Valmieras Ziņas

Burtnieku estrādē izskanējis deju uzvedums „Spēlēju, dancoju”

Sestdiena, 11.augusts, Valmierā un apkārtējos novados bija bagāts ar dažādiem kultūras pasākumiem, atlika vien izvēlēties, uz kuru doties: „Latvian Voices” meistarklašu noslēguma koncerts un Simtgades zaļumballe ar grupu „Ceļojums” Valmieras pilsdrupu estrādē, Trikātas pilskalnā muzicēja „Vilki”, „Līvi”, „Zeļļi”un „Zaļā galma kapela”, Dikļos notika pasākums „Latviešu teātrim 200”, bet Burtnieku estrādē – deju uzvedums „Spēlēju, dancoju”.

Gandrīz kā iesildošā grupa vispirms uz Burtnieku estrādes skatuves kāpa Reņģu ģimene – Līga, Ivars un Emīlija. „Divas sirdis”, „Pēdējā vēstule”, „Dvēseles dziesma” – šīs un citas dziesmas skanēja cauri visam parkam un pāri koku galotnēm.

Un tad jau uz skatuves kāpa deju skolas „Dzirnas” mākslinieciskais vadītājs un horeogrāfs Agris Daņiļevičs ar interesantu aicinājumu bērniem un jauniešiem – ar melnajiem tērpiem nosusināt skatuves dēļus… Pilnībā gan to nevarēja izdarīt, jo lietus smidzināja arī uzveduma laikā, un vecāki aizturētām elpām varēja vērot, kā pa slideno grīdu un soliem skrien, virpuļo un taisa akrobātiskus trikus viņu bērni.

Pirms uzveduma Agris Daņiļevičs ar klusuma brīdi aicināja godināt 9.augustā mūžības ceļos devušos Uģi Brikmani, kurš bija daudzu  Latvijas un starptautiskas nozīmes pasākumu režisors un producents, viņa pēdējais devums – Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts „Zvaigžņu ceļā”.

Lugu „Spēlēju, dancoju” Rainis sarakstīja 1915.gadā, un tai ir dots apakšvirsraksts „Velnu nakts piecos cēlienos”.  Pēc Raiņa lugas tapusi arī opera un animācijas filma ar tādu pašu nosaukumu, bet 2002.gadā iznācis albums grupai „Iļģi”. Mūziķi bija arī šajā vakarā  kopā ar 180 bērniem un jauniešiem no Burtnieku novada, Valmieras, deju skolas „Dzirnas”.

Sadarbība starp „Dzirnām” un Burtnieku novadu notiek jau trešo gadu. Šoreiz deju uzvedums bija veltīts Latvijas simtgadei un norisinājās projekta  „Dodot gūtais neatņemams” ietvaros. Tas tapis astoņās dienās! Sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību pasākumu organizēja biedrība „Pāvulēni” (paldies Inesei Karnātei!), projektu atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds, Taipejas misija Latvijā, Valmiermuižas alus darītava un garškopju kustība “Gardu muti”.

Latviešu mitoloģiskie tēli, cīņa starp labo un ļauno, Leldes un Tota mīlestība – tas viss ar dziesmu, kustību un gaismas palīdzību skatītājos radīja emocionālu saviļņojumu un prieku.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ziemeļvidzemes internātpamatskola aicina darbā direktora vietnieku/-ci audzināšanas jomā. Prasība pretendentam: - augstākā pedagoģiskā izglītība, - darba pieredze iestādes pedagogs vai vadošā amatā, - labas latviešu valodas zināšanas, - prasme strādāt ar biroja un mūsdienīgu sakaru tehniku, - prasme vadīt, būt uzņēmīgam, atbildīgam,neatlaidīgam, - psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra Galvenie darba pienākumi: - plānot un vadīt kvalitatīvi audzināšanas procesu, - nodrošināt savlaicīgu dokumentu pārraudzību, - atbalstīt un veidot veiksmīgu sardarbību ar darbiniekiem, audzēkņiem un audzēkņu vecākiem. Piedāvājam: - pilnu slodzi 40 h nedēļā, - profesijas pilnveidošanos, - teicamus darba apstākļus un draudzīgu kolektīvu. Tālrunis informācijai-26423042 Pieteikumu dokumentus -motivācijas vēstuli, CV un izglītību dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu ziemeļvidzeme@kocenunovads.lv līdz 2018.gada 24.augustam plkst.16.00 Profesija: SKOLAS DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Skolas iela 5, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov., un Dauguļu skola, Dikļu pagasts, Kocēnu novads Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-08-24 Darba sākšanas datums: 2018-08-27 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri