Valmieras Ziņas

Aicina uzņēmumus pieteikties eksporta atbalsta programmai

“Eksporta ekspresis” ir eksperimentāla programma, kas izveidota ar mērķi radīt atbalsta mehānismu tiem uzņēmumiem, kuri ir iesācēji eksporta tirgos. To īsteno Valmieras attīstības aģentūra (VAA), Ventspils augsto tehnoloģiju parks, Tartu zinātnes parks un Pērnavas apgabala Biznesa un attīstības centrs, kā arī “Gateway & Partners”, kas specializējas uzņēmumu eksporta potenciāla veicināšanā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VAA valdes locekle Sanda Serafinoviča.

Dalībai programmā var pieteikties jebkurš Latvijas un Igaunijas uzņēmums, kurš vēlas eksportēt savu produkciju. Priekšroka tiks dota jaunajiem uzņēmumiem līdz 3 gadu vecumam no Vidzemes, Kurzemes un Dienvidigaunijas, taču šie nav izslēdzoši kritēriji pretendentu atlasē.

Izšķiroša nozīme tiem būs vienīgi tādā gadījumā, ja, izvērtējot pārējos kritērijus, būs vienāds novērtējums vairākiem pretendentiem. Kopumā programmā varēs piedalīties 24 uzņēmumu komandas.

Atbalsta programma noritēs vienu gadu. Tās ietvaros paredzēti četri intensīvi mācību treniņi divi dienu garumā, kas noritēs Tartu, Ventspilī, Pērnavā un Valmierā. Ar uzņēmumu komandām strādās eksperti, palīdzot definēt savu biznesa modeli, procesu attīstību, eksporta piedāvājumu, zīmola un mārketinga politiku, kā arī noskaidrot, kuri virzieni ir potenciāli veiksmīgākie. Tikšanās starplaikā ar uzņēmumiem strādās mentori. Uzņēmums “Gateway & Partners” veidos tirdzniecības misijas programmas dalībniekiem, dodot iespēju satikt potenciālos klientus ārzemēs.

“Globālās konkurences apstākļos ielauzties ārzemju tirgos ir grūts uzdevums. Tiem uzņēmumiem, kas vēlas pieņemt šo izaicinājumu, “Eksporta ekspresis” ir labs veids kā fokusēties uz savu mērķi. Dalībniekiem ir jābūt gataviem uz ilgstošu un intensīvu darbu gada garumā, lai neatslābstot ar ekspertu palīdzību virzītos uz priekšu. Mūsu mērķis ir, lai nākamā gada aprīlī, tiekoties gala pasākumā, uzņēmumi varēti lepoties ar pirmajiem noslēgtajiem eksporta līgumiem,”

uzsvēra Sanda Serafinoviča.

Dalība programmā un uzturēšanās mācību norišu vietās komandām ir bez maksas. Pašiem būs jāsedz vienīgi transporta izmaksas līdz mācību norises vietām.

Pieteikšanās programmā notiks līdz 18.martam mājaslapā www.exportexpress.eu. 5.aprīlī Valmierā norisināsies atlases kārta, kurā atlasītie uzņēmumi varēs prezentēt savas idejas komisijai. Jau aprīļa beigās notiks pirmās mācības Tartu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri