Valmieras Ziņas

Kā zināt, kad jāmaina bremžu diski un kādam zīmolam dot priekšroku

Bremžu sistēma ir viena no svarīgākajām automašīnā, jo garantē tās drošu un savlaicīgu apstāšanos jebkurā situācijā. Tāpēc bremžu sistēmai ir jāpievērš pienācīga uzmanība, regulāri pārbaudot tās stāvokli un nomainot savu laiku nokalpojušās detaļas, jo neviens negribētu uz ceļa piedzīvot situāciju, kad bremzes neklausa.

Bremžu diski ir viena no bremžu sistēmas detaļām, kas neizbēgami pie katras bremzēšanas nolietojas, tāpēc pienāk brīdis, kad bremžu diski ir jāmaina. Kā zināt, kad tas ir jādara?

Pazīmes, kas liecina, ka jāmaina bremžu diski

Parasti bremžu disku nomaiņa nav nepieciešama, kamēr nav nomainīti vairāki pāri bremžu kluču, jo tie nolietojas ātrāk. Tomēr jābūt piesardzīgiem jau palietotus disku lietojot kopā ar jauniem bremžu klučiem, kuri var pielāgoties disku nodilumam. Labāk pārbaudīt diskus un pārliecināties, ka to nodilums nav pārāk liels.

Par to, ka pienācis laiks iegādāties jaunus bremžu diskus un ar tiem nomainīt vecos, liecinās vairākas pazīmes:

  • Var manuāli pārbaudīt bremžu disku virsmu, nobraucot ar pirkstu no centra uz diska malu. Ja ārējā malā ir izteikta kante, tad skaidrs, ka disks ir krietni nodilis, jo ārpusē vienmēr ir tas diska biezums, kas ir bijis sākumā.
  • Metāliska čīkstēšana bremzēšanas laikā — tā liecina, ka bremžu disks ir nolietojies un kluči vairs neberzējas pret speciālo virskārtu, bet gan pret metāla pamatni.
  • Vibrācija stūrē vai bremžu pedālī — ja bremzēšanas laikā jūtama vibrācija, tad tas liek būt uzmanīgiem un meklēt problēmu bremžu sistēmā. Visbiežākie vaininieki arī izrādās bremžu diski vai bremžu kluči, kuri ir ar steigu jānomaina, lai neapdraudētu sevi un citus uz ceļa.

Auto lietās pieredzējis vadītājs spēs pats pamanīt disku nolietojumu un laikus domāt par to nomaiņu, bet nepieredzējušiem braucējiem svarīgi atcerēties, ka auto ir regulāri jāved uz servisu, kur bremžu sistēmu un citas svarīgas detaļas pārbaudīs speciālisti. Viņi arī novērtēs, cik daudz bremžu diski ir nodiluši, vai ar tiem ir vēl droši braukt.

Kas saīsina bremžu disku kalpošanas laiku

Bremžu diski un to kalpošanas mūžs neizbēgami katra brauciena laikā saīsinās, tomēr to kalpošanas ilgumu ietekmē arī dažādi blakus faktori, kas atkarīgi arī no paša autovadītāja un viņa izdarītajām izvēlēm.

Sportisks un agresīvs braukšanas stils, kad bremzēm ir liela slodze un regulāri ir strauja bremzēšana, noteikti liek ātrāk nokalpot bremžu sistēmai, tajā skaitā arī bremžu diskiem.

Vēl viens faktors, kas liks bremžu diskiem un klučiem ātrāk nodilt, ir bieža braukšana pa zemes un grants ceļiem, jo tad bremžu sistēmā iekļūst sīki akmentiņi, smiltis un netīrumi, kuri rada papildu berzi un nodilumu.

Tāpat jāseko līdzi arī tam, lai citas bremžu sistēmas detaļas būtu labā stāvoklī un pareizi uzstādītas. Ja tā nebūs, tad tas var negatīvi ietekmēt arī bremžu disku stāvokli, veicinot to ātrāku un nevienmērīgu nodilšanu. Jo labāk uzturēta bremžu sistēma un auto kopējais tehniskais stāvoklis, jo ilgāk arī kalpos bremžu diski.

Kādus bremžu disku izvēlēties — TOP 5 populārākie zīmoli

Bremžu diski vienmēr jāizvēlas, sekojot ražotāja norādēm. Jāmeklē bremžu diski, kuri piemēroti konkrētajam auto modelim. Ja bremžu diski tiek pirkti interneta veikalā, tad tas ir pavisam vienkārši, jo, ievadot konkrētās automašīnas parametrus, jau tiek piedāvātas tikai tās preces, kas piemērotas šim auto. Trodo.lv ir viens no rezerves daļu interneta veikaliem, kas piedāvā ļoti plašu izvēli un arī preces dažādās cenu kategorijās. Trodo.lv sadarbojas ar vadošajiem un zināmākajiem rezerves daļu ražotājiem.

Trodo.lv apkopojis piecus populārākos zīmolus ņemot vērā gan cenu, gan arī kvalitātes rādītājus.

BOSCH

BOSCH ir zīmols, ko nezinās tikai retais. Tas ievēro ļoti augstus kvalitātes standartus. Šiem bremžu diskiem ir augsta siltumvadītspēja, diska pārklājums aizsargā pret koroziju un nodrošina ilgstošu aizsardzību, kā arī BOSCH bremžu diski ir ideāli pielāgoti visiem automašīnu modeļiem, ņemot vērā katra auto ražotāja individuālos standartus.

BREMBO

Brembo ir pasaules līderis bremžu disku, bremžu kluču un pilnīgu bremžu sistēmu ražošanā. Brembo ražo bremžu diskus un citas detaļas Eiropas, Amerikas un Japānas tirgū populārākajām automašīnām. Brembo produkcijas augstā kvalitāte ir loģisks iznākums uzņēmuma integrētajam ražošanas procesam, kas ietver gan pētniecību, gan izstrādi, gan testēšanu, gan reālo ražošanu un kvalitātes kontroli.

MEYLE

MEYLE ir zīmols, kura vārds ir kvalitātes standarts rezerves daļu tirgū visā pasaulē. Uzņēmums nodarbojas gan ar projektēšanu, gan ražošanu savās iekārtās. MEYLE darbojas inženieri ar ilggadēju pieredzi, kuri rada rezerves daļas, tajā skaitā arī bremžu diskus, kas novērtēti visā pasaulē to augstās kvalitātes dēļ.

TRW

TRW ir viens no rezerves daļu tirgus līderiem, kas vienmēr iet soli solī ar jaunākajām inovācijām šajā nozarē. TRW aptver 98% no Eiropas tirgus un ik gadu saražo vairāk nekā 12 miljonus bremžu disku. TRW produkcijai ir augsta kvalitāte un plaša pieejamība tirdzniecības vietās.

BLUE PRINT

Tas ir pieprasīts un zināms auto rezerves daļu zīmols, kas piedāvā uzticamu kvalitāti par pieejamu cenu. BLUE PRINT bremžu diski būs lieliska izvēle tiem, kuri neskatās uz dārgākajiem produktiem, bet nevēlas atteikties no uzticamas kvalitātes.

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā direktora vietnieku metodiskajā darbā (speciālās izglītības attīstības centra vadītāju) uz nenoteiktu laiku. Galvenie darba pienākumi: plānot, organizēt, vadīt speciālās izglītības attīstības centra darbu, nodrošinot metodiskā un kosultatīvā atbalsta sniegšanu, izglītojamo ar dzirdes traucējumiem visā Latvijas teritorijā un izglītojamo ar garīgās attīstības traucējumiem Vidzemes reģionā izglītošanai un iekļaušanai; izstrādāt projektu pieteikumus, vadīt/koordinēt starptautiskus (piemēram, Erasmus+, Nordplus) un nacionāla mēroga projektus speciālās izglītības jomā; nodrošināt informācijas uzkrāšanu un analīzi par skolas veiktajām darbībām izglītības jomā, sagatavot pārskatu par attīstības centra darbību; popularizēt attīstības centra darbību plašsaziņas līdzekļos un citos informācijas nesējos; piedalīties skolas attīstības plānošanā, mērķu un uzdevumu noteikšanā un īstenošanā. Nepieciešamā izglītība un prasmes: izglītība saskaņā Ministru kabineta noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju; atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; ne mazāk kā piecu gadu pedagoģiskā darba pieredze darbā ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām; apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; pieredze starptautisku vai nacionālu projektu sagatavošanā un vadīšanā/ koordinēšanā; teicamas prasmes brīvi strādāt ar datoru un biroja tehniku; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, augsta saskarsmes kultūra un sadarbības prasmes. Piedāvājam: atbildīgu, interesantu un sociāli nozīmīgu darbu; vienu pilnu darba likmi (40 stundas nedēļā); atalgojumu saskaņā ar Pedagogu darba samaksas noteikumiem (tai skaitā papildu piemaksu par darbu īpašos apstākļos); ikgadējo atvaļinājumu 8 nedēļas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta/-u kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2018.gada 31.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā: iveta.klavina@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai 28388112 (skolas direktore Iveta Kļaviņa). Profesija: IESTĀDES VADĪTĀJA VIETNIEKS /ĢENERĀLDIREKTORA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS /PRIEKŠSĒDĒTĀJA VIETNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-31

Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena“ struktūrvienība “PIENENĪTE “ aicina darbā uz noteiktu laiku PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU. Darba pienākumi: nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu, atbilstoši pirmsskolas izglītības vadlīniju prasībām; plānot un organizēt savu darbu, atbilstoši izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem; rūpēties par izglītojamo drošību; pilnveidot savas profesionālās kompetences; sadarboties ar izglītojamā vecākiem, sniedzot atbalstu izglītojamam mācīšanās procesā; veikt darbu saskaņā ar amata aprakstu. Prasības pretendentam: izglītība saskaņā ar MK noteikumu Nr.662 prasībām par pedagogiem nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme. Piedāvājam: interesantu , atbildīgu un radošu darbu (struktūrvienība “Pienenīte “ Georga Apiņa 5, Valmierā); stabilu un regulāru atalgojumu; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot CV: sūtot uz e-pastu: karliena@valmiera.edu.lv; iesniedzot personīgi Valmieras pilsētas 6.PII “Kārliena “ Rūpniecības ielā 16A. Tālrunis saziņai 29417075 (vadītājas vietnieks izglītības jomā Santa Cara). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2018-07-27

Mūsu partneri