Valmieras Ziņas

Pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru” aicina izmantot Eiropas Digitālo inovāciju centru atbalstu un diskutē par uzņēmumu pieredzi

Lasīšanas laiks: 3 min

24. novembrī viesnīcā “Wolmar” tika aizvadīta “Pēcpusdiena ar mēru”, kurā uz tikšanos ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku bija sanākuši vairāk nekā 50 uzņēmēji. Valmieras Attīstības aģentūra un Vidzemes plānošanas reģions iepazīstināja ar pieejamo atbalstu digitalizācijas projektiem, uzņēmēji dalījās pieredzē par ieviestajām iniciatīvām un uzzināja par unikāliem digitāliem produktiem, kas tiek veidoti Valmierā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Attīstības aģentūras digitalizācijas virziena vadītājs Matīss Krēsliņš.

Atklājot pasākumu, Jānis Baiks norādīja, ka dzīvojam digitalizācijas laikmetā, kad tehnoloģiju jēgpilna izmantošana ir svarīga, lai nezaudētu konkurētspēju vai attīstītos. Tai pat laikā ir daudz nezināmo, kas saistīti ar šo jomu un straujo tehnoloģiju attīstības tempu. Lai palīdzētu uzņēmējiem, Latvijā darbojas divi Eiropas Digitālo inovāciju centri un to Vidzemes kontaktpunkti atrodas Valmierā – Valmieras Attīstības aģentūrā un Vidzemes plānošanas reģionā.

Valmieras Attīstības aģentūras digitalizācijas virziena vadītājs Matīss Krēsliņš informēja par atbalsta pakalpojumiem, kas pieejami aģentūrā, kā, piemēram, digitālā brieduma testa veikšana un ceļa kartes izstrāde, mentoringa programma, apmācības, tehnoloģiskās konsultācijas. Savukārt, Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Ieva Kreile iepazīstināja ar pieejamo atbalstu procesu digitalizācijai.

Virtuālās realitātes tehnoloģiju jomā pieredzējušā uzņēmuma SIA “EXONICUS R&D” tehniskais vadītājs Dāvis Ābols iepazīstināja ar radīto digitālo risinājumu, kas tiek pielietots ES un ASV, medicīnas un aizsardzības nozarēs.  Dāvis Ābols atzina, ka būtiskākie izaicinājumi saistīti ar jaunizstrādāto produktu komercializēšanu.

SIA “Valmiermuižas alus” valdes loceklis Rihards Trumpe, iepazīstinot ar uzņēmuma pieredzi unikālas resursu vadības sistēmas izveidē un ieviešanā, norādīja, ka būtisks ir darbs ar komandu, lai visiem būtu skaidrs digitalizācijas projekta mērķis. Nozīmīga ir vadības izpratne un iesaiste un laba sadarbība ar tehniskajiem izstrādātājiem.

Vidzemes Augstskolas Virtuālās realitātes laboratorijas vadītājs Arnis Cīrulis deva ieskatu, kādus risinājumus uzņēmējiem palīdzējusi radīt Vidzemes Augstskola. Viņš aicināja uzņēmējus apciemot laboratoriju, lai uzzinātu vairāk, izmēģinātu pieejamo aprīkojumu un pārrunātu sadarbību.

Pasākuma noslēgumā uzņēmēji runāja par motivāciju un izaicinājumiem, kas saistīti ar digitalizāciju. Paneļdiskusijā piedalījās SIA “Rūjienas saldējums” valdes loceklis Igors Miezis, SIA “Bitus Latvia” valdes loceklis Kārlis Ābols, neatkarīgais IT projektu vadītājs Jurģis Priedītis,  zvērināts advokāts – tehnoloģiju entuziasts Lauris Klagišs. SIA “Exonicus R&D” tehniskais vadītājs Dāvis Ābols un SIA “Valmiermuižas alus“ valdes loceklis Rihards Trumpe. Uzņēmēji atzina, ka svarīgākais kritērijs ir, vai tas ļauj uzlabot esošo produktu vai procesu. Tāpat tika `norādīts, ka digitāli risinājumi uzlabo uzņēmuma tēlu un klientu novērtējumu, kā arī digitālais marketings un e-komercija būtiski uzlabo pārdošanu. Daudzas pakalpojumu nozares būtiski maina mākslīgais intelekts un uzņēmumiem jābūt gataviem tam pielāgoties. Lai veiksmīgāk vadītu šīs pārmaiņas, ir jāizmanto pieejamais konsultatīvais un finanšu atbalsts.

Pasākumu “Pēcpusdiena ar mēru” mērķis ir veicināt uzņēmēju iesaisti un informētību par aktivitātēm Valmieras novadā, kā arī aicināt uzņēmējus aktīvi iesaistīties un diskutēt par aktuāliem jautājumiem. “Pēcpusdiena ar mēru” ir lieliska vieta, kur satikt pašvaldības vadītāju un nozaru ekspertus, klātienē uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt uz tiem atbildes. Pasākumu organizē Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību.

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri