Valmieras Ziņas

Ansis Bērziņš: fonds bija viens no iemesliem, kāpēc paliku Valmierā

Lasīšanas laiks: 5 min

Valmieras Novada fonda (VNF) valdes priekšsēdētājs intervijas noslēdzošajā daļā “Valmieras Ziņām” pastāsta par to, kas viņu pamudinājis palikt uz dzīvi Valmierā un ko viņš domā par Dziesmu svētkiem.

Esat kurzemnieks, nākat no Sabiles. Kas pamudināja jūs palikt pēc studijām Valmierā?

Pamati ir ielikti skolas laikā, proti, es biju bija iesaistīts kā brīvprātīgais Talsu novada fonda dibināšanā 2003.gadā. Tas bija pirmais novada fonds Latvijā. Augstskolas laikā ideja par fonda dibināšanu Valmierā parādījās, un es toreiz iesaistījos tīri kā komunikācijas cilvēks. Man tas likās ļoti interesanti.

Pirmos divus studiju gadus es biju pilnībā pārliecināts, ka atgriezīšos Kurzemē. Man nebija vispār variantu palikt Valmierā. Bet fonds bija viens no motīviem. Otrs bija tas, ka paralēli tam visam es sastapu savu sievu.

Šie divi ļoti svarīgie motīvi saslēdzās kopā. Protams, bija variants, ka mēs ar sievu pārvācamies dzīvot uz Kurzemi, Sabili, Talsiem, bet fonds likās tāds pietiekami liels izaicinājums un pamudinājums, ka jāpaliek Valmierā.

Esat vēl jauns. Vai ir bijusi doma visu mūžu saistīt tikai ar VNF?

Es neesmu tādās kategorijās domājis. Tikai tagad, kad ik pa brīdim atzīmējam fonda jubileju, es padomāju – personāla speciālisti saka, ka vienā darba vietā vajadzētu strādāt četrus, piecus gadus. Tad pie maniem salīdzinoši jaunajiem gadiem es jau esmu vienā darba vietā pavadījis 10 gadus. Varbūt tiešām ir laiks kaut ko mainīt, lai nekļūtu par dinozauru šajā vietā?

Es neiebilstu pavadīt savu darba dzīvi nevalstiskajā sektorā. Diez vai kādreiz dzīvē varētu un gribētu strādāt privātajā sektorā. Man ir sajūta, ka es gribētu strādāt nevalstiskajā organizācijā, VNF vai citā NVO. Es varētu strādāt valsts vai pašvaldības darbā. Bet par to pagaidām tā neesmu domājis.

Pagaidām mana misija ir bijusi kopā ar kolēģiem nostādīt fondu uz kājām. Kaut kādā ziņā tas ir sasniegts. Fonds 10 gadus ir ne tikai bijis, bet arī patiešām strādājis.

10 gados ir iegūta zināma vieta sabiedrībā. Ir panākts atpazīstamības, uzticamības statuss. Ja pēkšņi pēc gada fonds vairs nebūtu, protams, no tā dzīve Valmierā neapstātos. Tajā pašā laikā zinu, ka ir lietas, kuras apstātos vai kurās pietrūku šīs organizācijas eksistences. Tas man ir apliecinājums tam, ka organizācija ir nepieciešama. Tāpēc es uzskatu, ka mums vēl ir ko darīt un mums vēl ir zināmas lietas jānostabilizē. Vienlaikus ir jomas, kurās mēs jau esam to stabilitāti ieguvuši, kas man dod zināmu apliecinājumu, ka, ja nu kas, es drīkstētu kādā brīdī no šīs organizācijas doties prom. Es ticu, ka būtu cilvēki, kas to turpinātu, ko es nevarēju teikt pirms pieciem gadiem.

Sabilē esat pabeidzis mazo lauku skolu, pēc tam reģionālo augstskolu – Vidzemes Augstskolu. Kāda nozīme jūsuprāt ir šādiem izglītības centriem sabiedrības attīstībā? 

Es viennozīmīgi esmu apliecinājums tam, ka mazajās skolās daudz kas ir atkarīgs no paša. Var zākāt, ka tur izglītības kvalitāte ir tāda un šitāda, skolotāji veci. Principā, ja pats gribēsi, tad tu ļoti daudz ko vari izdarīt. Tieši tāpat es vērtēju reģionālās augstskolas. Es esmu absolūts reģionālo augstskolu fans un patriots, jo mēs arī augstskolas laikā vairākus projektus kopā ar reģionālajām augstskolām virzījām.

Izciliem prātiem aizejot uz Rīgu, no vienas puses ir lielāka konkurence un lielāki centieni pēc izaugsmes. Tur lielāka koncentrācija, bet no otras puses ir arī daudz lielāka iespēja, ka tavs izcilais prāts netiks pamanīts, ja pats nebūsi aktīvs un enerģisks. Tādā reģionālā augstskolā, kur šī konkurence ir mazāka, ir lielāka iespēja, ka tevi pamanīs un ļaus pavirzīties uz augšu, nevis tapt apslāpētām lielajā, pelēkajā masā.

Tāpēc es uzskatu, ka ir ļoti svarīgi, ka šādas reģionālās augstskolas. Tās notur spēcīgus cilvēkus arī ārpus Rīgas. Šie cilvēki kļūst par potenciāliem virzītājiem lietām, kas šeit reģionā notiek.

Es ļoti lepojos, ka mums ir Vidzemes Augstskola, un tā ir laba. Īstenībā es nevaru par visām Rīgas augstskolām teikt to pašu. Vismaz tad, kad es mācījos augstskolā, un tas bija pirms 9 gadiem, tad es biju pilnīgi pārliecināts, ka visas 6 reģionālās augstskolas ir labas un kvalitatīvas un ka tajās ir vērts mācīties.

Jūs aizraujaties ar tautiskajām dejām. Kā tas sākās?

Pilnīgi nejauši. Tas bija pirms 2 gadiem, kad bija Dziesmu svētki. Es tikai 2 gadus dejoju. Lielākā daļa trīsdesmitgadnieku, četrdesmitgadnieku un piecdesmitgadnieku, kas dejo vidējās paaudzes deju kolektīvos ir dejojuši kopš skolas vai studiju laika. Savukārt es esmu netipisks gadījums, jo pēdējo reizi dejoju pamatskolā kādus 2 gadus laikam, piektajā, sestajā klasē, bet toreiz tas galīgi nešķita interesanti un saistoši.

Dziesmu svētki bija pamudinājums tam, ka mēs to gribam. Abi ar sievu skatījāmies Dziesmu svētkus un domājām, ka mēs arī tā gribētu. Nu, viss – ejam! Mēģināsim, vai mēs to varam vai nē. Tā arī sākām.

Šiem Dziesmu svētkiem arī noteikti sekojāt līdzi?

Daļēji, jo bijām ceļojumā tajā laikā. Mazliet televīzijā paskatījāmies, lai paķertu to sajūtu. Skaisti! Tā ir tāda ļoti spēcīga tradīcija Latvijā. Ļoti labi, ka mēs to uzturām.

Kontekstā ar šī brīža aktualitātēm pasaulē, man šķiet, ka Dziesmu svētki ir labs piemērs sabiedrības integrācijai. Ir ļoti svarīgi, ka Dziesmu svētkos ir ne tikai latviskā Latvija, bet arī pārstāvētas mazākumtautības.

Ļoti svarīgi ir parādīt, ka Latvija – tā ir latvietība pamatā, bet mūsu zemē ir arī citas nacionalitātes, un tas ir tikai normāli. Mēs esam visu laiku dauzīti un sisti, un ietekmēti, bet ietekmēti arī pozitīvā ziņā no citām kultūrām. Manuprāt, tas ir forši spēt to parādīt, ka mēs īstenībā varam normāli sadzīvot, ja tikai mēs to gribam.

Lasiet arī intervijas 1.daļu “VNF valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš: lepojos ar 10 gados paveikto” un 2.daļu “Ansis Bērziņš: Diemžēl Latvijā izveidojusies grūtdieņu paaudze”.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Sedā,Uzvaras ielā 10. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 820-870 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Sedā vai pieteikties personīgi, vai WhatsApp tel.nr. +371 29529416. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Seda, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-27 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: pa mob.telef.29529416 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskola (turpmāk – Skola) aicina darbā  vācu valodas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2341 01) (6 kontaktstundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Kauguru skola”, Kauguri, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Tu vēlies: • īstenot izglītības programmu “Vācu valoda” mācību priekšmetā atbilstoši Valsts izglītības standartam; • sniegt individuālu un diferencētu atbalstu izglītojamajiem mācību priekšmetā; • veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; • sekot līdzi jaunākajām tendencēm pedagoģijas nozares attīstībā; • izstrādāt piedāvājumu mācību priekšmeta, Skolas radošai un inovatīvai izaugsmei; un ja Tev ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 15.jūnijam e-pastā: kauguru.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29435511. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru skola, Kauguri, Kauguru pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-15 Kontaktpersona: CV;piet.vēst.,izgl.,dok.,kopiju lūdzam sūtīt uz e-pastu:kauguru.pamatskola@valmiera.edu.lv

Mūsu partneri