Valmieras Ziņas
Lasīšanas laiks: 3 min

Kupenas pārvērtušās no aukstām uz ziedošām un pārcēlušās uz kokiem, lai smaržotu ābelēs un plūmēs. Un aukstums koncentrē visu spēku vienuviet, tas vairs nekož degungalā un vaigos, bet, kļuvis par saldējumu un pasakainu garšu piepildīts, kūst uz mēles. Pavasaris prot izplaucēt visādas labas lietas, arī garšīgu un jautru vasaras gaidīšanu.

Tiekamies Rūjienas saldējuma svētkos un Rūjienas vārda dienā 27. maijā!  

Rūjienas centrā būs svētku tirdziņš (plkst. 9.00–15.00), Laika skvēra parkā – mūzika, kā arī svētku mielasts. Uz skatuves redzēsim grupu “Atestāts” (plkst. 11.00), vokālo ansambli “Dimantiņi” (plkst. 14.00), PACIFIC K (plkst. 14.30), “Kautkaili” (plkst. 19.00), Patrishu (plkst. 20.35) un Miku Dukuru ar grupu (plkst. 21.45). Trikus rādīs iluzionists Edžus (plkst. 18.00). Laba mūzika un svētku vadīšana būs radio “Tev” dīdžeja Rūdolfa Švēdes pārziņā. Mazākie svētku viesi aicināti noskatīties izrādi (plkst. 12.30), tāpat arī būs atrakcijas bērniem (atrakciju parks Ligzdas kalnā būs atvērts no plkst.10.00 līdz 18.00). Ikviens gaidīts piedalīties svētku aktivitātēs pie pieminekļa “Tālavas taurētājs” (plkst. 10.00–16.00), kā arī skatīt moto parādi (plkst. 11.40 Rīgas/ Upes ielā). Svētku izskaņā – balle kopā ar grupu “The Picture” (plkst. 23.30–2.35). Protams, “Rūjienas saldējums” būs parūpējies par lieliskiem pārsteigumiem.

Šie būs dubulti svētki, jo svinēsim arī Rūjienas vārda dienu. Plkst. 16.00 vārda dienas svinības Rūjienas estrādē atklās orķestris “Tālavas taurētājs”. Jāatgādina, ka Rūjienas vārda diena nav iedomājama bez tradicionālajām svētku tortēm. 

Tos, kuri vēlas uz svētkiem ierasties pa ūdens ceļu, aicinām ceļā doties ar laivu vai supiem braucienā pa Rūju no Naukšēniem (sākums pie “Rūjas Nārām”) līdz Rūjienai. Dalības maksa šai norisei ir 5 EUR, kā arī papildmaksa par laivas, supdēļa iznomāšanu, ja nav sava. Plašāka informācija šeit.

Jau septīto gadu vasaru sagaidīsim garšīgi. Ieplāno 27. maiju Rūjienā!

2001. gadā pilsētas pašvaldība sadarbībā ar “Rūjienas piensaimnieku biedrību” rīkoja pirmos Latvijas saldējuma svētkus ar moto “Rūjiena – saldējuma galvaspilsēta”. Savukārt 2008. gadā pirmo reizi tika atzīmēta Rūjienas vārda diena. Ideja radās bērnudārzā “Vārpiņa”, kādam puisītim vēloties uzzināt, kad Rūjiena svin vārda dienu. Talkā nāca Rūjienas Izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa, kura vēstures avotos atrada informāciju par Rūjenes pārdēvēšanu par Rūjienu 1923. gada 29. maijā. Līdz 2016. gadam tieši šajā datumā ik gadu tika svinēta Rūjienas vārda diena. 2017. gadā svētku atbalstītāju pulkam pievienojās uzņēmums “Rūjienas saldējums”. Tādējādi tika aizsākta tradīcija pilsētas vārda dienai tuvākajā sestdienā svinēt arī Rūjienas saldējuma svētkus. 

Svētku programma:

 • Plkst. 9.00–15.00 mājražotāju un amatnieku darinājumu tirgus (Rīgas ielā)
 • Plkst. 10.00–23.00 DJ Rūdolfs Švēde (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 10.00–18.00 atrakciju parks bērniem (Ligzdas kalnā)
 • Plkst. 10.00–16.00 aktivitātes pie pieminekļa “Tālavas taurētājs”
 • Plkst. 11.00 grupa “Atestāts” (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 11.40 moto parāde (Rīgas/ Upes iela)
 • Plkst. 12.00 svētku atklāšanas uzruna (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 12.30 izrāde bērniem (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 14.00 bērnu vokālais ansamblis “Dimantiņi” (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 14.30 PACIFIC K (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 16.00 Rūjienas vārda dienas svinības estrādē, uzstāsies orķestris “Tālavas taurētājs”
 • Plkst. 18.00 iluzionists Edžus (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 19.00 “Kautkaili” (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 20.35 Patrisha (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 21.45 Miks Dukurs (Laika skvēra parkā)
 • Plkst. 23.30–2.35 balle ar “The Picture” (Laika skvēra parkā)

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri