Valmieras Ziņas

Gudri personīgo finanšu mērķi

Labākais veids, kā sasniegt jūsu vēlmes, ir noteikt to sasniegšanai gudrus mērķus. Par gudriem mērķiem tiek uzskatīti tādi mērķi, kas ir konkretizēti, izmērāmi, sasniedzami, reāli un laika ziņā ierobežoti (ar konkrētu beigu termiņu). Nosakot savus personīgo finanšu mērķus, ir īpaši svarīgi to darīt ievērojot minētos gudro mērķu pamatnoteikumus. Gudro mērķu metodoloģiju var izmantot absolūti jebkuram dzīves mērķim, kuru vēlaties sasniegt, tātad – ne tikai finanšu mērķiem. Piemēram, ja jūsu nākamo pāris mēnešu mērķis ir uzsākt svara zaudēšanas procesu, jūs varētu padarīt šo mērķi par gudru, konkrēti norādot, cik tieši daudz svara jūs vēlaties zaudēt katru mēnesi un ko tieši jūs darīsiet, lai sasniegtu šo mērķi. Cits piemērs varētu būt mērķis izlasīt vairāk grāmatu viena gada ietvaros. Pārvēršot šo par gudru mērķi, jums būtu jānosaka, ka jūs, piemēram, katru mēnesi plānojat izlasīt vismaz vienu grāmatu. Vēl dažus veidus, kā parastus mērķus pārvērst gudros, esam aprakstījuši zemāk.

Mērķis: Nopelnīt mazliet vairāk naudas

Kurš gan nevēlas nopelnīt vairāk naudas, lai nebūtu nepieciešama aizdevumu salīdzināšana nākamajam lielajam pirkumam? Ikviens no mums, vai ne? Ja izdodas papildus nopelnīt vairāk naudas, tas automātiski ļaus jums sasniegt arī virkni citu mērķu, kuriem nepieciešams finansējums. Ir vairāki veidi, kā nopelnīt vairāk naudas – jūs varat, piemēram, koncentrēties uz izaugsmi savā pilna laika darba vietā, uzsākt nepilna laika darbu kādā tirdzniecības vietā vai noliktavā savā brīvajā laikā, piepelnīties darot blakus projektus (piemēram, ārštata rakstu autors vai taksometra vadītājs), uzsākt savu tiešsaistes blogu un vēl daudzi citi veidi. Lai iespēju nopelnīt vairāk padarītu par gudru finansiālo mērķi, apdomājiet, cik daudz naudas jūs vēlaties papildus nopelnīt katru mēnesi un kā tieši plānojat to izdarīt. Tā vietā, lai tikai noteiktu, ka vēlaties nopelnīt vairāk naudas nākamajā gadā, sakiet, teiksim, ka katru mēnesi gribat nopelnīt 100 eiro vairāk, izmantojot ienākumus no ārštata rakstu darbiem vai reklāmas projektiem. Pēc šāda konkrēta mērķa iestatīšanas varat strādāt pie tā, lai to sasniegtu.

Mērķis: Tērēt mazāk naudas

Lai pārvērstu izdevumu samazināšanu par vienu no saviem gudrajiem finanšu mērķiem, ir pienācis laiks apskatīt savus izdevumu paradumus iepriekšējā gadā. Apskatiet visas sava personīgā budžeta izdevumu kategorijas, lai noteiktu, kuras jomas varētu pilnībā likvidēt vai samazināt. Tādi izdevumi, kā piemēram, ēdināšana un iepirkšanās, parasti ir tās divas kategorijas, kurās visvieglāk ir ķerties klāt pie izdevumu apjoma samazināšanas. Pat ja jūs iepriekš nekad neesat sastādījuši savu budžetu, ir pienācis laiks būt noteicējam pār savām finansēm. Lielākā daļa no mums ļoti labi zina, kas tieši ir mūsu vājums izdevumu sadaļā. Tāpēc viss, kas atliek, ir izlemt, vai esam gatavi to kontrolēt. Ēdināšana restorānos, pārmērīga naudas tērēšana uz apģērbu iepirkšanos, eksotiski ceļojumi, kas varbūt nemaz nav pa kabatai un tamlīdzīgi, katram mums ir savas vājības. Kad esat noskaidrojuši savu vājo punktu, jūs patiešām esat gatavi starta punktam, lai mainītu savus izdevumu paradumus. Tajā brīdī jūs jau varat noteikt, kuras kategorijas jūs plānojat samazināt. Turklāt ar gudru mērķu palīdzību jūs varat noteikt faktisko ikmēneša summu, kuru jūs varat samazināt. Tāpat, nosakot šo summu, papildus arī nosakiet, vai samazinājums būs pakāpenisks vai pēkšņs un uzreiz.

Interesē uzzināt mazliet vairāk par gudru personīgo finanšu mērķu uzstādīšanu? Tad droši apmeklējiet kredits247.lv tiešsaistes vietnes blogu sadaļu, kurā ik nedēļu tiek publicēti aktuālākie raksti tiem, kas pastiprināti interesējas par savas dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Naktī uz ceturtdienu vietām Vidzemē līs un būs liels vējš

Konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018” 3.vieta atjaunotajam daudzdzīvokļu namam Stacijas ielā 22

Ceļa posmā Brenguļi – Trikāta tiks uzklāts melnais segums (1)

Jau divdesmito reizi norisinās Baltijas Starptautiskā vasaras skola

Pabeigta īres namu būvniecība

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā PERSONAS DATU AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTU Galvenie amata pienākumi: Nodrošināt personas datu pārvaldību atbilstoši Vispārīgajai datu aizsardzības regulai; Papildināt personas datu drošības pārvaldības stratēģiju un nodrošināt tās īstenošanu; Identificēt drošības riskus, analizēt tos un izstrādāt pasākumu plānu risku novēršanai un mazināšanai. Nodrošināt personas datu aizsardzības risku vadību; Uzturēt un aktualizēt datu apstrādes reģistru; Organizēt darbinieku apmācības un sniegt darbiniekiem konsultācijas datu aizsardzības jomā; Organizēt iekšējas pārbaudes personas datu aizsardzības atbilstībai. Prasības kandidātiem: augstākā izglītība tiesību zinātņu, informācijas tehnoloģiju vai līdzīgā jomā; personas datu aizsardzības speciālista kvalifikācija vai vēlme to apgūt, nokārtojot pārbaudījumu datu valsts inspekcijā; prasme izstrādāt iekšējos normatīvos aktus; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; labas analītiskās prasmes; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; normālais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2018.gada 22.jūnijam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Personāla nodaļas vadītājas Sanitas Kandeles, tel.29443898. Profesija: DATU AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-06-22 Kontaktpersona: Sanita Kandele

Mūsu partneri