Valmieras Ziņas

Iznākusi grāmata “Vingrošana pēc 60”

Lasīšanas laiks: 2 min

Apgāds Zvaigzne ABC izdevis Vilmas Kalmes grāmatu “Vingrošana pēc 60”. Šī ir enerģiskās seniores (86 gadi) alsundznieces Vilmas Kalmes debija grāmatas autores lomā un apliecinājums teicienam “kur kustība, tur dzīvība”.

Grāmatā autore pievēršas fiziskajam aspektam. Regulāra un mērena fiziska slodze stiprina ķermeni un dod spēku organismam. Kalmes kundze smej, ka cilvēki atrunājoties: “es kustos pa māju no rīta līdz vakaram un strādāju līku muguru – kur nu vēl vingros”. Taču ar to nepietiek, jo darbā visai vienveidīgi tiek nodarbināti tikai daži muskuļi. Pārējie bezdarbībā sarūk un zaudē spēku, locītavas kļūst stīvas, augums sagumst, kauli kļūst trausli. Jebkura vecuma cilvēkam fizisko nodarbību rezultātā uzlabojas kaulu struktūras un nostiprinās kauli. Tāpēc nepieciešams izmantot katru izdevību aktīvi izkustēties – it īpaši pēc 60 gadu vecuma sasniegšanas. Jo daudzveidīgākas kustības, jo to ietekme uz ķermeni daudzpusīgāka. Un tieši vingrošana ir tā brīnumnūjiņa, ar ko vispilnīgāk var iesaistīt kustībā visu ķermeni, pārliecināta Kalmes kundze. Savu grāmatu viņa veido no divām daļām – īsa paskaidrojoša teorija un apjomīga praktiskā daļa ar gandrīz 500 vingrojumiem (starp citu, visās vingrojumu fotogrāfijās redzama pati autore 85 gadu vecumā!). 

“Šo brīnišķīgo grāmatu novērtēs tie, kuri neatkarīgi no vecuma vēlas smelties iedvesmu, kā būt aktīvam, nostiprināt ķermeni, gūt spēku un dzīvesprieku. Vingrojumi ir ar dažādu iedarbību un intensitāti, tādēļ katrs var izveidot sev piemērotu vingrojumu kompleksu. Grāmatu droši var dāvināt enerģiskām kundzēm un jaukiem kungiem dažādos vecumos. Tā būs lielisks palīgs dienas centru sociālajiem darbiniekiem un skolotājiem dinamiskām pauzēm. Neaizmirstiet vingrošanā iesaistīt arī bērnus!” aicina Ilona Palma-Trumare, pirmsskolas iestādes vadītāja un līnijdeju instruktore un viena no grāmatas lasītājām.

“Kāpēc mēs neizmantojam Dieva doto iespēju dzīvot ilgi, saglabājot veselību? Kāpēc, astoņdesmitgadīgam cilvēkam nomirstot, sakām: “Jā, garš mūžs aiz muguras, ir jau laiks…”, bet dejojošu un vingrojošu astoņdesmitgadnieku uzskatām tīri vai par izņēmumu? Būtu normāli sasniegt dziļu vecumu bez slimību parādībām, līdz notiek visa organisma vienmērīga novājināšanās un dzīvības procesu atslābums bez slimībām, sāpēm, ciešanām,” grāmatas ievadā saka autore. Kalmes kundze saka: veselīga dzīvošana sevī ietver trīs pamatprasības: sabalansētu uzturu, stresa līmeņa mazināšanu un regulāru fizisko slodzi. Un pati, būdama aktīvāka un lustīgāka par dažu labu divdesmitgadnieku, ir tam vislabākais pierādījums.

Vilma Kalme dzimusi 1932. gadā Alsungas novadā. Studējusi Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā (Latvijas Sporta akadēmijā) un Liepājas Valsts pedagoģiskajā institūtā (Liepājas Universitātē). 52 gadus strādājusi Liepājas Universitātes Fiziskās kultūras un sporta katedrā un Latviešu valodas katedrā. Kopš 2010. gada māca veselības vingrošanu senioriem.

Pieejama arī e-grāmata.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

 AICINĀM AUTOMAŠĪNU REZERVES DAĻU PĀRDEVĒJU VALMIERĀ Pienākumi: - Organizēt auto rezerves daļu pārdošanu, pasūtīšanu un piegādes realizēšanu. - Pārzināt auto rezerves daļu preču katalogus. - Konsultēt un izskaidrot pircējam preces labās īpašības un kvalitāti, palīdzēt izvēlēties atbilstošās preces. - Pieņemt preču pasūtījumus no klientiem. - Orientēties uzņēmuma piedāvātajā preču klāstā. - Komplektēt un saiņot preces, izsniegt tās un noformēt dokumentāciju. - Izvietot preces klientu apkalpošanas zālē un noliktavā. Mēs sagaidām: - Labas tehniskās zināšanas par automašīnu uzbūvi; - Vēlme un spēja pastāvīgi papildināt zināšanas un prasmes; - Ļoti labas komunikācijas prasmes; - Izcilas latviešu valodas zināšanas, vēlamas svešvalodu zināšanas; - Precizitāte, augsta atbildības sajūta; - Labas datorprasmes. Piedāvājam: - Darbu stabilā starptautiskā uzņēmumā; - Karjeras izaugsmes iespējas; - Pievilcīgu atalgojuma un finansiālās motivācijas sistēmu, kas ir balstīta uz darba rezultātiem – no 1200 līdz 2000 EUR (bruto); - Stabilitāti un sociālās garantijas; - Īpašas atlaides auto rezerves daļām. Informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz otro atlases kārtu - darba interviju. Iesniegtos personas datus izmantosim, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. CV saglabāsim uzņēmuma datu bāzē ne ilgāk kā sešus mēnešus vai līdz atlases procesa beigām. Datu pārzinis: SIA Ad Baltic, Reģ. Nr. 40003343254 Profesija: KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-09 Darba sākšanas datums: 2026-04-13 Kontaktpersona: Māra Jansone Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri