Valmieras Ziņas

Lāčplēša dienā aicina iedegt sveču liesmiņas brīvības cīnītāju piemiņai

Lasīšanas laiks: 3 min

Stipri un vienoti bija brīvības cīnītāji, kad 1919. gada 11. novembrī Latvija piedzīvoja vienu no svarīgākajām uzvarām Brīvības cīņās – Latvijas Bruņotie spēki no Rīgas padzina Bermonta karaspēku.

Ik gadu 11. novembrī cīņās kritušos varoņus godinām ar gaišām domām un iedegtām sveču liesmiņām. Arī šogad Lāčplēša dienā aicina ikvienu Valmieras novada iedzīvotāju individuāli vai ģimenes lokā iedegt un nolikt sveces brīvības cīnītāju piemiņas vietās un izgaismot sava mājokļa logus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Kultūras centra projektu vadītāja komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Līga Tarbuna.

Valmierā

Aicina 11. novembrī pilsētas Centra kapos vai Dīvala kapos individuāli vai ģimenes lokā iedegt svecīti, godinot tos, kuru drosme 1919. gada 11. novembrī ļāva piepildīt sapni par brīvu Latviju.

Svētku noskaņās būs laukums pie Valmieras Kultūras centra.

Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā

Brenguļos 11. novembrī aicina individuāli iedegt svecītes, izgaismojot tiltu pār Abula upi, kā arī tiltiņu Mūrmuižā. Tāpat no plkst. 16.00 aicina individuāli iedegt svecītes pie stēlām Kauguru kapos un pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietām un stēlām Trikātas kapos. Pie Ķēniņa Tālivalža pieminekļa Trikātā veidos Gaismas ceļu, no plkst. 16.00 noliekot un aizdedzot svecītes. Svecītes aicina novietot arī pie Kauguru kultūras nama.

Burtnieku apvienībā

Matīšos no plkst. 10.00 pie Matīšu Tautas nama skanēs tautasdziesmas, savukārt no plkst. 11.00, izvēloties sev ērtāko laiku, ikviens aicināts nolikt svecīti pie A. Grīna piemiņas akmens “Pikātos”. No plkst. 16.00 individuāli varēs nolikt svecītes pie stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Matīšu kapos, kur skanēs mūzika patriotiskās noskaņās.

Vecatē Lāčplēša dienā tiks izgaismoti Vecates Kultūras centra logi un varēs iedegt savu svecīti Vecates centrā.

Ēveles kapos Lāčplēša ordeņa kavalieru atdusas vietās tiks iedegtas sveces un nolikti ziedi, bet Ēveles centru rotās svētku noformējums – no plkst. 16.00 sveču kompozīcijā savu gaismiņu iedegt tiks aicināts ikviens.

Rencēnos no plkst. 16.00 Rencēnu Kultūras nama logos degs sveču liesmiņas.

Burtniekos Varoņu birzī pie Burtnieku evaņģēliski luteriskās baznīcas norisināsies ziedu nolikšana un sveču aizdegšana pie pieminekļa 1. Pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Burtnieku draudzes dēliem. Burtnieku Kultūras centra logus rotās dekori.

Kocēnu apvienībā

Lāčplēša dienā ar katru iedegto sveces liesmiņu un lāpu ceļu izgaismotajos Kocēnos tiks pieminēti Latvijas Brīvības cīņās kritušie varoņi. Gaismiņās iemirdzēsies Kokmuižas pils parters, un svētku noformējumā tiks ietērpta Kokmuižas promenāde.

Gaismas akcijā “Izgaismojam svētkus” vienojušās vairākas kultūras iestādes – Dikļu Kultūras centra un Zilākalna Kultūras nama logos no 11. līdz 19. novembrim degs gaisma, Bērzaines Tautas namā – no 12. līdz 20. novembrim, bet Vaidavas Kultūras un amatniecības centra logos – no 17. līdz 19. novembrim. Iedzīvotājus aicina iedegt sveces logos, atcerēties un pieminēt tautas varoņus katram savā mājā un sirdī.

Mazsalacas apvienība

Mazsalacā pie Varoņu pieminekļa pretim Mazsalacas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajai baznīcai visas dienas garumā valdīs patriotiska noskaņa, no plkst. 16.30 skanēs arī mūzika un vārds. Ikviens aicināts izvēlēties sev ērtāko laiku, lai atnāktu, noliktu svecīti un kavētos domās par brīvības cīnītājiem.

Mazsalacas Kultūras centra skatlogos izvietoti Mazsalacas Goda pilsoņu vēlējumi svētkos, ko papildina foto kolāžas.

Ramatas pagasta kultūras centrs svētku laikā būs patriotiskā noformējumā.

Naukšēnu apvienība

Naukšēnos no plkst. 17.00 pie Naukšēnu kultūras nama degs sveces un lāpas, skanēs mūzika.

Rūjienas apvienība

Rūjienā 11. novembra pievakarē “Tālavas taurētāja” pakājē tiks veidota simboliska sveču kompozīcija. Ikviens, kam Latvija sirdī, aicināts atnākt un nolikt svecīti Latvijas kontūrā, pieminot varonīgos brīvības cīnītājus.

Strenču apvienībā

Strenčos 11. novembrī ikviens aicināts individuāli nolikt sveces un ziedus Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Kārļa Slokas atdusas vietā Strenču pilsētas kapos, kā arī iedegt gaismiņu sava mājokļa logos un būt kopā gaišās domās.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku Kocēnu pagastā uz nenoteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Kocēnu pagasta teritorijā; • veikt Pārvaldes teritorijā esošo ēku un telpu sīkus remonta un būvniecības darbus; • iekraut, pārnēsāt un veikt citas tamlīdzīga rakstura darbības materiālu un citu lietu pārvietošanai un novietošanai; • ar traktortehnikas palīdzību veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • piedalīties teritorijas labiekārtošanas darbos; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; • traktortehnikas vadītāja apliecība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziska izturība; • augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 7.mēnešalgu grupai no 750 līdz 865 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes strādnieka Kocēnu pagastā amatam”, līdz 2022.gada 10.februārim. Papildu informācija, zvanot pa tālruni: 26842344 vai 25771128. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-10 Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 830 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas par vienu likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Izglītības psihologs/-e” līdz 2022.gada 11.februārim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-11

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGU (profesijas kods 2634 03) (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (37 stundas nedēļā jeb 1,244 likmes). Ja Tev ir vēlme: • sniegt psiholoģisku palīdzību bērniem; • veikt bērnu psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • plānot un realizēt savu darbu saskaņā ar Iestādē realizējamajām pirmsskolas izglītības programmām; • konsultēt Iestādes darbiniekus un bērnu vecākus par bērnu audzināšanu; • sadarboties ar Iestādes vadību, pedagogiem un bērnu vecākiem, lai izstrādātu un īstenotu bērna atbalsta pasākumus, aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • reģistrācija psihologu reģistrā un psihologa sertifikāts noteiktā darbības jomā; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojums 1032 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2022.gada 28.februārim e-pastā: spriditis@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa vakancei”. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-28

Mūsu partneri