Valmieras Ziņas

Lāčplēša dienā aicina iedegt sveču liesmiņas brīvības cīnītāju piemiņai

Lasīšanas laiks: 3 min

Stipri un vienoti bija brīvības cīnītāji, kad 1919. gada 11. novembrī Latvija piedzīvoja vienu no svarīgākajām uzvarām Brīvības cīņās – Latvijas Bruņotie spēki no Rīgas padzina Bermonta karaspēku.

Ik gadu 11. novembrī cīņās kritušos varoņus godinām ar gaišām domām un iedegtām sveču liesmiņām. Arī šogad Lāčplēša dienā aicina ikvienu Valmieras novada iedzīvotāju individuāli vai ģimenes lokā iedegt un nolikt sveces brīvības cīnītāju piemiņas vietās un izgaismot sava mājokļa logus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Kultūras centra projektu vadītāja komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Līga Tarbuna.

Valmierā

Aicina 11. novembrī pilsētas Centra kapos vai Dīvala kapos individuāli vai ģimenes lokā iedegt svecīti, godinot tos, kuru drosme 1919. gada 11. novembrī ļāva piepildīt sapni par brīvu Latviju.

Svētku noskaņās būs laukums pie Valmieras Kultūras centra.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā

Brenguļos 11. novembrī aicina individuāli iedegt svecītes, izgaismojot tiltu pār Abula upi, kā arī tiltiņu Mūrmuižā. Tāpat no plkst. 16.00 aicina individuāli iedegt svecītes pie stēlām Kauguru kapos un pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietām un stēlām Trikātas kapos. Pie Ķēniņa Tālivalža pieminekļa Trikātā veidos Gaismas ceļu, no plkst. 16.00 noliekot un aizdedzot svecītes. Svecītes aicina novietot arī pie Kauguru kultūras nama.

Burtnieku apvienībā

Matīšos no plkst. 10.00 pie Matīšu Tautas nama skanēs tautasdziesmas, savukārt no plkst. 11.00, izvēloties sev ērtāko laiku, ikviens aicināts nolikt svecīti pie A. Grīna piemiņas akmens “Pikātos”. No plkst. 16.00 individuāli varēs nolikt svecītes pie stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Matīšu kapos, kur skanēs mūzika patriotiskās noskaņās.

Vecatē Lāčplēša dienā tiks izgaismoti Vecates Kultūras centra logi un varēs iedegt savu svecīti Vecates centrā.

Ēveles kapos Lāčplēša ordeņa kavalieru atdusas vietās tiks iedegtas sveces un nolikti ziedi, bet Ēveles centru rotās svētku noformējums – no plkst. 16.00 sveču kompozīcijā savu gaismiņu iedegt tiks aicināts ikviens.

Rencēnos no plkst. 16.00 Rencēnu Kultūras nama logos degs sveču liesmiņas.

Burtniekos Varoņu birzī pie Burtnieku evaņģēliski luteriskās baznīcas norisināsies ziedu nolikšana un sveču aizdegšana pie pieminekļa 1. Pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Burtnieku draudzes dēliem. Burtnieku Kultūras centra logus rotās dekori.

Kocēnu apvienībā

Lāčplēša dienā ar katru iedegto sveces liesmiņu un lāpu ceļu izgaismotajos Kocēnos tiks pieminēti Latvijas Brīvības cīņās kritušie varoņi. Gaismiņās iemirdzēsies Kokmuižas pils parters, un svētku noformējumā tiks ietērpta Kokmuižas promenāde.

Gaismas akcijā “Izgaismojam svētkus” vienojušās vairākas kultūras iestādes – Dikļu Kultūras centra un Zilākalna Kultūras nama logos no 11. līdz 19. novembrim degs gaisma, Bērzaines Tautas namā – no 12. līdz 20. novembrim, bet Vaidavas Kultūras un amatniecības centra logos – no 17. līdz 19. novembrim. Iedzīvotājus aicina iedegt sveces logos, atcerēties un pieminēt tautas varoņus katram savā mājā un sirdī.

Mazsalacas apvienība

Mazsalacā pie Varoņu pieminekļa pretim Mazsalacas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajai baznīcai visas dienas garumā valdīs patriotiska noskaņa, no plkst. 16.30 skanēs arī mūzika un vārds. Ikviens aicināts izvēlēties sev ērtāko laiku, lai atnāktu, noliktu svecīti un kavētos domās par brīvības cīnītājiem.

Mazsalacas Kultūras centra skatlogos izvietoti Mazsalacas Goda pilsoņu vēlējumi svētkos, ko papildina foto kolāžas.

Ramatas pagasta kultūras centrs svētku laikā būs patriotiskā noformējumā.

Naukšēnu apvienība

Naukšēnos no plkst. 17.00 pie Naukšēnu kultūras nama degs sveces un lāpas, skanēs mūzika.

Rūjienas apvienība

Rūjienā 11. novembra pievakarē “Tālavas taurētāja” pakājē tiks veidota simboliska sveču kompozīcija. Ikviens, kam Latvija sirdī, aicināts atnākt un nolikt svecīti Latvijas kontūrā, pieminot varonīgos brīvības cīnītājus.

Strenču apvienībā

Strenčos 11. novembrī ikviens aicināts individuāli nolikt sveces un ziedus Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Kārļa Slokas atdusas vietā Strenču pilsētas kapos, kā arī iedegt gaismiņu sava mājokļa logos un būt kopā gaišās domās.

Valmieras tehnikums aicina darbā Digitālo mācību projektu speciālists (profesiju klasifikatora kods 2424 02)  uz noteiktu laiku (līdz 2025.gada 31.maijam) Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1200 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Tavā pārziņā būs: Sagatavot pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības) programmas ievietošanai e-apmācību platformā Nodrošināt metodisko palīdzību e - apmācību platformā pieaugušo izglītības procesā iesaistītajiem Inovatīvu apmācības metožu ieviešana iesaistīto darbinieku darbā Plānot un veikt izglītības iestādes pieaugušo izglītības programmu satura ievietošanu e -apmācību platformā Nodrošināt pieaugušo izglītības programmu īstenošanu e-apmācību vidē Tev nepieciešams : Pirmā līmeņa augstākā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams IT, komunikāciju vai sociālo zinātņu jomā) Pieredze e-apmācību vai līdzīgas sistēmas/ platformas administrēšanā Teicamas prasmes darbā ar biroja tehniku, MS Office programmām un vizuālā materiāla apstrādes programmām (vizualizācijas, video) Zināšanas par interaktīvā e-apmācību vizuālā satura veidošanu un noformēšanu Redaktora prasmes saturam latviešu valodā Atbildības sajūta un precizitāte, ļoti labas organizatora prasmes un komunikācijas spējas Elastība, spēja uzņemties iniciatīvu savas kompetences ietvaros, strādāt individuāli un komandā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī Ļoti labas angļu valodas zināšanas Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Dace Careva T:28656012 Lūdzu, sūtīt CV un pieteikuma vēstuli uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Var pievienot arī sociālo tīklu saites, ja tur redzams Jūsu radīts saturs. Pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu ar norādi “Digitālo mācību projektu speciālists” līdz 2023.gada 10.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: MĀCĪBU PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: Dace Careva

Mūsu partneri