Valmieras Ziņas
Lasīšanas laiks: 3 min

Kupenas pārvērtušās no aukstām uz ziedošām un pārcēlušās uz kokiem, lai smaržotu ābelēs un plūmēs. Un aukstums koncentrē visu spēku vienuviet, tas vairs nekož degungalā un vaigos, bet, kļuvis par saldējumu un pasakainu garšu piepildīts, kūst uz mēles. Pavasaris prot izplaucēt visādas labas lietas, arī garšīgu un jautru vasaras gaidīšanu.

Tiekamies Rūjienas saldējuma svētkos un Rūjienas vārda dienā 27. maijā!  

Rūjienas centrā būs svētku tirdziņš (plkst. 9.00–15.00), Laika skvēra parkā – mūzika, kā arī svētku mielasts. Uz skatuves redzēsim grupu “Atestāts” (plkst. 11.00), vokālo ansambli “Dimantiņi” (plkst. 14.00), PACIFIC K (plkst. 14.30), “Kautkaili” (plkst. 19.00), Patrishu (plkst. 20.35) un Miku Dukuru ar grupu (plkst. 21.45). Trikus rādīs iluzionists Edžus (plkst. 18.00). Laba mūzika un svētku vadīšana būs radio “Tev” dīdžeja Rūdolfa Švēdes pārziņā. Mazākie svētku viesi aicināti noskatīties izrādi (plkst. 12.30), tāpat arī būs atrakcijas bērniem (atrakciju parks Ligzdas kalnā būs atvērts no plkst.10.00 līdz 18.00). Ikviens gaidīts piedalīties svētku aktivitātēs pie pieminekļa “Tālavas taurētājs” (plkst. 10.00–16.00), kā arī skatīt moto parādi (plkst. 11.40 Rīgas/ Upes ielā). Svētku izskaņā – balle kopā ar grupu “The Picture” (plkst. 23.30–2.35). Protams, “Rūjienas saldējums” būs parūpējies par lieliskiem pārsteigumiem.

Šie būs dubulti svētki, jo svinēsim arī Rūjienas vārda dienu. Plkst. 16.00 vārda dienas svinības Rūjienas estrādē atklās orķestris “Tālavas taurētājs”. Jāatgādina, ka Rūjienas vārda diena nav iedomājama bez tradicionālajām svētku tortēm. 

Tos, kuri vēlas uz svētkiem ierasties pa ūdens ceļu, aicinām ceļā doties ar laivu vai supiem braucienā pa Rūju no Naukšēniem (sākums pie “Rūjas Nārām”) līdz Rūjienai. Dalības maksa šai norisei ir 5 EUR, kā arī papildmaksa par laivas, supdēļa iznomāšanu, ja nav sava. Plašāka informācija šeit.

Jau septīto gadu vasaru sagaidīsim garšīgi. Ieplāno 27. maiju Rūjienā!

2001. gadā pilsētas pašvaldība sadarbībā ar “Rūjienas piensaimnieku biedrību” rīkoja pirmos Latvijas saldējuma svētkus ar moto “Rūjiena – saldējuma galvaspilsēta”. Savukārt 2008. gadā pirmo reizi tika atzīmēta Rūjienas vārda diena. Ideja radās bērnudārzā “Vārpiņa”, kādam puisītim vēloties uzzināt, kad Rūjiena svin vārda dienu. Talkā nāca Rūjienas Izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa, kura vēstures avotos atrada informāciju par Rūjenes pārdēvēšanu par Rūjienu 1923. gada 29. maijā. Līdz 2016. gadam tieši šajā datumā ik gadu tika svinēta Rūjienas vārda diena. 2017. gadā svētku atbalstītāju pulkam pievienojās uzņēmums “Rūjienas saldējums”. Tādējādi tika aizsākta tradīcija pilsētas vārda dienai tuvākajā sestdienā svinēt arī Rūjienas saldējuma svētkus. 

Svētku programma:

  • Plkst. 9.00–15.00 mājražotāju un amatnieku darinājumu tirgus (Rīgas ielā)
  • Plkst. 10.00–23.00 DJ Rūdolfs Švēde (Laika skvēra parkā)
  • Plkst. 10.00–18.00 atrakciju parks bērniem (Ligzdas kalnā)
  • Plkst. 10.00–16.00 aktivitātes pie pieminekļa “Tālavas taurētājs”
  • Plkst. 11.00 grupa “Atestāts” (Laika skvēra parkā)
  • Plkst. 11.40 moto parāde (Rīgas/ Upes iela)
  • Plkst. 12.00 svētku atklāšanas uzruna (Laika skvēra parkā)
  • Plkst. 12.30 izrāde bērniem (Laika skvēra parkā)
  • Plkst. 14.00 bērnu vokālais ansamblis “Dimantiņi” (Laika skvēra parkā)
  • Plkst. 14.30 PACIFIC K (Laika skvēra parkā)
  • Plkst. 16.00 Rūjienas vārda dienas svinības estrādē, uzstāsies orķestris “Tālavas taurētājs”
  • Plkst. 18.00 iluzionists Edžus (Laika skvēra parkā)
  • Plkst. 19.00 “Kautkaili” (Laika skvēra parkā)
  • Plkst. 20.35 Patrisha (Laika skvēra parkā)
  • Plkst. 21.45 Miks Dukurs (Laika skvēra parkā)
  • Plkst. 23.30–2.35 balle ar “The Picture” (Laika skvēra parkā)

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA BALTMA ir uzticams precīzās apstrādes partneris, kas specializējas CNC garenvirpošanā, virpošanā, frēzēšanā un mehānisko mezglu montāžā. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Aicinām CNC garenvirpošanas iekārtu operatoru/-i-iestatītāju Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu; Atbildību un precizitāti; Spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Tavi pienākumi:  Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas; Nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? darbs stabilā uz izaugsmi orientētā uzņēmumā; stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika); darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa); sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu; apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins); labus darba apstākļus; darbu ar jaunākajām CNC iekārtām; regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas; pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Motivācijas vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv ar norādi CNC operatora vakance Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SIA "Līgas Kavītes zvērinātas tiesu izpildītājas birojs" aicina darbā  jurista palīgu (-dzi) uz noteiktu laiku Galvenie darba pienākumi: Darbs ar Izpildu lietu reģistru; Saņemtās korespondences apstrāde; Dokumentu sagatavošana saistībā ar nolēmumu izpildi; Nodrošināt savlaicīgu un efektīvu dokumentu un informācijas apriti; Komunikācija ar klientiem klātienē un izmantojot attālinātos saziņas līdzekļus. Prasības pretendentiem: Precizitāte, augsta atbildības sajūta, analītiskā un loģiskā domāšana; Spēja patstāvīgi organizēt darbu un noteikt prioritātes; Spēja saglabāt darba kvalitāti un elastību intensīvos darba apstākļos; Spēja orientēties normatīvajos tiesību aktos; Valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; Teicamas prasmes darbā ar MS Office programmām; Vismaz pirmā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnē. Piedāvājam: Dinamisku un atbildīgu darbu profesionālā kolektīvā; Darba rezultātam atbilstošu atalgojumu sākot no 1100 EUR līdz 1500 EUR pirms nodokļu nomaksas; pilnu slodzi (40 stundas nedēļā); darba vietu Valmierā. CV un motivācijas vēstuli ar norādi “vakance” nosūtīt uz elektroniskā pasta adresi: liga.kavite@lzti.lv līdz 2026. gada 10. aprīlim. Piesakot savu kandidatūru vakancei, Jūs piekrītat datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzību regulējošajiem tiesību aktiem personāla atlases vajadzībām. Informējam, ka sazināsimies tikai ar otrās atlases kārtas kandidātiem, kurus uz pārrunām aicināsim telefoniski. Profesija: JURISTA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-10 Darba sākšanas datums: 2026-03-26 Kontaktpersona: Līga Kavīte

Mūsu partneri