kreditoram ir savi aizdevuma izmantošanas nosacījumi, procentu likme, aizdevuma maksimālais kredītlimits un atmaksas termiņš, taču visiem patēriņa kredītiem ir kaut kas kopīgs:

 • tas ir ilgtermiņa aizdevums, kas tiek atmaksāts pakāpeniski;
 • par kredītlimita izmantošanu jāmaksā noteiktā procentu likme;
 • kopējā atmaksas summa tiek sadalīta ikmēneša maksājumos.

Patēriņa kredīts ir pieejams ar elastīgākiem nosacījumiem, nekā cits pieprasīts aizdevumu veids, ātrais kredīts. Ātrais kredīts parasti jāatmaksā jau no nākamās algas, bet minimālais atmaksas termiņš ir tikai 7-10 dienas. Ātrā aizdevuma kredītlimits nepārsniedz dažus simtus eiro, tāpēc tam galvenokārt piesakās, lai tiktu galā ar nelieliem ikdienas sarežģījumiem.

Savukārt patēriņa kredīts tiek izsniegts ilgtermiņā, un pieejamais kredītlimits ir daudz lielāks nekā ātro kredītu gadījumā. Pateicoties tam, šis aizdevums ir piemērots ikdienas tēriņiem un lieliem dzīves plāniem, piemēram:

 • mājokļa remontam. Gan kosmētiskais remonts, gan nopietna mājokļa pārbūve ir saistīti ar nopietniem tēriņiem, un patēriņa kredīts ļauj segt visas izmaksas, izvairoties no remonta dīkstāves;
 • ceļojumam. Patēriņa kredīts var būt parocīgs rūpīgi saplānota brauciena finansēšanai;
 • medicīniskajām izmaksām: operācijai, rehabilitācijai, medikamentu iegādei u.tml.

Reizēm patēriņa kredīts ir izmantojams arī neparedzētās ikdienas situācijās. Ja vajadzīgā summa ir samērā neliela, bet Tu neesi gatavs atmaksāt kredītu pilnā apjomā jau nākamajā mēnesī, apsver iespēju aizņemties ilgtermiņā. Kredīta atmaksas termiņš ir būtisks ikvienam aizņēmējam, tāpēc turpini lasīt, lai uzzinātu vairāk par patēriņa kredīta atmaksu!

Aizdevums, ko vari pielāgot savai situācijai

Patēriņa kredīta kopējā atmaksas summa sastāv no aizdevuma pamatsummas un komisijas par aizdevuma izmantošanu jeb procentu likmes. Tā kā patēriņa kredīts tiek izsniegts ilgtermiņā, un aizdevuma summa ir samērā liela, tas nav pieejams ar 100% atlaidi komisijas maksai. Līdz ar to, kopējās kredīta izmaksas ir lielākas nekā ātrā kredīta gadījumā, taču aizņēmējs var vieglāk pielāgot kredīta termiņu savām finanšu iespējām. Pateicoties elastīgai kredīta atmaksai, aizņēmējam ir pieejami dažādi kredīta atmaksas termiņi:

 • daži mēneši;
 • pusgads;
 • gads vai pat vai vairāk.

Ikmēneša maksājuma apjomu ir viegli aprēķināt vēl pirms kredītpieteikuma nosūtīšanas. Šim nolūkam kalpo kredīta kalkulators, kas atrodas aizdevēja mājaslapā. Patēriņa kredīta kalkulatorā Tu vari atzīmēt gan vēlamo aizdevuma summu, gan piemēroto atmaksas termiņu, un paskatīties, cik liels kredīta maksājums būs jāveic ik mēnesi. Maksājuma apjomu ietekmē gan izvēlētais termiņš, gan procentu likmes apjoms.

Patēriņa kredīts privātpersonām ir pieejams divos variantos:

 • ar fiksētu procentu likmi. To parasti piedāvā nebanku kredītdevēji. Fiksēta procentu likme ļauj aizņēmējam vēl pirms pieteikuma nosūtīšanas noskaidrot kopējo kredīta summu un ikmēneša maksājumu apjomu. Ja potenciālas kredīta izmaksas ir adekvātas aizņēmēja ienākumu līmenim, aizdevumu var noformēt mazāk nekā pusstundas laikā, jo kredīts ar fiksētu procentu likmi ir standartizēts;
 • ar individuāli noteikto procentu likmi. Galvenokārt pieejams bankās, jo banka nosaka aizdevuma procentu likmi, atkarībā no aizņēmēja kredītvēstures, maksātspējas un iepriekšējās sadarbības ar kredītiestādi. Piemēram, pastāvīgajiem bankas klientiem var tikt piedāvāts patēriņa kredīts ar zemāku procentu likmi. Šāds aizdevums var būt izdevīgāks, taču individualizēta kredīta noformēšana aizņem vairāk laika, un aizņēmējs nevar aprēķināt kredīta kopējās izmaksas pirms pieteikšanās.

Lai patēriņa kredīts sagādātu tikai pozitīvu pieredzi, pirms pieteikšanās jāapdomā ne tikai atmaksas termiņš, bet arī kredīta summa. Kā objektīvi izvērtēt savu maksātspēju? Kā kreditors nosaka klientam pieejamo kredītlimitu? Uzzini par to raksta otrajā daļā!

Avots: pixabay.com

Atbildīga aizņemšanās & kreditēšana

Noformējot patēriņa kredītu, ikviens aizņēmējs uzņemas nopietnas saistības, kas jāievēro visa kredītlīguma darbības laikā. Lai kredīta izmaksas nekaitētu ģimenes budžetam, pirms pieteikšanās aizdevumam Tev jāizvērtē sava maksātspēja. Pajautā sev, vai:

 • Tev ir stabili ienākumi, piemēram, darba alga, pensija, ienākumi no nekustamā īpašuma izīrēšanas u.tml.?
 • pēc regulāriem ikmēneša tēriņiem Tavā rīcībā ir pietiekami liela summa, ar kuras palīdzību var atmaksāt kredītu?

Ja esi atbildējis apstiprinoši uz visiem jautājumiem, vari apsvērt iespēju izmantot patēriņa kredītu. Taču ņem vērā, ka atvieglota pieteikšanās kārtība nenozīmē atvieglotus kredīta piešķiršanas nosacījumus. Uzticams aizdevējs rūpīgi izskata katru kredīta pieteikumu, lai novērstu kredīta riskus gan sev, gan potenciālam klientam.

Mērķis: minimizēt kredīta riskus

Saņemot kredītpieteikumu, aizdevējs pārbauda iesniegto datu patiesumu un nosaka, vai potenciālam klientam var piešķirt aizdevumu. Lūk, kā tas notiek:

 • aizdevējs izmanto valsts un privātās datubāzes, lai noskaidrotu klienta kredītvēstures statusu;
 • kredītu speciālists pārbauda, vai prasītā kredīta summa ir adekvāta klienta maksātspējai.

Gandrīz vienmēr kredītpieteikumā jānorāda esošo parādsaistību apjoms un ikmēneša izdevumu līmenis. Ja aizdevējs konstatē, ka jauns patēriņa kredīts var radīt riskus aizņēmēja finanšu situācijai, aizdevums var tikt atteikts. Atsevišķos gadījumos kreditors var piedāvāt mazāku aizdevumu, tāpēc ņem to vērā, ja Tev jau ir noformēti vairāki kredīti. Atceries, ka patēriņa kredīts privātpersonām nav paredzēts esošo parādu atmaksai un ar tā palīdzību nevar atrisināt hronisko naudas trūkumu!

Ja Tava finanšu situācija ir labvēlīga patēriņa kredītam, pienācis laiks noskaidrot, kur aizdevums pieejams ar draudzīgākajiem nosacījumiem. Plašajā kredītu klāstā vērts pievērst uzmanību VIA SMS piedāvājumam. Kas padara šo aizdevēju par vienu no līderiem privātpersonu kreditēšanā Latvijā?

Patēriņa kredīts līdz 1500 eiro internetā

Nebanku aizdevējs VIA SMS piedāvā dažādus kredītu veidus, tostarp patēriņa kredītu. Kredītlimita robežas ir no 300 līdz 1500 eiro, bet aizdevuma atmaksas termiņš – no 3 līdz 12 mēnešiem. Patēriņa kredīts privātpersonām ir pieejams internetā, tāpēc pieteikšanās process aizņem mazāk nekā pusstundu. Lai saņemtu VIA SMS aizdevumu, Tev jābūt:

 • Latvijas pilsonim vai pastāvīgajam iedzīvotājam;
 • vecumā no 20 līdz 70 gadiem;
 • bez kavētām parādsaistībām citās kredītiestādēs;
 • ar pietiekamu maksātspēju un regulāriem ienākumiem.

VIA SMS patēriņa kredīta procentu likme ir 7.5% mēnesī no atlikušās kredīta vērtības, tāpēc ik mēnesi kredīta maksājums samazinās. Aizdevumu iespējams atmaksāt jebkurā bankas filiālē, internetbankā, “Latvijas Pasts” nodaļā, kā arī WebMoney maksājumu terminālā.

Ja uzskati, ka patēriņa kredīts var būt Tev noderīgs, apmeklē VIA SMS mājaslapu, un uzzini vairāk par aizdevuma nosacījumiem! Ievēro atbildīgas aizņemšanās noteikumus un izmanto kredītu apdomātiem un svarīgiem tēriņiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kādus ierobežojumus jāievieš Valmieras centra stāvlaukumos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri