Valmieras Ziņas

“Rūjienas saldējums” šogad plāno izveidot savu distribūcijas uzņēmumu Vācijā (2)

Saldējuma ražotājs “Rūjienas saldējums” šogad plāno izveidot savu distribūcijas uzņēmumu Vācijā, aģentūrai LETA pastāstīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Igors Miezis.

“Plānojam paši izveidot savu distribūcijas uzņēmumu Vācijā. Patlaban vērtējam, kurā vietā to veidosim, pārbaudām noliktavas iespējamību. Uzņēmums būs neliels un tajā strādās pāris darbinieki,” teica Miezis, piebilstot, ka Vācija ir diezgan liels tirgus ar ļoti senām saldējuma ēšanas tradīcijām, tāpēc uzņēmums šajā tirgū saskata potenciālu.

Miezis teica, ka “Rūjienas saldējums” jau piegādā produkciju Vācijai, bet vēlētos tur arī savu pārstāvniecību. “Lai strādātu Vācijā tiem cilvēkiem, kuri ikdienā komunicē ar sadarbības partneriem, ir jābūt vāciešiem šī vārda vistiešākajā nozīmē. Viņiem labi jāzina vācu valoda, jādarbojas lokāli. Mēs varam apkalpot šejienes vairumtirgotājus, bet mēs nevaram no Latvijas kvalitatīvi apkalpot un operatīvi piegādāt mazākas partijas nelieliem veikalu vai kafejnīcu tīkliem Vācijā,” teica Miezis.

Viņš atzīmēja, ka saldējuma patēriņa kultūra Latvijā atšķiras no Vācijas – tur ir populāras saldējuma kafejnīcas, kuras cilvēki apmeklē visu gadu. Tikmēr Latvijā cilvēki vairāk mēdz iegādāties saldējumu patēriņam uz ielas, tiklīdz iestājas siltāks laiks. Lai arī Latvijā ir cilvēki, kas mēģina darboties attiecīgajā biznesa jomā, šeit saldējuma kafejnīcu veiksmīgai darbībai nav pietiekams iedzīvotāju skaits un trūkst arī attiecīgo tradīciju. “Nav dzirdēti veiksmes stāsti no tiem, kas ir vēruši vaļā saldējuma kafejnīcas Latvijā,” teica Miezis.

 

“Rūjienas saldējums” apgrozījums pagājušajā gadā pieauga, sasniedzot apmēram 1,5 miljonus eiro. 2016.gadā “Rūjienas saldējums” strādāja ar 1,161 miljona eiro apgrozījumu, tādējādi pērn sasniegts samērā būtisks pieaugums. Savukārt peļņas rādītāju ziņā uzņēmums aizvadīto gadu noslēdzis “pa nullēm”.

Kompānijas valdes priekšsēdētājs teica, ka uzņēmuma apgrozījums pērn ir audzis pateicoties “Rūjienas saldējuma” rezultātiem eksporta tirgos, kā arī darbībai vietējā tirgū. “Mēs, protams, lielu uzmanību pievēršam ne tikai eksportam, bet arī darbībai vietējā tirgū, kas mums ir vismīļākais,” teica Miezis.

Viņš piebilda, ka vietējā tirgū uzņēmums attīsta biezpiena desertu segmentu, jo to ražošana mazina sezonalitātes ietekmi uz pārdošanas rādītājiem, nodrošinot ieņēmumus arī ziemas mēnešos, kad saldējumam ir mazāks noiets.

Miezis teica, ka arī šogad uzņēmums plāno kāpināt apgrozījumu, pateicoties jaunu realizācijas tirgu apguvei un aktīvai darbībai eksporta jomā.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Amara Priedīte - 24.02.2018 Atbildēt

    Malači! Arī Rūjienas Saldējums Vācijā!

    hartijs - 24.02.2018 Atbildēt

    Es ar Rūjienas saldējumu spēlēju rozīņu minēšanas spēli. Nopērku rozīņu saldējumu un biežāk vinnē skaitlis 2, vai 3.
    Būtu plānojuši, kā uzlabot produkciju.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt ierosinājumu pilsētās ielu apstrādei sāls vietā izmantot smiltis?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri