Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – kempinga “Ezerpriedes” saimniece Zane Jēgere

Lasīšanas laiks: 5 min

Virs mūsu galvām lido neskaitāmi putnu pulki, tie līksmi čivina un laižas uz bagātajām Burtnieka ezera pļavām. Ir saulaina marta pēcpusdiena, un arī mēs dodamies uz teiksmainā Burtnieka pusi pie Zanes Jēgeres, kura jau 21. sezonu saimnieko kempingā “Ezerpriedes”.

Stāsts par “Ezerpriedēm” sācies jau studiju laikos Vidzemes Augstskolā, kad Zane gājusi praksē Latvijas lauku tūrisma asociācijā “Lauku ceļotājs” un tieši prakses laikā sevī sajutusi interesi par lauku tūrismu. Ap to pašu laiku uzņēmējas mamma ir ievērojusi sludinājumu par to, ka pie Burtnieka ezera tiek pārdots kempings “Ezerpriedes”. Zane jaunības maksimālismā ir piekritusi šim izaicinājumam. Zīmīgi, ka tieši tanī laikā bankā bijusi pieejama kredītu programma jaunām sievietēm, kuras vēlas strādāt savā iegūtajā specialitātē. Zane dalās pārdomās, ka lielākais kempinga šarms ir tā atrašanās vieta. Tā bijusi viena no lietām, kas uzrunājusi kā pirmajā tikšanās reizē, tā arī tagad, un to novērtē arī viesi. Uzņēmēja tic, ka viss ir noticis tieši tā, kā tam ir jānotiek, bet spriež – ja būtu vēlreiz jāizvēlas, vai iegādāties kempingu, apzinoties, ko tas prasa, iespējams, būtu izvēlējusies citu ceļu. Zane jūt, kā šo gadu laikā ir augusi kopā ar kempingu un vēl aizvien redz šīs vietas potenciālu. Neviena grāmata vai skola nevar pilnībā sagatavot visiem uzņēmējdarbības un dzīves līkločiem, bet, ja tiem ļaujas, gala rezultāts var būt skaists.

Līdz ar jaunā īpašuma iegādi sākušies arī pirmie izaicinājumi, iegādātās ēkas celtas 70. gados un savu bija jau nokalpojušas. Bija jāplāno renovēšanas un labiekārtošanas darbi, jāsaprot, ar ko vispār sākt un kā tas viss funkcionēs. Izaicinājumu sagādājusi cenu politikas noteikšana un viesu apkalpošanas standarta ieviešana. Tāpat risinājums bijis jārod apstāklim, ka uzņēmējai  pieder kempinga ēkas, bet zeme – citam īpašniekam, kas tādējādi liedza rakstīt projektus atbalsta programmām.  Sākotnēji īpašnieks kategoriski atteicies pārdot zemi, bet, gadiem ejot, redzējis ieguldīto darbu un rūpes un piekritis. Bez saviem izaicinājumiem neiztikt arī šodien, nereti tos sagādā dažādi birokrātiskie šķēršļi. Zane uzskata, ka būtu vērtīgi, ka jau vidusskolā padziļināti mācītu par nodokļu apriti, likumdošanu, uzņēmējdarbību un citām praktiskām lietām. Ieguvums un reizē arī izaicinājums esot iespēja pašam būt noteicējam pār savu ikdienu un uzņēmumu. Tas lēmumu pieņemšanā dod zināmu neatkarību, tajā pašā laikā – arī lielu atbildību. Vienas no lielākajām šī brīža grūtībām ir izmaksu kāpums un to salāgošana ar ieņēmumiem. Esot jāsajūt, kā un kad palielināt cenas, it īpaši, ja plānā ir vietas attīstība.

Šobrīd “Ezerpriedes” saimnieko desmit hektāros, ir iespēja nakšņot desmit namiņos, kas aprīkoti ar virtuves zonu, vai dabas mīļiem paredzētajās telšu un kemperu vietās. Kempingā pieejamas labierīcības, dušas un koplietošanas virtuve. Iespējams iznomāt laivas, SUP dēļus, katamarānus, ūdens paklājus un piepūšamos pūšļus, var peldēties, makšķerēt, kā arī piknikot un iznomāt āra terasi. Ieviests arī neliels veikaliņš ar pirmās nepieciešamības precēm un vietējiem suvenīriem. Papildu lieliskajai atrašanās vietai un, iespējams, skaistākajiem saulrietiem pie Burtnieka ezera, uzņēmēja kā kempinga priekšrocību min atšķirīgo pakalpojumu klāstu – ir mājiņas ar augstāku komfortu un ir vienkāršāka aprīkojuma mājiņas, tā nodrošinot kvalitatīvu atpūtu prasīgākiem viesiem, kā arī budžeta ceļotājiem. “Ezerpriedes” darbojas gada siltajos mēnešos – no maija līdz oktobrim. Ziema ir laiks, kad Zane uzkrāj spēkus nākamajai sezonai. Uzņēmēja ir kaislīga Vidējās paaudzes deju kolektīva “Savieši” dejotāja. Dejas, ģimene un enerģijas apmaiņa ar klientiem ir tas, kas Zani uzlādē, toties viņas spēka vieta un miera osta ir Burtnieka ezers. Nereti darbos iesaistās arī ģimene, īpaši Zanes tētis, kurš ir viņas stiprais plecs, paveicies arī ar darbinieci Gundegu, kura, kā uzņēmēja smejas, ir otra Zane.

“Ezerpriedēs” sezonas laikā visbiežāk viesojas latvieši. Tās nereti ir ģimenes ar bērniem vai pāri, neiztikt arī bez makšķerniekiem. Uzņēmums ir draudzīgs daudzbērnu ģimenēm, piedāvājot atlaides. No ārzemju viesiem kempingu iecienījuši igauņi, somi, vācieši un nīderlandieši. Pēdējos gados jūtams kemperu pieaugums, kurus uzņēmēja labprāt arī apkalpo – ar šo auditoriju esot visvieglāk strādāt. Bez nakšņošanas gadās, ka kempingā ierodas kāds viesis, kurš vēlas vienkārši nopeldēties, padzert kafiju vai ieturēt maltīti piknika vietās – arī tas ir iespējams. Zane dalās, ka gadu laikā izveidojies savs klientu loks. Cilvēki galvenokārt par kempingu uzzina no citiem viesiem, tīmekļvietnes, vietnēm Facebook un Instagram. Nesen sākuši reklamēties arī vietnē TikTok. Uzņēmums ir reģistrēts arī nakšņošanas platformā Booking, kempings ir Latvijas Kempingu asociācijas un Latvijas lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” biedrs.

Lai veiksmīgi darbotos tūrisma jomā, uzņēmējasprāt, primāri ir jābūt biezai ādai, tad prasmei dzirdēt arī labās lietas un klientu ieteikumus, spējai pielāgoties dažādām situācijām un pāri visam – cilvēkmīlestībai un personīgai pieejai. Zane uzskata, ka sadarbība ar citiem tūrisma uzņēmējiem arī ir svarīga. Ja nepieciešamas papildu laivas, var vērsties pie “Vidzemes laivu” saimnieka, ja kempings ir pilnībā noslogots, ieteikt apkārtējās naktsmītnes, tāpat pastāstīt par vietām, kas vēl pieejamas apskatei tuvumā.

Nedaudz apdomājusies, uzņēmēja  piebilst –  ja būtu iespēja visu sākt no sākuma, rīkotos vēl drosmīgāk, lai attīstītos vēl straujāk. Viņa atklāj, ka nākotnei plānu netrūkst. Iesākts jau koncepts pie Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” iedzīvināšanas kempinga mājiņu nosaukumos un tematikā, kas sasaucas arī ar Laimdotas – senā Burtnieka meitas – tēlu un nostāstiem apvīto, nogrimušo Burtnieka pili. Tāpat ir plāns attīstīt bērnu rotaļu laukumu, veikt dažādus ieguldījumus kempinga mājiņu un infrastruktūras attīstībā. Zane sapņo arī par viesu vizināšanu ar kuteri pa ezeru.

Sarunas noslēgumā “Ezerpriežu” saimniece uzrunā lasītājus un tos, kuri vēl domā par savas tūrisma uzņēmējdarbības uzsākšanu: “Ticiet saviem sapņiem, nenobīstieties no to lieluma, piepūtiet vaigus un ejiet uz priekšu!” Tieši ticība sapņiem ir virzījusi uz priekšu arī viņu. Baudot noslēdzošos kafijas malkus, vēl kavējamies sarunās par to, kā varam atskatīties uz dzīvi un brīnīties par to, kā ir piepildījies viss, par ko reiz sapņojām. Zane saka: “Un nav svarīgi, cik ātri vai lēni vai cik daudz laika tev tas ir prasījis – galvenais, ka tas ir piepildījies.”

Nākamajā mēnesī viesosimies Jērcēnu pusē, kur izzināsim stāstu par “Laidavām”.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri