Valmieras Ziņas

Lāčplēša dienā aicina iedegt sveču liesmiņas brīvības cīnītāju piemiņai

Lasīšanas laiks: 3 min

Stipri un vienoti bija brīvības cīnītāji, kad 1919. gada 11. novembrī Latvija piedzīvoja vienu no svarīgākajām uzvarām Brīvības cīņās – Latvijas Bruņotie spēki no Rīgas padzina Bermonta karaspēku.

Ik gadu 11. novembrī cīņās kritušos varoņus godinām ar gaišām domām un iedegtām sveču liesmiņām. Arī šogad Lāčplēša dienā aicina ikvienu Valmieras novada iedzīvotāju individuāli vai ģimenes lokā iedegt un nolikt sveces brīvības cīnītāju piemiņas vietās un izgaismot sava mājokļa logus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Kultūras centra projektu vadītāja komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Līga Tarbuna.

Valmierā

Aicina 11. novembrī pilsētas Centra kapos vai Dīvala kapos individuāli vai ģimenes lokā iedegt svecīti, godinot tos, kuru drosme 1919. gada 11. novembrī ļāva piepildīt sapni par brīvu Latviju.

Svētku noskaņās būs laukums pie Valmieras Kultūras centra.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā

Brenguļos 11. novembrī aicina individuāli iedegt svecītes, izgaismojot tiltu pār Abula upi, kā arī tiltiņu Mūrmuižā. Tāpat no plkst. 16.00 aicina individuāli iedegt svecītes pie stēlām Kauguru kapos un pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietām un stēlām Trikātas kapos. Pie Ķēniņa Tālivalža pieminekļa Trikātā veidos Gaismas ceļu, no plkst. 16.00 noliekot un aizdedzot svecītes. Svecītes aicina novietot arī pie Kauguru kultūras nama.

Burtnieku apvienībā

Matīšos no plkst. 10.00 pie Matīšu Tautas nama skanēs tautasdziesmas, savukārt no plkst. 11.00, izvēloties sev ērtāko laiku, ikviens aicināts nolikt svecīti pie A. Grīna piemiņas akmens “Pikātos”. No plkst. 16.00 individuāli varēs nolikt svecītes pie stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Matīšu kapos, kur skanēs mūzika patriotiskās noskaņās.

Vecatē Lāčplēša dienā tiks izgaismoti Vecates Kultūras centra logi un varēs iedegt savu svecīti Vecates centrā.

Ēveles kapos Lāčplēša ordeņa kavalieru atdusas vietās tiks iedegtas sveces un nolikti ziedi, bet Ēveles centru rotās svētku noformējums – no plkst. 16.00 sveču kompozīcijā savu gaismiņu iedegt tiks aicināts ikviens.

Rencēnos no plkst. 16.00 Rencēnu Kultūras nama logos degs sveču liesmiņas.

Burtniekos Varoņu birzī pie Burtnieku evaņģēliski luteriskās baznīcas norisināsies ziedu nolikšana un sveču aizdegšana pie pieminekļa 1. Pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Burtnieku draudzes dēliem. Burtnieku Kultūras centra logus rotās dekori.

Kocēnu apvienībā

Lāčplēša dienā ar katru iedegto sveces liesmiņu un lāpu ceļu izgaismotajos Kocēnos tiks pieminēti Latvijas Brīvības cīņās kritušie varoņi. Gaismiņās iemirdzēsies Kokmuižas pils parters, un svētku noformējumā tiks ietērpta Kokmuižas promenāde.

Gaismas akcijā “Izgaismojam svētkus” vienojušās vairākas kultūras iestādes – Dikļu Kultūras centra un Zilākalna Kultūras nama logos no 11. līdz 19. novembrim degs gaisma, Bērzaines Tautas namā – no 12. līdz 20. novembrim, bet Vaidavas Kultūras un amatniecības centra logos – no 17. līdz 19. novembrim. Iedzīvotājus aicina iedegt sveces logos, atcerēties un pieminēt tautas varoņus katram savā mājā un sirdī.

Mazsalacas apvienība

Mazsalacā pie Varoņu pieminekļa pretim Mazsalacas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajai baznīcai visas dienas garumā valdīs patriotiska noskaņa, no plkst. 16.30 skanēs arī mūzika un vārds. Ikviens aicināts izvēlēties sev ērtāko laiku, lai atnāktu, noliktu svecīti un kavētos domās par brīvības cīnītājiem.

Mazsalacas Kultūras centra skatlogos izvietoti Mazsalacas Goda pilsoņu vēlējumi svētkos, ko papildina foto kolāžas.

Ramatas pagasta kultūras centrs svētku laikā būs patriotiskā noformējumā.

Naukšēnu apvienība

Naukšēnos no plkst. 17.00 pie Naukšēnu kultūras nama degs sveces un lāpas, skanēs mūzika.

Rūjienas apvienība

Rūjienā 11. novembra pievakarē “Tālavas taurētāja” pakājē tiks veidota simboliska sveču kompozīcija. Ikviens, kam Latvija sirdī, aicināts atnākt un nolikt svecīti Latvijas kontūrā, pieminot varonīgos brīvības cīnītājus.

Strenču apvienībā

Strenčos 11. novembrī ikviens aicināts individuāli nolikt sveces un ziedus Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Kārļa Slokas atdusas vietā Strenču pilsētas kapos, kā arī iedegt gaismiņu sava mājokļa logos un būt kopā gaišās domās.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku/-ci (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt saimnieciskos darbus Valmieras pagasta teritorijā: • apsekot Pašvaldības autoceļus, veikt neliela apjoma remontdarbus, ceļmalu apkopšanu, pļaušanu, krūmu izciršanu, zāģēšanu, novākšanu; • palīdzēt kopt, formēt un izzāģēt kokus un krūmus, palīdzēt likvidēt vēja vai citādā veidā nodarītos postījumus un novākt bīstamos kokus, kas apdraud ēkas, elektrolīnijas, autoceļus un citus objektus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanā un uzturēšanā; • rūpēties par Pārvaldes atbildībā esošo ēku un telpu tehnisko stāvokli; un ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • teicamas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ēku, telpu, teritoriju un autoceļu ikdienas uzturēšanas un remontu darbiem, to apjomu noteikšanu; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 2. mēnešalgu grupai no 515 EUR līdz 521 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā dārznieku/-ci Valmieras pagastā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • rūpēties par Valmiermuižas parka un Valmieras pagasta publisko teritoriju apstādījumiem: • veikt apstādījumu ierīkošanu, kopšanu, atjaunošanu; • piedalīties dekoratīvo augu, koku un krūmu stādīšanā, kopšanā, formēšanā; • uzraudzīt teritorijas kopšanas darbu kvalitāti; • sniegt teritorijas labiekārtošanas priekšlikumus; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība dārzkopībā; • labas latviešu valodas zināšanas; • zināšanas par ainavas ierīkošanas arhitektūru, plānošanu, augu stādīšanu; • darba pieredze parka dārznieka, dārzkopības jomā; • prasme organizēt savu darbu; • spēja strādāt komandā, precīzi, ar iniciatīvu un augstu atbildības sajūtu, labām komunikācijas un saskarsmes prasmēm; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 690 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums dārznieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2022.gada 15.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29388422 vai 26434663. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.   Profesija: DĀRZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Kultūras darba ORGANIZATORU Burtnieku kultūras centrā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un veidot kultūras, atpūtas un izglītojošus pasākumus, koncertus, izstādes un citus notikumus; • koordinēt un organizēt kultūras pasākumus Burtnieku apvienībā, izstrādāt un īstenot šo pasākumu radošos konceptus; • izstrādāt ar kultūras jomu saistītus radošos projektus; • vadīt un koordinēt amatiermākslas kolektīvu darbību; • administrēt viesmākslinieku koncertu un pasākumu norisi; un ja Tev ir: • augstākā izglītība (par priekšrocību tiks uzskatīta izglītība kultūras jomā); • iepriekšēja darba pieredze kultūras jomā, projektu vadībā, pasākumu organizēšanā; • zināšanas par kultūras procesiem; • valsts valodas prasme augstākā līmenī, labas svešvalodu zināšanas; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); • kompetences: teicamas organizatoriskās prasmes, radošs skatījums, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; atbildība, iniciatīva, labas komunikācijas un sadarbības prasmes; mēs piedāvājam: • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 850 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespējas īstenot radošo potenciālu un kultūras projektu idejas; • personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Kultūras darba organizators/-e Burtnieku kultūras centrā” līdz 2022.gada 15.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai 64207148, 27891656, 26119906. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu darbinieku atlasi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jaunatnes iela 15, Burtnieki, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Kultūra / Māksla Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15

Mūsu partneri