Valmieras Ziņas

Lāčplēša dienā aicina iedegt sveču liesmiņas brīvības cīnītāju piemiņai

Lasīšanas laiks: 3 min

Stipri un vienoti bija brīvības cīnītāji, kad 1919. gada 11. novembrī Latvija piedzīvoja vienu no svarīgākajām uzvarām Brīvības cīņās – Latvijas Bruņotie spēki no Rīgas padzina Bermonta karaspēku.

Ik gadu 11. novembrī cīņās kritušos varoņus godinām ar gaišām domām un iedegtām sveču liesmiņām. Arī šogad Lāčplēša dienā aicina ikvienu Valmieras novada iedzīvotāju individuāli vai ģimenes lokā iedegt un nolikt sveces brīvības cīnītāju piemiņas vietās un izgaismot sava mājokļa logus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Kultūras centra projektu vadītāja komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Līga Tarbuna.

Valmierā

Aicina 11. novembrī pilsētas Centra kapos vai Dīvala kapos individuāli vai ģimenes lokā iedegt svecīti, godinot tos, kuru drosme 1919. gada 11. novembrī ļāva piepildīt sapni par brīvu Latviju.

Svētku noskaņās būs laukums pie Valmieras Kultūras centra.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā

Brenguļos 11. novembrī aicina individuāli iedegt svecītes, izgaismojot tiltu pār Abula upi, kā arī tiltiņu Mūrmuižā. Tāpat no plkst. 16.00 aicina individuāli iedegt svecītes pie stēlām Kauguru kapos un pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietām un stēlām Trikātas kapos. Pie Ķēniņa Tālivalža pieminekļa Trikātā veidos Gaismas ceļu, no plkst. 16.00 noliekot un aizdedzot svecītes. Svecītes aicina novietot arī pie Kauguru kultūras nama.

Burtnieku apvienībā

Matīšos no plkst. 10.00 pie Matīšu Tautas nama skanēs tautasdziesmas, savukārt no plkst. 11.00, izvēloties sev ērtāko laiku, ikviens aicināts nolikt svecīti pie A. Grīna piemiņas akmens “Pikātos”. No plkst. 16.00 individuāli varēs nolikt svecītes pie stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Matīšu kapos, kur skanēs mūzika patriotiskās noskaņās.

Vecatē Lāčplēša dienā tiks izgaismoti Vecates Kultūras centra logi un varēs iedegt savu svecīti Vecates centrā.

Ēveles kapos Lāčplēša ordeņa kavalieru atdusas vietās tiks iedegtas sveces un nolikti ziedi, bet Ēveles centru rotās svētku noformējums – no plkst. 16.00 sveču kompozīcijā savu gaismiņu iedegt tiks aicināts ikviens.

Rencēnos no plkst. 16.00 Rencēnu Kultūras nama logos degs sveču liesmiņas.

Burtniekos Varoņu birzī pie Burtnieku evaņģēliski luteriskās baznīcas norisināsies ziedu nolikšana un sveču aizdegšana pie pieminekļa 1. Pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Burtnieku draudzes dēliem. Burtnieku Kultūras centra logus rotās dekori.

Kocēnu apvienībā

Lāčplēša dienā ar katru iedegto sveces liesmiņu un lāpu ceļu izgaismotajos Kocēnos tiks pieminēti Latvijas Brīvības cīņās kritušie varoņi. Gaismiņās iemirdzēsies Kokmuižas pils parters, un svētku noformējumā tiks ietērpta Kokmuižas promenāde.

Gaismas akcijā “Izgaismojam svētkus” vienojušās vairākas kultūras iestādes – Dikļu Kultūras centra un Zilākalna Kultūras nama logos no 11. līdz 19. novembrim degs gaisma, Bērzaines Tautas namā – no 12. līdz 20. novembrim, bet Vaidavas Kultūras un amatniecības centra logos – no 17. līdz 19. novembrim. Iedzīvotājus aicina iedegt sveces logos, atcerēties un pieminēt tautas varoņus katram savā mājā un sirdī.

Mazsalacas apvienība

Mazsalacā pie Varoņu pieminekļa pretim Mazsalacas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajai baznīcai visas dienas garumā valdīs patriotiska noskaņa, no plkst. 16.30 skanēs arī mūzika un vārds. Ikviens aicināts izvēlēties sev ērtāko laiku, lai atnāktu, noliktu svecīti un kavētos domās par brīvības cīnītājiem.

Mazsalacas Kultūras centra skatlogos izvietoti Mazsalacas Goda pilsoņu vēlējumi svētkos, ko papildina foto kolāžas.

Ramatas pagasta kultūras centrs svētku laikā būs patriotiskā noformējumā.

Naukšēnu apvienība

Naukšēnos no plkst. 17.00 pie Naukšēnu kultūras nama degs sveces un lāpas, skanēs mūzika.

Rūjienas apvienība

Rūjienā 11. novembra pievakarē “Tālavas taurētāja” pakājē tiks veidota simboliska sveču kompozīcija. Ikviens, kam Latvija sirdī, aicināts atnākt un nolikt svecīti Latvijas kontūrā, pieminot varonīgos brīvības cīnītājus.

Strenču apvienībā

Strenčos 11. novembrī ikviens aicināts individuāli nolikt sveces un ziedus Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Kārļa Slokas atdusas vietā Strenču pilsētas kapos, kā arī iedegt gaismiņu sava mājokļa logos un būt kopā gaišās domās.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu un lēmumu sagatavošanu, iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā Valsts vides dienesta Juridiskā departamenta Juridiskās daļas jurista amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: iegūt vērtīgu pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem kolēģiem; jauno darbinieku apmācību un kvalifikācijas celšanas pasākumus; mēnešalgu no 1314 līdz 1775 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši Tavai pieredzei un zināšanām; labu veselības apdrošināšanu; papildatvaļinājumu no 8 līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē ar papildu atlīdzību saistītus labumus; darba vietu jebkurā Valsts vides dienesta birojā (Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Madonā, Rēzeknē vai Daugavpilī) ar daļēji attālināta darba iespējām pēc pārbaudes laika. Uzticēsim Tev: izskatīt sūdzības par apstrīdētiem administratīvajiem aktiem un administratīvajiem sodiem; pārstāvēt Valsts vides dienestu tiesās; sagatavot iekšējos iestādes tiesību aktus, atbildes vēstules un citus dokumentus; sniegt juridiska rakstura konsultācijas pēc nepieciešamības. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; maģistra grāds tiesību zinātnē; juridiska rakstura darba pieredze; pieredze administratīvā procesa piemērošanā tiks uzskatīta par priekšrocību; elektroniskais paraksts. Taču tikpat svarīgi, lai Tev piemīt labas komunikācijas un sadarbības prasmes, precizitāte un spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, labas datorzināšanas. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Jurists”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pāvila Rozīša iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-16 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv, tel.67084203 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Tiešās pārdošanas konsultants/-e sadarbībā ar “TET” Mēs BSS, oficiālais Tet sadarbības partneris, aicinām komandā enerģiskus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas kopā attīstīties, augt un sasniegt savus un uzņēmuma mērķus. Šī ir Tava iespēja sākt karjeru uzņēmumā, kas ir viens no zināmākajiem zīmoliem Latvijā! Tavs darbs būs: 🏠 Klientu apmeklēšana viņu dzīvesvietās pēc iepriekš sagatavota darba uzdevuma– gan jauni, gan esoši Tet klienti 💬 Tet produktu un pakalpojumu prezentēšana un konsultēšana klātienē (internets, TV, elektrība, viedie risinājumi) 🔍 Individuāli piemērotāko risinājumu atrašana katram klientam 🎯 Mērķu sasniegšana un kopīga komandas motivācija Ko mēs meklējam: Mēs meklējam pārdošanas talantus Tu labprāt komunicē un nebaidies uzsākt sarunu Tev iekāpjot liftā ir vēlme sasveicināties ar līdzbraucējiem, nevis nodurt skatienu grīdā Esi pozitīvs, enerģisks un gatavs mācīties Vēlies strādāt dinamiskā vidē un redzēt savu darba rezultātu augam Ko mēs piedāvājam: 🎓 Pilnībā apmaksātas apmācības un profesionāļu atbalstu ik uz soļa  🏆 Darbu ar atpazīstamu un uzticamu zīmolu — Tet  💬 Iespēju attīstīt pārliecību, komunikācijas un pārdošanas prasmes, kas noderēs visur 🤝 Draudzīgu un enerģisku kolektīvu 📈 Ātras izaugsmes iespējas — gan profesionālās, gan finansiālās 👥 Iespēju būt līderim un veidot savu komandu 🗺 Darba iespējas visā Latvijā – strādā savā pilsētā vai tās tuvumā 🚗 Iespēju strādāt kustībā, ārpus biroja, bez rutīnas un garlaicības 💸Stabilus, taču neierobežotus ienākumus: fiksēta mēnešalga 780(bruto) + bonusi no pārdotā. Šī ir Tava iespēja sākt karjeru uzņēmumā, kas ir viens no zināmākajiem zīmoliem Latvijā! Sūti savu pieteikumu ar norādi "Valmiera" uz: darbs@balticsalessolutions.lv Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz darbs@balticsalessolutions.lv

AS “PATA Strenči”– stabils uzņēmums ar vairāk kā 70 gadu pieredzi mežsaimniecībā, kuru kā drošu un uzticamu sadarbības partneri izvēlas aizvien vairāk meža īpašnieku. Šobrīd uzņēmums piedāvā pilna cikla meža apsaimniekošanas un mežizstrādes pakalpojumus. Aicinām darbā MEŽA MAŠĪNU MEHĀNIĶI Tavos pienākumos ietilps: Veikt meža tehnikas (harvesteru, forvarderu) remontus un apkopes. Sagaidām no Tevis: Tehniskā izglītība vai iepriekšēja darba pieredze mehāniķa amatā. Vēlama pieredze darbā ar meža tehniku (lietošana, apkalpošana, remonts). Augsta atbildības sajūta un precizitāte. B kategorijas vadītāja apliecība. Piedāvājam: Darba pienākumu veikšanai nepieciešamo aprīkojumu. Sociālās garantijas, veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Iespēju mācīties un attīstīties kopā ar uzņēmumu. Darba samaksu no 2000 EUR (pirms nodokļu nomaksas). CV aicinām sūtīt uz e-pasta adresi info@patastrenci.lv līdz 2026.gada 1.aprīlim. Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajām atlases kārtām. Darba devēja reģistrācijas Nr.40003009124 Darba vieta: “Ūdriņas”, Ūdriņas, Trikātas pagasts, Valmieras novads Darba laiks: Pilna slodze Darba samaksa: no 2000 EUR (bruto) Kontaktinformācija: E-pasts: info@patastrenci.lv URL: www.patastrenci.lv Profesija: MEŽA MAŠĪNU MEHĀNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ūdriņas, Trikātas pag., Valmieras nov. Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-04-01 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@patastrenci.lv

Mūsu partneri