Valmieras Ziņas
makonis
3°C
Vējš: 8 m/s

Mobilie telefoni – kādas 10 lietotnes nepieciešamas katram?

Neatņemama dzīves skrējiena sastāvdaļa – mobilie telefoni, kas pēdējās desmitgades laikā ir kļuvuši par ierīcēm, ar kurām var paveikt teju visu, sākot no gulaša receptes atrašanas līdz pat navigācijas norādījumiem un augstas izšķirtspējas fotoattēlu uzņemšanai. Vēl tikai pāris mēneši, un mobilie telefoni aizstās arī maksājumu karti. Kādas ir 10 noderīgākās lietotnes, kas padarīs viedtālruni par labāko ikdienas palīgu pat tiem, kas ar tehnoloģijām ir uz jūs? Izpētām kopā!

Waze

Vien retais nebūs dzirdējis par šo aplikāciju. Tā lieliski noder ne tikai autovadītājiem, bet arī kājāmgājējiem un riteņbraucējiem. Latvijā šai lietotnei ir īpaši liels lietotāju skaits (proporcionāli Latvijā ir vairāk weizeru nekā jebkurā pasaules valstī), kas padara lietotni īpaši vērtīgu – paši lietotāji tiešsaistē atjauno informāciju par ceļu policijas atrašanās vietu, bīstamām situācijām un citiem ceļa apstākļiem. Autovadītājiem tā ir lieliska iespēja nepieciešamības gadījumā sazināties ar citiem, kuriem, piemēram, gadījusies laime stāvēt tajā pašā sastrēgumā.

Keep

Google lietotne, kas iecerēta kā piezīmju blociņš. To var atvērt gan no datora, gan viedtālruņa, kas dzīvi padara īpaši ērtu. Atradi lielisku recepti, sērfojot tīmeklī? Ieraksti sastāvdaļas lietotnē Keep, kopīgo sarakstu ar kādu no ģimenes un palūdz visu nopirkt, kā arī – tiešsaistē varēsi redzēt, kad sarakstā tiek atzīmēti grozā ieliktie produkti. Tas ir ne tikai izklaidējoši, bet patiešām ērti.

Elektrum

Nodod elektrības rādītājus, stāvot turpat pie skaitītāja – lietotne piedāvā arī iebūvētu lukturīti, lai vari uzspīdināt gaismu un labāk saskatīt mazos skaitītāja cipariņus. Turpat vari arī redzēt maksājumu dinamiku, pieteikt bojājumus un paveikt citas darbības.

Flashlight

Kabatas lukturītis. Bezmaksas versija nāk komplektā ar reklāmām. Ja tās kaitina, vari arī iegādāties premium versiju. Lukturītis darbojas pavisam vienkārši – ja nepieciešama gaisma, vienkārši ieslēdz lukturīti, un mobilais telefons kļūs par gaismas avotu. Lai gan lukturīti iespējams palaist arī ar tālruņa palīdzību, Flashlight ļauj regulēt gaismas intensitāti.

Banku lietotnes

Katra sevi cienoša banka piedāvā arī mobilo lietotni, kurā ērti var apskatīt konta atlikumu un veikt citas vienkāršas darbības, piemēram, noskaidrot, kur atrodas tuvākais bankomāts. Swedbank parādīs konta atlikumu, ja sakratīsi savu mobilo telefonu.

WomanLog

Viena no daudzām līdzīgām lietotnēm, kas paredzēta sieviešu mēneša kalendāra izveidei. Paradoksāli, bet šī lietotne ir populāra arī vīriešu vidū, kuri seko līdzi savu draudzeņu ciklam, lai zinātu, kad tuvojas brīdis, kad glābt var tikai šokolāde, romantiska filma un plīša lācītis.

Meteoblue

Viena no precīzākajām laikapstākļu prognozēšanas lietotnēm, kas rāda atjauninājumus pa stundām konkrētās pilsētās. Ja interesē, kāds laiks trijos pēcpusdienā gaidāms Saldū, tad skatīšanās pa logu Alūksnē nederēs, toties Meteoblue laikapstākļus zinās visai precīzi.

Foto: Shutterstock.com

 E-talons reader

Izmantojot NFC tehnoloģiju, ar šīs lietotnes palīdzību mobilie telefoni spēj nolasīt e-talonu un pavēstīt, cik braucienu tajā ir atlicis. Izcili ērti un noderīgi!

QR code reader

QR kodu lasītājs. Tā kā QR kodos pārsvarā ir ieslēptas tīmekļa adreses, tālruņu numuri vai e-pasta adreses, ar šo lietotni tie vairs nav nekādi noslēpumi – vari vienkārši noskenēt kodu un atvērt piedāvāto tīmekļvietni.

Fabula

Virtuālā bibliotēka. Par nieka 7 eiro mēnesī ikviens var lasīt neierobežoti daudz grāmatu, kas pielāgotas īpašā formātā – izcili noderīgi, ja jādodas tālā ceļā. Īpašo e-grāmatu cienītāji gan min, ka mobilie telefoni vai planšetdatori lasīšanai nav tik ērti kā, piemēram, Kindle, bet, ja e-lasītāju iegādāties negrasies, tad tas ir lielisks kompromiss – nav jānes līdzi 500 lappušu bieza izklaide analogā formātā, un tajā pašā laikā nav arī jāpērk vēl viena ierīce.

Foto: Shutterstock.com

Tās ne tuvu nav visas lietotnes, ko vari izvēlēties, jo teju it visam, ko vien iespējams iedomāties, ir izveidota arī īpaša lietotne, kas palīdz paveikt plānoto. Vēlies kontrolēt finanses? Ir pieejamas neskaitāmas budžeta plānošanas lietotnes. Vēlies uzlabot fizisko formu? Atliek tikai izvēlēties no ēdienkartes plānošanas aplikācijām, kas ir pieejamas lielā skaitā. Vēlies uzzināt, cik soļus dienā pieveic? Arī tam ir lietotne! Mobilie telefoni mūsdienās spēj paveikt teju jebko..

Virtuālais nams

Arvien intensīvāk attīstās arī gudrās mājas tehnoloģijas. Jau tagad modernas gāzes apkures iekārtas ir aprīkotas ar mobilās tālvadības iespējām, lai, dodoties ceļā no darba uz mājām, varētu ieslēgt apkuri un ierasties jau siltās mājās, savukārt dodoties prom uz darbu, atkal izslēgt, lai lieki netērētu resursus.

Ja arī Tu vēlies sekot līdzi mūsdienu tehnoloģiju jaunumiem, kas padara dzīvi ne tikai ērtāku, bet arī aizraujošāku, izvēlies sev mobilo telefonu, kas spēs to visu paveikt. Mobilie telefoni var noderēt simtos veidu, tādēļ nekavējies un izbaudi – ielūkojies Xnet.lv piedāvājumā jau tūlīt!

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā RADIOLOGA ASISTENTU/ RADIOGRĀFERU DIAGNOSTISKĀS RADIOLOĢIJAS NODAĻĀ Galvenie amata pienākumi: · Sadarbībā ar ārstu radiologu vai patstāvīgi veikt diagnostiskās radioloģijas izmeklējumus; · Veikt pacientu aprūpi diagnostiskajā radioloģijā; Ievērot un nodrošināt radiācijas drošību un aizsardzību; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: Pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība kvalifikācijā – radiologa asistents vai bakalaura grāds radioloģijā - radiogrāfera kvalifikācijā; reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reāģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas un maiņu darbs, summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atlagojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vecākā radiogrāfera Agneses Ivanes, tel. 29516621 Profesija: RADIOLOGA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2017-12-27 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv Izglītības līmenis: 4.līmeņa profesionālā kvalifikācija

Mūsu partneri