Valmieras Ziņas

Juridiskā koledža aicina studēt Vidzemes filiālēs

Juridiskā koledža ir pati pirmā starptautiski akreditētā koledža Latvijā, kura nu jau darbojas 18 gadu. Koledža šajā laikā uzkrājusi lielu pieredzi studiju procesa organizācijā un studentu kvalitatīvā sagatavošanā atbilstoši mūsdienu darba tirgus prasībām. To koledžai palīdzējusi sasniegt aktīva iesaistīšanās vairākās nozīmīgās starptautiskās programmās un ietekmīgās augstākās izglītības starptautiskajās organizācijās. Kopš 2017. gada Juridiskajā koledžā Rīgā kvalifikāciju ceļ arī prokurori, tiesneši, izmeklētāji un tiesu eksperti.

Juridiskajai koledžai ir četras filiāles – divas no tām jau vairāk nekā desmit gadu darbojas Vidzemē – Valmierā un Gulbenē. Studiju iespējas tuvu savām mājām un ērtā formā, kas ļauj apvienot darbu ar studijām, jau novērtējuši vairāki simti Vidzemes iedzīvotāju. Lekcijas filiālēs notiek tikai sestdienās vairākas reizes mēnesī un tādējādi lielākajai daļai studentu netraucē darbam.

Studiju laiks koledžā ir divi gadi, un absolventi iegūst ne tikai pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību, bet arī attiecīgu profesiju atbilstoši izvēlētajai studiju programmai. Studiju laikā un pēc tām ir iespēja iesaistīties Erasmus+ programmā, kura nodrošina studijas un praksi ārvalstīs.

Pati populārākā studiju programma Juridiskajā koledžā, kā jau to varētu secināt pēc koledžas nosaukuma, ir tiesību zinātnes. Studiju laikā studenti apgūst tiesības tādā līmenī, lai tās varētu sekmīgi piemērot un izmantot ne tikai privātajā dzīvē, bet arī strādājot visdažādākajos amatos gan valsts, gan pašvaldību, gan komercuzņēmumos. Tās ir ne tikai darba un sociālās tiesības, bet arī konstitucionālās un administratīvās tiesības, visas galvenās civiltiesību nozares, krimināltiesības un kriminālprocesuālās tiesības, kā arī Eiropas un starptautiskās tiesības. Otrajā kursā students izvēlas kādu no izvēles moduļiem, t.sk. nekustamā īpašuma tiesības, mediāciju un ar jauno mācību gadu personas datu aizsardzību.

Populāra ir arī cilvēku resursu vadības programma, kurā sagatavojam personāla speciālistus. Nav tāda uzņēmuma vai iestādes, kurā nebūtu vajadzīgi speciālisti darbam ar personālu. Tādēļ arī šajā programmā ir daudz studēt gribētāju. Studenti divu gadu laikā apgūst lietvedību, uzņēmējdarbību, personāla vadību un personāla lietvedību, darba aizsardzību un drošību, vadības psiholoģiju, saskarsmes kultūru, grāmatvedības pamatus u.c. priekšmetus. Liela vērība arī šajā programmā tiek pievērsta svarīgāko tiesību nozaru apgūšanai, ieskaitot darba tiesības, sociālās tiesības un tiesību pamatu ietvaros – civiltiesības, administratīvās tiesības un krimināltiesības. Turklāt otrajā kursā studenti vēl papildus var izvēlēties kādu no specializācijas moduļiem, t.sk. procesuālajās tiesībās, kas aptver administratīvo procesu, civilprocesu un kriminālprocesu. Personāla vadības programma ir arī citās augstskolās, taču nevienā no tām netiek pievērsta tik liela vērība tiesībām. Tieši tas padara mūsu piedāvāto programmu konkurētspējīgu un atbilstošu darba tirgum, kur tiesību loma arvien pieaug.

Ne mazāk populāra programma Juridiskajā koledžā ir grāmatvedība un finanses, kurā sagatavojam darba tirgū tik ļoti pieprasītos grāmatvežus. Juridiskajā koledžā šī programma atkal ir pieprasīta tieši tā iemesla dēļ, ka studenti papildus specifiskajiem grāmatvedības, finanšu, statistikas un citiem priekšmetiem, apgūst arī nodokļu tiesības, darba tiesības, sociālās tiesības, bez kā mūsdienās nav iedomājams sekmīgs grāmatveža darbs.

Visās studiju programmās, kuras īstenojam filiālēs, studijas nodrošina tie paši docētāji, kas strādā arī koledžā Rīgā. Līdz ar to studentiem ir unikāla iespēja regulāri tikties ar visaugstākā līmeņa speciālistiem, no kuriem daudzus ikdienā varam vien redzēt televīzijā vai klausīties radio. Koledžas docētāji ir arī daudzu mācību grāmatu autori, kuras izmanto studenti augstskolās visā Latvijā.

Koledža lepojas arī ar daudzu zinošu vieslektoru regulāru pieaicināšanu atsevišķām lekcijām par aktuālām starptautiski nozīmīgām tēmām. Regulārs viesis mūsu koledžā un tās filiālēs ir advokāts un Latvijas goda konsuls ASV Jānis Bolis, kuram ir četrdesmit gadu darba pieredze ASV un kurš pirmais latviešu valodā sarakstījis un Juridiskā koledža izdevusi divas grāmatas par mediāciju un tās piemērošanas iespējām Latvijā. Tāpat mūsu vieslektoru vidū jāmin Eiropas Tiesas tiesnesis Egils Levits, politologs un Kanādas Broka universitātes profesors Juris Dreifelds, Satversmes Tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un daudzi citi. 

Koledžā Rīgā studentiem iespēja studēt arī trīs citās programmās – Nekustamā īpašuma pārvaldīšana un apsaimniekošana; Komerczinības; Datorsistēmu, datortīklu administrēšana un programmēšana. Vēl jāpiebilst, ka visas Juridiskās koledžas studiju programmas akreditētas uz likumā noteikto maksimālo sešu gadu termiņu.

Ņemot vērā jaunās Eiropas Savienības nostādnes un Vispārējo personas datu aizsardzības regulu, Juridiskajā koledžā jau nākamajā studiju gadā studentiem piedāvāsim iespēju specializēties arī šajā aktuālajā jomā. Šādas iespējas nodrošināsim visu programmu studentiem, kuri to vēlēsies.

Studiju maksa filiālēs noteikta vien 78 EUR mēnesī. Turpmākajos gados uzņemtajiem studiju maksa pieaugs. Studentiem iespējams izmantot valsts garantētus studiju kredītus, kas pilnībā sedz studiju maksu.

Juridiskajā koledžā Rīgā jauno studentu uzņemšana sākās no 2. jūlija, bet koledžas filiālēs no 15. augusta. Filiāle Valmierā atrodas L.Paegles ielā 40 (tālr. 29191804; e-pats: ievabirne@inbox.lv), bet Gulbenes filiāle – Līkā ielā 21 (tālr. 29224936; e-pasts: aivijagrinberga@tvnet.lv). Iestājoties jāiesniedz vidējās izglītības apliecinošs dokuments un centralizēto eksāmenu sertifikāts (personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību pēc 2004. gada). Dažām studējošo kategorijām noteiktas atlaides, par kurām informāciju var iegūt filiālēs vai Juridiskajā koledžā. Koledžas mājaslapa: www.jk.lv; e-pasts: info@jk.lv

Studijām koledžā un tās filiālēs aicinām ne tikai jauniešus pēc vidusskolas, bet arī cilvēkus ar noteiktu dzīves pieredzi bez jebkādiem vecuma ierobežojumiem. Koledžā sekmīgi studējuši cilvēki arī pirmspensijas vecumā un viņu dzīves pieredze ļauj konkurēt studijās ar jauniešiem, kuriem tās pietrūkst. Liela daļa studentu jau pirms iestāšanās koledžā ieguvuši vienu vai vairākas augstākās izglītības, tomēr straujās ekonomikas pārmaiņu un globalizācijas procesu dēļ sajutuši nepieciešamību tam pievienot jaunas praktiskas zināšanas, ko var iegūt kādā no koledžas programmām.

Studiju sākums filiālēs 2018. gada 6. oktobrī.

Gaidīsim!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā direktora vietnieku metodiskajā darbā (speciālās izglītības attīstības centra vadītāju) uz nenoteiktu laiku. Galvenie darba pienākumi: plānot, organizēt, vadīt speciālās izglītības attīstības centra darbu, nodrošinot metodiskā un kosultatīvā atbalsta sniegšanu, izglītojamo ar dzirdes traucējumiem visā Latvijas teritorijā un izglītojamo ar garīgās attīstības traucējumiem Vidzemes reģionā izglītošanai un iekļaušanai; izstrādāt projektu pieteikumus, vadīt/koordinēt starptautiskus (piemēram, Erasmus+, Nordplus) un nacionāla mēroga projektus speciālās izglītības jomā; nodrošināt informācijas uzkrāšanu un analīzi par skolas veiktajām darbībām izglītības jomā, sagatavot pārskatu par attīstības centra darbību; popularizēt attīstības centra darbību plašsaziņas līdzekļos un citos informācijas nesējos; piedalīties skolas attīstības plānošanā, mērķu un uzdevumu noteikšanā un īstenošanā. Nepieciešamā izglītība un prasmes: izglītība saskaņā Ministru kabineta noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju; atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; ne mazāk kā piecu gadu pedagoģiskā darba pieredze darbā ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām; apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; pieredze starptautisku vai nacionālu projektu sagatavošanā un vadīšanā/ koordinēšanā; teicamas prasmes brīvi strādāt ar datoru un biroja tehniku; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, augsta saskarsmes kultūra un sadarbības prasmes. Piedāvājam: atbildīgu, interesantu un sociāli nozīmīgu darbu; vienu pilnu darba likmi (40 stundas nedēļā); atalgojumu saskaņā ar Pedagogu darba samaksas noteikumiem (tai skaitā papildu piemaksu par darbu īpašos apstākļos); ikgadējo atvaļinājumu 8 nedēļas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta/-u kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2018.gada 31.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā: iveta.klavina@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai 28388112 (skolas direktore Iveta Kļaviņa). Profesija: IESTĀDES VADĪTĀJA VIETNIEKS /ĢENERĀLDIREKTORA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS /PRIEKŠSĒDĒTĀJA VIETNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-31

Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena“ struktūrvienība “PIENENĪTE “ aicina darbā uz noteiktu laiku PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU. Darba pienākumi: nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu, atbilstoši pirmsskolas izglītības vadlīniju prasībām; plānot un organizēt savu darbu, atbilstoši izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem; rūpēties par izglītojamo drošību; pilnveidot savas profesionālās kompetences; sadarboties ar izglītojamā vecākiem, sniedzot atbalstu izglītojamam mācīšanās procesā; veikt darbu saskaņā ar amata aprakstu. Prasības pretendentam: izglītība saskaņā ar MK noteikumu Nr.662 prasībām par pedagogiem nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme. Piedāvājam: interesantu , atbildīgu un radošu darbu (struktūrvienība “Pienenīte “ Georga Apiņa 5, Valmierā); stabilu un regulāru atalgojumu; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot CV: sūtot uz e-pastu: karliena@valmiera.edu.lv; iesniedzot personīgi Valmieras pilsētas 6.PII “Kārliena “ Rūpniecības ielā 16A. Tālrunis saziņai 29417075 (vadītājas vietnieks izglītības jomā Santa Cara). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2018-07-27

Mūsu partneri