Valmieras Ziņas

Kā zināt, kad jāmaina bremžu diski un kādam zīmolam dot priekšroku

Bremžu sistēma ir viena no svarīgākajām automašīnā, jo garantē tās drošu un savlaicīgu apstāšanos jebkurā situācijā. Tāpēc bremžu sistēmai ir jāpievērš pienācīga uzmanība, regulāri pārbaudot tās stāvokli un nomainot savu laiku nokalpojušās detaļas, jo neviens negribētu uz ceļa piedzīvot situāciju, kad bremzes neklausa.

Bremžu diski ir viena no bremžu sistēmas detaļām, kas neizbēgami pie katras bremzēšanas nolietojas, tāpēc pienāk brīdis, kad bremžu diski ir jāmaina. Kā zināt, kad tas ir jādara?

Pazīmes, kas liecina, ka jāmaina bremžu diski

Parasti bremžu disku nomaiņa nav nepieciešama, kamēr nav nomainīti vairāki pāri bremžu kluču, jo tie nolietojas ātrāk. Tomēr jābūt piesardzīgiem jau palietotus disku lietojot kopā ar jauniem bremžu klučiem, kuri var pielāgoties disku nodilumam. Labāk pārbaudīt diskus un pārliecināties, ka to nodilums nav pārāk liels.

Par to, ka pienācis laiks iegādāties jaunus bremžu diskus un ar tiem nomainīt vecos, liecinās vairākas pazīmes:

  • Var manuāli pārbaudīt bremžu disku virsmu, nobraucot ar pirkstu no centra uz diska malu. Ja ārējā malā ir izteikta kante, tad skaidrs, ka disks ir krietni nodilis, jo ārpusē vienmēr ir tas diska biezums, kas ir bijis sākumā.
  • Metāliska čīkstēšana bremzēšanas laikā — tā liecina, ka bremžu disks ir nolietojies un kluči vairs neberzējas pret speciālo virskārtu, bet gan pret metāla pamatni.
  • Vibrācija stūrē vai bremžu pedālī — ja bremzēšanas laikā jūtama vibrācija, tad tas liek būt uzmanīgiem un meklēt problēmu bremžu sistēmā. Visbiežākie vaininieki arī izrādās bremžu diski vai bremžu kluči, kuri ir ar steigu jānomaina, lai neapdraudētu sevi un citus uz ceļa.

Auto lietās pieredzējis vadītājs spēs pats pamanīt disku nolietojumu un laikus domāt par to nomaiņu, bet nepieredzējušiem braucējiem svarīgi atcerēties, ka auto ir regulāri jāved uz servisu, kur bremžu sistēmu un citas svarīgas detaļas pārbaudīs speciālisti. Viņi arī novērtēs, cik daudz bremžu diski ir nodiluši, vai ar tiem ir vēl droši braukt.

Kas saīsina bremžu disku kalpošanas laiku

Bremžu diski un to kalpošanas mūžs neizbēgami katra brauciena laikā saīsinās, tomēr to kalpošanas ilgumu ietekmē arī dažādi blakus faktori, kas atkarīgi arī no paša autovadītāja un viņa izdarītajām izvēlēm.

Sportisks un agresīvs braukšanas stils, kad bremzēm ir liela slodze un regulāri ir strauja bremzēšana, noteikti liek ātrāk nokalpot bremžu sistēmai, tajā skaitā arī bremžu diskiem.

Vēl viens faktors, kas liks bremžu diskiem un klučiem ātrāk nodilt, ir bieža braukšana pa zemes un grants ceļiem, jo tad bremžu sistēmā iekļūst sīki akmentiņi, smiltis un netīrumi, kuri rada papildu berzi un nodilumu.

Tāpat jāseko līdzi arī tam, lai citas bremžu sistēmas detaļas būtu labā stāvoklī un pareizi uzstādītas. Ja tā nebūs, tad tas var negatīvi ietekmēt arī bremžu disku stāvokli, veicinot to ātrāku un nevienmērīgu nodilšanu. Jo labāk uzturēta bremžu sistēma un auto kopējais tehniskais stāvoklis, jo ilgāk arī kalpos bremžu diski.

Kādus bremžu disku izvēlēties — TOP 5 populārākie zīmoli

Bremžu diski vienmēr jāizvēlas, sekojot ražotāja norādēm. Jāmeklē bremžu diski, kuri piemēroti konkrētajam auto modelim. Ja bremžu diski tiek pirkti interneta veikalā, tad tas ir pavisam vienkārši, jo, ievadot konkrētās automašīnas parametrus, jau tiek piedāvātas tikai tās preces, kas piemērotas šim auto. Trodo.lv ir viens no rezerves daļu interneta veikaliem, kas piedāvā ļoti plašu izvēli un arī preces dažādās cenu kategorijās. Trodo.lv sadarbojas ar vadošajiem un zināmākajiem rezerves daļu ražotājiem.

Trodo.lv apkopojis piecus populārākos zīmolus ņemot vērā gan cenu, gan arī kvalitātes rādītājus.

BOSCH

BOSCH ir zīmols, ko nezinās tikai retais. Tas ievēro ļoti augstus kvalitātes standartus. Šiem bremžu diskiem ir augsta siltumvadītspēja, diska pārklājums aizsargā pret koroziju un nodrošina ilgstošu aizsardzību, kā arī BOSCH bremžu diski ir ideāli pielāgoti visiem automašīnu modeļiem, ņemot vērā katra auto ražotāja individuālos standartus.

BREMBO

Brembo ir pasaules līderis bremžu disku, bremžu kluču un pilnīgu bremžu sistēmu ražošanā. Brembo ražo bremžu diskus un citas detaļas Eiropas, Amerikas un Japānas tirgū populārākajām automašīnām. Brembo produkcijas augstā kvalitāte ir loģisks iznākums uzņēmuma integrētajam ražošanas procesam, kas ietver gan pētniecību, gan izstrādi, gan testēšanu, gan reālo ražošanu un kvalitātes kontroli.

MEYLE

MEYLE ir zīmols, kura vārds ir kvalitātes standarts rezerves daļu tirgū visā pasaulē. Uzņēmums nodarbojas gan ar projektēšanu, gan ražošanu savās iekārtās. MEYLE darbojas inženieri ar ilggadēju pieredzi, kuri rada rezerves daļas, tajā skaitā arī bremžu diskus, kas novērtēti visā pasaulē to augstās kvalitātes dēļ.

TRW

TRW ir viens no rezerves daļu tirgus līderiem, kas vienmēr iet soli solī ar jaunākajām inovācijām šajā nozarē. TRW aptver 98% no Eiropas tirgus un ik gadu saražo vairāk nekā 12 miljonus bremžu disku. TRW produkcijai ir augsta kvalitāte un plaša pieejamība tirdzniecības vietās.

BLUE PRINT

Tas ir pieprasīts un zināms auto rezerves daļu zīmols, kas piedāvā uzticamu kvalitāti par pieejamu cenu. BLUE PRINT bremžu diski būs lieliska izvēle tiem, kuri neskatās uz dārgākajiem produktiem, bet nevēlas atteikties no uzticamas kvalitātes.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina gan ambulatoro, gan diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU Poliklīnikas Otolaringologa kabinetā Galvenie amata pienākumi: sagatavot ārsta kabinetu pacientu pieņemšanai; koordinēt pacientu plūsmu; sagatavot pacientus manipulāciju veikšanai; veikt nozīmētās diagnostiskās un ārstnieciskās procedūras; noformēt nepieciešamo dokumentāciju; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: māsas izglītība (vēlams ambulatorās vai ķirurģiskās aprūpes māsas sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas Antras Kuprišas pa tālr.29258442 vai Poliklīnikas virsmāsas Ingas Birkavas, tālr. 29547505. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-05 Kontaktpersona: S. Kandele

Mūsu partneri