Valmieras Ziņas

Kā pamanīt pazīmes, ka atgriešanās skolā radījusi pusaudzim diskomfortu (1)

Lasīšanas laiks: 2 min

Pirmais mēnesis skolā aizvadīts! Satraukums, prieks, bet varbūt arī diskomforts – katram bērnam un pusaudzim šis notikums, jo īpaši atgriešanās skolas vidē pēc tik ilga laika, var radīt dažādas emocijas. Bērnu un Pusaudžu resursu centra klīniskā psiholoģe Elīna Bārtule ir sagatavojusi dažus ieteikumus, kā vecāks var pamanīt, ja atgriešanās skolā rada grūtības, un kā var atbalstīt savu bērnu šādā situācijā.

Kā pamanīt pazīmes, ka atgriešanās skolā radījusi pusaudzim diskomfortu?

Noteikti jāatceras, ka atgriešanās skolā un adaptēšanās atkal šajā vidē var aizņemt laiku. Svarīgi būtu, ka vecāki to apzinās un atbalsta bērnu šajā posmā. Biežāk sarunājas ar bērnu, veido kontaktu, veicina pozitīvas attiecības, lai būtu informēti par sava bērna ikdienu, interesēm un draugiem. Tādā gadījumā pazīmes, ka bērnam atgriešanās skolā ir sagādājusi diskomfortu, būs vieglāk pamanīt.

Pazīmes, kas varētu liecināt par grūtībām, novērojot ilgstošākā periodā:

– Izmaiņas apetītē.
– Svara kritums vai pieaugums.
– Grūtības iemigt, vai celšanās pa nakti un atkārtotām grūtībām
iemigt. Ilgstoša neizgulēšanās.
– Biežas galvassāpes.
– Neizskaidrojams nogurums, enerģijas trūkums.
– Grūtības koncentrēties un pabeigt darbus.
– Izvairīšanās no draugiem un sociālām aktivitātēm.
– Sekmju pasliktināšanās.
– Pārmērīga raizēšanās.
– Paškaitējoša uzvedība ( graizīšana, dedzināšana, sevis sišana
u.c).
– Agresīva uzvedība.

Kā šādos gadījumos palīdzēt?

Kā redzams, pazīmes var būt dažādas un kā arī to intensitāte var mainīties un atšķirties. Pusaudži mēdz bieži slēpt no vecākiem kā jūtas patiesībā. Būtiski ir pievērst uzmanību pozitīvu attiecību veidošanai, lai par grūtībām bērns spētu izstāstīt un vecāks spētu laikus pamanīt izmaiņas jaunieša noskaņojumā, uzvedībā un fiziskā veselībā.

Mentālo veselību var ietekmēt dažādi faktori – attiecības ar vienaudžiem vai ģimenē, fiziskā veselība, ilgstošs stress, sociālā vide, attiecības skolā u.c. Ja pamanāt kādu bērnam neierastu uzvedību vai fiziskās izmaiņas, būtu tas jāizrunā un jāmeklē kopīgs risinājums.

Bērnu un pusaudžu resursu centrs sniedz profesionālu, multidisciplināru un draudzīgu palīdzību.

Ikvienam pusaudzim, kurš saskaras ar mentālās veselības grūtībām, un viņa ģimenei ir iespēja vērsties Bērnu un pusaudžu resursu centrā, Valmieras filiālē, Valmierā, Beātes ielā 62.
Informatīvais tālrunis-26433366, E-pasts- valmiera@pusaudzucentrs.lv.

SIA “Bērnu un pusaudžu resursu centrs” sniedz valsts finansētu pakalpojumu. Centrā sniegtie pakalpojumi, pateicoties valsts finansējumam pieejami bez maksas.

Vairāk info : https://pusaudzim.lv/.

    diskomforts - 10.10.2021

    ir tad, kad jāizdomā pieklājīgs jautājums policijai, kas ir audzinājis aivo letiņa kungu, tas, ka viņam viena tante saka ej, ka nu puisīt piepīpē visu koridoru, tas vēl ir nieks, tas, ka viņš pieņem no kundzes dievsvienzinkāduas sprediķu grāmatas, greisā strādajot sapratu ko nozīmē kaitināt, tas ir tā tu tu saki jā un muļķīgi smaidi, nez ģima ar galaicīgs trīs latviešu babenes krievu izporķija, kad nācu uz pārrunām no nakts maiņas, šis sēž saka – nu nu nu – tāss aizmugurē tikai muļķīgi smaida un saka jāstrādā, jūti auzas strādnieks stāv saimnieks sēž, kā teiktu jarāns – vot bābas

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri