Valmieras Ziņas

6 noderīgi padomi, kā mazgāties dušā ādai draudzīgi

Lasīšanas laiks: 3 min

Mazgāšanās ir lielisks brīdis, kad pienācīgi parūpēties par savu ādu – to maigi attīrot un bagātīgi mitrinot. Iešana dušā ir tik ikdienišķs rituāls, taču pat tur ir jāievēro noteikumi, lai nekaitētu savai veselībai. Pārāk karsts ūdens un ilga mazgāšanās dušā ādai nedos nekādu labumu, gluži otrādi. Turklāt galvenais ir ievērot secību jeb mazgāšanās rutīnu – tiks ieekonomēts laiks un āda būs pareizi mitrināta un kopta. Tādēļ Dove zīmola vadītājas Kertu-Kai Põldvere sniedz noderīgus padomus, kā mazgāties dušā un nekaitēt savai ādai.

Izmanto vēsu ūdeni

Neapšaubāmi, karsts ūdens dušā ir relaksējošāks, taču diemžēl tas nomazgā dabiskās ķermeņa eļļas un bojā ādu ātrāk, tāpēc labāk pieturēties pie remdena vai vēsa ūdens lietošanas dušā. Daži cilvēki ir iecienījuši iet aukstā dušā, lai uzlabotu asins cirkulāciju. Kopumā ieteicams izvairīties no ļoti karstas ūdens temperatūras un mazgāties tādā, kurā jūties vislabāk.

Neuzkavējies ilgi dušā

Pēc garas dienas ir vilinoši pavadīt dušā 20 vai pat 30 minūtes, taču ilgstoša mazgāšanās var sausināt ādu un arī matus. Jo īsāks dušā pavadītais laiks, jo labāk. Cilvēkiem, kuriem ir īpaši sausa āda, ieteicams dušā pavadīt 5 minūtes vai mazāk, absolūtais maksimums ir 10 minūtes. Pēc dušas neaizmirsti palutināt savu ādu un lietot barojošus un mitrinošus ķermeņa krēmus.

Skūšanos atstāj pēdējo

Lai iegūtu gludu skūšanās rezultātu un samazinātu iespējamību ieaugt matiņiem, vislabāk skuvekli lietot vismaz pēc piecām dušā pavadītām minūtēm. Šajā laikā ādas poras būs atvērušās un matiņi kļuvuši mīkstāki, kas atvieglos atbrīvošanos no tiem. Ņem vērā, ka skuvekļa asmens mēdz rūsēt, ūdenim ilgstoši esot uz asmeņiem. Tāpēc pēc dušas ieteicams nosusināt skuvekli un novietot to sausā vietā. Kā arī skuveklis ir laba vide, kur vairoties baktērijām, īpaši, ja tas tiek atstāts mitrā un siltā vidē.

Nepārcenties ar ādas attīrīšanu

Ādas attīrīšanas procesam piemīt vairākas priekšrocības, tajā skaitā atbrīvošanās no nedzīvajām ādas šūnām, kas ļauj ādai atjaunoties. Lai gan ādas skrubēšana sniedz priekšrocības, nevajadzētu aizmirst par mērenību. “Ādas attīrīšanu var veikt vienu līdz divas reizes nedēļā, citādi process var radīt kairinošu sajūtu. Arī skūšanās ir pieskaitāma ādas attīrīšanai, tāpēc nav vēlams pastiprināti izmantot skrubi vietās, kur veikta atbrīvošanās no liekajiem matiņiem,” stāsta Põldvere.  

Nosusini ādu

Vislabāk maigi nosusināt ādu ar dvieli, nevis enerģiski to berzēt. Berzēšana var izraisīt ādas kairinājumu un pēc tam pat niezi. Pēc ādas nosusināšanas to nepieciešams ieziest ar mitrinošu krēmu, kas padarīs tādu maigu un atsvaidzinās.

Mitrini ādu

Apmēram divas līdz trīs minūtes pēc mazgāšanās ieteicams uzklāt mitrinošu krēmu. Ja tas tiek izdarīts pēc iespējas ātrāk, tas palīdz radīt barjeru, neļaujot ādai zaudēt mitrumu un saglabājot to veselīgu. “Ādu vajadzētu mitrināt divas reizes dienā, neatkarīgi no tā,  vai ir apmeklēta duša, vai āda ir sausa. Cilvēkiem, kuriem ir sausa āda, vislabāk lietot barojošu mitrinošo krēmu,” iesaka Põldvere. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri